Przedszkola publiczne Kraków - Krowodrza - lista placówek

2020-02-04 9:38

Krowodrza to Dzielnica V, w której znajduje się 16 placówek publicznych. Sprawdź, które przedszkole będzie najlepsze dla twojego dziecka. Oto lista przedszkoli.

Kraków Krowodrza
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 13
 2. Przedszkole specjalne nr 24
 3. Przedszkole nr 38
 4. Przedszkole nr 43
 5. Przedszkole nr 55
 6. Przedszkole nr 62 „Radosna Kraina”
 7. Przedszkole nr 75
 8. Przedszkole nr 77
 9. Przedszkole nr 82
 10. Przedszkole nr 83
 11. Przedszkole nr 118
 12. Przedszkole nr 119
 13. Przedszkole nr 121 z oddziałami integracyjnymi
 14. Przedszkole nr 130
 15. Przedszkole nr 138
 16. Przedszkole Krakowiaczek
 17. Przedszkole Mały Newtonek
 18. Przedszkole Radość
 19. Przedszkole TPD "Chatka Puchatka"
 20. Przedszkole Akademia Elfów
 21. Przedszkole Wesołe Smoki
 22. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 13

ul. Witolda Budryka 2, 30-072 Kraków, tel. 12 617 37 23Przedszkole znajduje się na I piętrze Domu Studenckiego Kapitol, na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Stworzone jako przedszkole dla dzieci pracowników i studentów uczelni, obecnie jest ogólnodostępną, publiczną placówką. Dzieci uczą się w czterech oddziałach. Jest to miejsce, w którym maluch jest zawsze na pierwszym miejscu, jego bezpieczeństwo, poczucie wartości, rozwój intelektualny i fizyczny to priorytety kadry nauczycielskiej. Przedszkole pracuje w oparciu o nowoczesne metody nauczania, wdrażane są specjalne programy edukacyjne, a podstawę programową wzbogacono o liczne zajęcia dodatkowe, m.in. religię, język angielski czy szachy oraz zajęcia ruchowe.

Przedszkole specjalne nr 24

ul. Zakątek 2 30-076 Kraków, tel. 12 422 57 12Przedszkole jest częścią Zespołu Szkół Specjalnych nr 4. Przyjmuje dzieci od lat 3 z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Działania edukacyjne w tym miejscu mają specyficzny charakter. W pierwszym rzędzie placówka stara się stworzyć bezpieczną, przyjazną atmosferę, w której dzieci będą w stanie otworzyć się na tyle, by można im było pomagać w rozwoju. Kadrę nauczycielską stanowi grono doświadczonych pedagogów, w tym pedagogów specjalnych z uprawnieniami do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej, rewalidacji, psychologii i logopedii.

Przedszkole nr 38

ul. Jabłonkowska 29A, 33-332 Kraków, tel. 12 636 29 10Duże, dziewięcioodziałowe przedszkole mieszczące się obecnie w dwóch budynkach przy ulicy Jabłonkowskiej. Przedszkole nastawione jest na działalność społecznikowską. W 2011 roku otrzymało akredytację Narodowej Agencji programu Erasmus+ EVS Wolontariat Europejski. Nasze przedszkole pełni funkcję organizacji goszczącej, wolontariat koordynuje krakowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Integracji Młodzieży – STRIM. Aktywnie współpracuj z instytucjami kulturalnymi Krakowa. Kalendarz imprez, w któ®ych dzieci mają możliwość uczestniczyć jest bardzo bogaty. Oferta dydaktyczna placówki też jest atrakcyjna. Poza podstawą programową proponuje język angielski, zajęcia z aktywnego słuchania muzyki, religię, taniec towarzyski i gimnastykę korekcyjną.

Przedszkole nr 43

ul. Mazowiecka 45, 30-019 Kraków, tel. 12 633 27 62Przedszkole znajduje się w budynku z dużym ogrodem. Jasne, kolorowe, przestronne sale, nowocześnie wyposażone łazienki, to wnętrza, w których dzieci będą się czuć dobrze. Baza przedszkolna jest regularnie doposażana. Kadra nauczycielska dokłada wszelkich starań, by zapewnić maluchom dobrą zabawę, rozwój i przygotować podopiecznych do rozpoczęcia nauki w szkole. Pod uwagę bierze się indywidualne możliwości i tempo pracy dzieci, tak, by nikt nie czuł się zestresowany. Przedszkole oferuje szeroki program edukacyjny, z zajęciami dodatkowymi, religią, językiem angielskim czy zajęciami ruchowymi.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 55

ul. Urzędnicza 65, 30-074 Kraków, tel. 12 633 04 58Przedszkole jest częścią zespołu szkolno-przedszkolnego nr 4. Placówka prowadzi zajęcia w czterech oddziałach. Kadra nauczycielska to wysokiej klasy pedagodzy, stosujący w pracy nowoczesne metody edukacyjne, m.in. Metodę Dobrego Startu, Pedagogikę Zabawy czy Metodę Ruchu Rozwijającego. Oferta edukacyjna poszerzona jest o dodatkowe zajęcia, jak religia, język angielski, szachy czy balet.

Przedszkole nr 62 „Radosna Kraina”

ul. Prądnicka 72 b, 31-207 Kraków, tel. 12 416 20 65Pracownicy przedszkola przekonują, że jest to miejsce wyjątkowe na przedszkolnej mapie Krakowa. Placówka mieści się w dwóch budynkach, zabytkowym, dziewiętnastowiecznym oraz współczesnym, kilka lat temu gruntownie wyremontowanym. Sale są kolorowe, przestronne, sprzyjające rozwojowi, budynki otoczone trzema ogrodami, kadra tworzy domową, przyjazną atmosferę. To wszystko sprawia, że przedszkole całkowicie zasługuje na swoją nazwę.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 75

Aleja Artura Grottgera 28, 30-035 Kraków, tel. 12 633 67 20Położone w spokojnej okolicy spacerowych alejek ul. Grottgera przedszkole jest doskonałym miejscem do zabawy i nauki. Budynek przedszkolny otoczony jest dużym ogrodem z placem zabaw. To miejsce odpoczynku i rekreacji podopiecznych. W środku zaś słoneczne, przestronne sale z bogatym, nowoczesnym wyposażeniem. Dzieci podzielone są na cztery oddziały. Placówka oferuje atrakcyjny program edukacyjny, wzbogacony zestawem zajęć dodatkowych, na przykład gimnastyki i języka angielskiego.

Przedszkole nr 77

ul. Jadwigi z Łobzowa 30, 30-124 Kraków, tel. 12 637 18 21Sześciooddziałowe przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku otoczonym duży, zielonym ogrodem, wyposażony w nowoczesny sprzęt rekreacyjny, drewniane i plastikowe domki oraz zjeżdżalnie. Sale w budynku są jasne, kolorowe i nowocześnie wyposażone. Placówka ma długą historię, powstała na początku lat sześćdziesiątych. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że przedszkole wrosło w krajobraz dzielnicy i stało się jej integralną częścią. Jest lubiane i dobrze oceniane przez mieszkańców. Wiele pokoleń Krakowian wychowanych zostało właśnie tu. Unowocześniana z każdym rokiem baza przedszkolna i niezmienna od lat przyjazna atmosfera czynią to miejsce wyjątkowym.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 82

ul. Bartosza Głowackiego 2, 30-085 Kraków, tel. 12 637 33 95W pięknym budynku z ogrodem mieści się publiczne przedszkole nr 82. Misja placówki zawarta w punktach na stronie internetowej to przede wszystkim odkrywanie w dzieciach talentów twórczych, przez stosowanie aktywizujących metod edukacyjnych, w dziedzinie sztuk plastycznych, wzbogacanie działalności plastycznej poprzez stosowanie różnorodnych technik plastycznych, wyzwalanie twórczej aktywności i kreatywności, rozwijanie postaw twórczych dzieci poprzez stosowanie aktywnych metod pracy, integracja z innymi dziedzinami wychowania i inne.

Przedszkole nr 83

ul. Lekarska 5, 31-203 Kraków, tel. 12 416 22 63Przedszkole znajduje się w piętrowym budynku otoczonym dużym, dobrze wyposażonym ogrodem. W ogrodzie znajdują się różnorodne, drewniane i plastikowe sprzęty, huśtawki, tory przeszkód, zjeżdżalnie. Piękne oczko wodne oraz różnorodna roślinność pomagają dzieciom poznawać przyrodę. Dzieci podzielone są na sześć oddziałów. Placówka oferuje wiele propozycji dydaktycznych, w tym bezpłatne zajęcia dodatkowe, religię, język angielski czy umuzykalnienie. Kadra dokłada starań, by dzieci czuły się ważne i bezpieczne. Przez ścisłą współpracę z rodziną przedszkole stara się wzmacniać więzy rodzinne i wspomagać rodziców w wychowywaniu dzieci.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 118

ul. Heleny Modrzejewskiej 21, 31-327 Kraków, tel. 12 637 24 80Przedszkole położone jest na terenie osiedla Azory, w doskonałym punkcie komunikacyjnym. Mieści się w jednopiętrowym, wolnostojącym budynku, otoczonym dużym, dobrze wyposażonym ogrodem, stanowiącym jednocześnie plac zabaw. Budynek posiada pięć przestronnych, kolorowych sal, w którym uczy się pięć oddziałów. Oprócz tego w gmachu znajdziemy salę do ćwiczeń korekcyjnych oraz kuchnię przygotowującą smaczne posiłki. Z przedszkolem współpracuje dietetyk, placówka otwarta jest na różnorodne potrzeby żywieniowe podopiecznych. Na prośbę rodziców dzieci z alergiami pokarmowymi, tworzone jest indywidualne menu. Oferta edukacyjna poszerzona jest o zajęcia wspomagające, plastyczne, muzyczne oraz rozwijające twórcze myślenie dzieci. Jest też katecheza oraz gimnastyka korekcyjna.

Przedszkole nr 119

ul. Za Targiem 4, 30-057 Kraków, tel. 12 633 71 17Działające od ponad 50 lat publiczne przedszkole mieści się w piętrowym, przestronnym budynku z pięknym, bogato wyposażonym ogrodem. Gmach posiada 6 kolorowych, jasnych sal z funkcjonalnymi meblami i nowoczesnym sprzętem. Oprócz tego salę gimnastyczną oraz kuchnię, gdzie przygotowywane są smaczne posiłki. Budynek mieści się w cichym zakątku, z dala od gwaru i hałaśliwych ulic. Głównym celem, jaki stawia przed sobą placówka, jest odkrycie w dzieciach ich talentów, umocnienie w nich wiary we własne możliwości i stworzenie optymalnych warunków rozwoju, przez współpracę z rodzicami oraz instytucjami miejskimi (szkołami, domami kultury, kinami, teatrami).

Przedszkole nr 121 z oddziałami integracyjnymi

ul. Piotra Stachiewicza 21, 31-303 Kraków, tel. 12 637 43 02Przedszkole publiczne, które od roku 2000 prowadzi oddziały integracyjne, w których dzieci o specjalnych potrzebach wychowawczych i edukacyjnych pracują w grupach z dziećmi zupełnie zdrowymi. Budynek przedszkola posiada duży, dobrze wyposażony ogród, przestronne sale z nowoczesnym sprzętem oraz własną kuchnię, w której przygotowywane są domowe posiłki. Kadra nauczycielska wspomagana jest przez grupę pedagogów specjalnych. Od 1995 roku z placówką współpracuje Akademia Pedagogiczna, której studentki odbywają tu praktyki. Atmosfera w przedszkolu jest pełna ciepła i przyjaźni. Specyfika pracy w grupach integracyjnych sprawia, że kładzie się tu nacisk na wzajemny szacunek i empatię.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 130

ul. Krowoderskich Zuchów 28, 31-272 Kraków, tel. 12 633 15 26Jest to typowe osiedlowe przedszkole. Piętrowy budynek z ogrodem mieści pięć sal dydaktycznych. Nowoczesne pomoce naukowe, estetyczne wyposażenie, to wszystko sprawia, że dzieci chętnie włączają się w zabawę i naukę. Placówka posiada własną kuchnię, śniadania podawane są w formie „szwedzkich talerzy”, z których dzieci same komponują sobie ulubione kanapki. Do każdego obiadu przygotowywane są dwa rodzaje surówek. Przedszkole oferuje całą gamę bezpłatnych zajęć dodatkowych, m.in. religię, język angielski czy gimnastykę korekcyjną. Ponadto działają tu różne kółka zainteresowań, takich jak kółko komputerowe oraz taneczne.

Przedszkole nr 138

ul. Krowoderskich Zuchów 15A, 31-000 Kraków, tel. 12 633 02 42Przedszkole znajduje się w zacisznej części osiedla Krowodrza-Górka. W pobliżu parków Wyspiańskiego i Krowoderskiego. Jest świetnie skomunikowane, w pobliżu znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa. Budynek otoczony jest pięknym ogrodem, w którym zorganizowano nowoczesny plac zabaw. Znajdziemy tu piaskownice, huśtawki, boisko oraz bezpieczne, drewniane sprzęty do zabaw. Na terenie ogrodu odbywają się coroczne pikniki integracyjne i konkursy sportowe. Dzieci podzielone są na cztery oddziały, każdy z nich ma do dyspozycji własną, przestronną, dobrze wyposażoną salę dydaktyczna. Oprócz tego w budynku znajduje się sala gimnastyczna, pokój nauczycielski z biblioteką i gabinet specjalistyczny do zajęć indywidualnych z pedagogiem i logopedą. Kadra nauczycielska pracuje w oparciu o nowoczesne metody edukacyjne, a oferta  wzbogacona została o zajęcia dodatkowe, religię, język angielski, rytmikę czy taniec współczesny.

Przedszkole Krakowiaczek

ul. Reja 13, 31-216 Kraków, tel. 600 266 903, ul. Radzikowskiego 92, 31-315 Kraków, tel. 600 266 903Przedszkole Krakowiaczek to dwie siedziby ale jedna wizja wczesnej edukacji. Główny cel wytyczony przez właścicieli, to maksymalnie dobre przygotowanie maluchów do dalszej edukacji. Program nauczania jest zgodny z podstawą programową, ale placówka poszerza ją o różnego rodzaju bezpłatne i płatne zajęcia dodatkowe. Warto tu wymienić język angielski, zajęcia taneczne, Eksperymenty Naukowe – zabawy nawiązujące do podstaw fizyki i chemii, Drużyna kangura czyli zajęcia fizyczno-ruchowe zajęcia z piłką oraz wizyty w Grocie Solnej będące profilaktyką układu oddechowego. Dodatkowo przedszkole realizuje program edukacyjny „Kraków moim miastem”, którego celem jest zapoznanie dzieci z bogactwem kulturowym miasta.

Przedszkole Mały Newtonek

ul. Księdza Kazimierza Siemaszki 32, 32-201 Kraków, tel. 501 521 920Placówka przyjmuje dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (na podstawie orzeczeń), którym zapewnia indywidualną opiekę pedagogiczną oraz indywidualne zajęcia ze specjalistami. Głównym celem pozostaje więc zapewnienie dzieciom najlepszej opieki, rozwijanie jego naturalnych zdolności, jak i kompensowanie tych sfer, w których występują braki. Placówka oferuje różnorodne zajęcia, w tym: muzyczne, plastyczne, kulinarne, ekologiczne, bajkoterapię, Klub Małego Podróżnika, Klub Szalonego Naukowca, a także Tajemnice Zmysłów czyli zajęcia dotyczące rozpoznawania oraz nazywania zmysłów.

Przedszkole Radość

ul. Klonowica 17 c, 30-654 Kraków, tel: 12 685 52 23, 510-070-381Przedszkole w Woli Duchackiej. Kameralna placówka, której głównym atutem są małe grupy. Istnieje od 1995 r. i ma status placówki publicznej. Od 08:00 do 13:00 pobyt dzieci jest bezpłatny, potem zaś każda rodzina to koszt 1 zł. Stawka żywieniowa do 12 zł dziennie. Placówka oferuje realizację programu zgodny z podstawą programową oraz zajęcia dodatkowe: religia, języka angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna oraz tańce.

Przedszkole TPD "Chatka Puchatka"

ul. Różyckiego 5, 31-324 Kraków, tel: 12 637 25 02Przedszkole Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Placówka prowadzi zajęcia w trzech grupach, w tym w grupach integracyjnych i grupie specjalnej. Zapraszane są dzieci od 3 do 8 lat, również te z niepełnosprawnością. Nad rozwojem dzieci czuwają nauczyciele oraz specjaliści logopedii, psychologii i fizjoterapii. Wygodne, przytulne, dobrze wyposażone sale wspomagają rozwój podopiecznych oraz świetną zabawę. Kadara dokłada wszelkich starań, by dzieci mogły wierzyć w siebie, by integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych przynosiła wszystkim korzyść, by uczyć dzieci empatii i szacunku wobec wszystkich.

Przedszkole Akademia Elfów

Ul. Kazimierza Wielkiego 71, 30-074 Kraków, tel. 698 533 322, Filia: Kazimierza Wielkiego 117 30-074 Kraków, tel. 698 533 322Nowoczesne przedszkole położone blisko centrum Krakowa. Sale placówki są słoneczne, estetycznie urządzone i świetnie wyposażone. Przylegający do budynku ogródek oraz plac zabaw Smoczy Skwer połozy nieopodal, zapewniają możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Placówka pracuje zgodnie z podstawą programową MEN, rozszerzoną o szereg zajęć dodatkowych. Dzieci mogą uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego, robotyki, zajęć muzyczno-ruchowych, gimnastyki korekcyjnej czy logopedii. Placówka zapewnia też indywidualne spotkania z psychologiem, pedagogiem czy logopedą. Głównym sposobem na rozwój dzieci jest nauka przez zabawę.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Wesołe Smoki

ul. Wrocławska 8, 30-006 Kraków, tel. 730 077 067Kameralne przedszkole, zrzeszające jedną grupę, dla dzieci od 2,5 do 6 lat. Nieliczna grupa zapewnia dzieciom bliski kontakt z nauczycielem, jest tu jak w dużej rodzinie. Ten sam efekt osiąga się przez umieszczenie w małej społeczności dzieci w różnym wieku. To pobudza do odruchów opiekuńczości względem siebie nawzajem i poczucia bycia razem, poczucia pewnej współzależności. Placówka mieści się na tyłach trzykondygnacyjnego nowego budynku. Do przedszkola należy ogródek z placem zabaw. Pomieszczenia są tu bardzo jasne, mają duże okna i przeszklone drzwi. Praca dydaktyczna to realizacja podstawy programowej. Przedszkole przedstawia się jako placówka o profilu artystyczno-językowym, co uwzględniają metody tu stosowane. Wśród zajęć jest oczywiście język angielski oraz wszelkie rodzaje zajęć artystycznych, ceramika, inne zajęcia plastyczne, muzyczne oraz ruchowe.

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO