Czarny bez w ciąży na przeziębienie i infekcje. Jak zrobić sok z czarnego bzu?

2021-02-26 11:48

Czarny bez ma cudowną moc. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wzmacniają organizm, co dla przyszłych mam ma szczególne znaczenie. Zobaczcie, dlaczego napar z kwiatów czarnego bzu jest idealny dla kobiet w ciąży! Wypróbujcie też przepis na sok z czarnego bzu.

Czarny bez
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Czarny bez to cudowna roślina, która może uleczyć wiele dolegliwości, ponieważ prawie każda jej część zawiera lecznicze substancje. Najlepszym sposobem zdobycia naparu z czarnego bzu jest własnoręczne zerwanie kwiatów i zaparzenie syropu. Warto to zrobić z kilku powodów, o których przeczytacie poniżej. Zobacz, czy można stosować czarny bez w ciąży i w jakich sytuacjach?

Spis treści

  1. Czarny bez działa przeciwzapalnie
  2. Czarny bez łagodzi ból
  3. Napar z czarnego bzu dobry na ból gardła
  4. Bez na zaburzenia przemiany materii
  5. Przepis na leczniczy sok z czarnego bzu
  6. Lecznicze właściwości czarnego bzu. WIDEO

Czarny bez działa przeciwzapalnie

Syrop z czarnego bzu w ciąży doskonale sprawdzi się w czasie przeziębienia. Działa przeciwgorączkowo, napotnie i moczopędnie. Nie dopuści do rozwoju infekcji, a zażywany regularnie wzmocni organizm ciężarnej.

Czytaj: Jakie leki można stosować w ciąży? 

Sposoby na uciążliwy kaszel w ciąży

Czarny bez łagodzi ból

W czasie ciąży nie wolno przyjmować silnych leków przeciwbólowych. Właściwie każdy lek powinien być konsultowany z lekarzem. Dla kobiet, które często cierpią na migrenę albo są wrażliwe na zmiany pogody, to może być szczególnie uciążliwe.

W takiej sytuacji napar z czarnego bzu może przynieść ulgę. Jest nie tylko zdrowy, ale również skuteczny - działa przeciwbólowo!

Napar z czarnego bzu dobry na ból gardła

Napar z czarnego bzu działa także antybakteryjnie. Przy każdej infekcji krtani można go wykorzystywać do płukania bolącego gardła. Ze względu na działanie łagodzące może być również wykorzystywany do płukania jamy ustnej przy problemach z zębami.

Bez na zaburzenia przemiany materii

W czasie ciąży kobiety często cierpią na zaparcia. W takiej sytuacji pomóc może napar z czarnego bzu, który wykazuje działanie przeczyszczające. Działa również odtruwająco, więc doskonale sprawdzi się przy wszelkich zatruciach. Czarny bez reguluje proces trawienia, łagodzi również wzdęcia i zgagę.

Przepis na leczniczy sok z czarnego bzu

Aby przygotować leczniczy sok z czarnego bzu musisz jego owoce ogrzewać w garnku do momentu, aż puszczą sok, następnie należy je rozetrzeć na miazgę i przecisnąć przez gazę. Otrzymany sok zagotuj z miodem w proporcjach 1 część miodu na 10 części soku. Tak przygotowany sok rozlej do butelek i spożywaj codziennie sok rozrobiony z gorącą wodą.

Czytaj: Miód w ciąży - leczy przeziębienie i łagodzi dolegliwości ciążowe

ZIOŁA W CIĄŻY. Przewodnik po ziołach dla kobiet w ciąży

Lecznicze właściwości czarnego bzu. WIDEO

Lecznicze właściwości czarnego bzu

Quiz: Czarny bez - lekarstwo czy trucizna?

Pytanie 1 z 9
Jak rośnie czarny bez?
Czarny bez
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza