Przedszkola publiczne Kraków - Bieńczyce - lista placówek

2020-02-04 10:11

Dzielnica XVI Bieńczyce to dawna średniowieczna wieś, a dziś - dzielnica mieszkaniowa. Bieńczyce to obszar wydzielony w 1990 roku z Nowej Huty. Sprawdź, jakie przedszkola publiczne tu się znajdują. Oto lista przedszkoli.

Przedszkola Bieńczyce
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 93
  2. Przedszkole nr 113
  3. Przedszkole nr 115
  4. Przedszkole nr 116
  5. Przedszkole nr 117
  6. Przedszkole nr 142
  7. Przedszkole nr 151 z oddziałami integracyjnymi
  8. Co robią dzieci w przedszkolu? Wideo

Przedszkole nr 93

Osiedle Krakowiaków 18 31-963 Kraków, tel. 12 644 09 46Przedszkole funkcjonuje od ponad 60 lat. Zajmuje parterowy budynek z otoczony ogrodem. Placówka może się pochwalić Ogólnopolskim Certyfikatem Jakości i tytułem „Partnerskie Przedszkole” za szczególne osiągnięcia wychowawcze i dydaktyczne  w obszarach „Dziecko”, „Komunikacja”, „Marketing” i „Rozwój”. Dodatkowo otrzymała ona Rodzicielski Certyfikat Jakości Pracy. Wysokie oceny pracy otrzymywane od rodziców i instytucji nadzorujący, to skutek zaangażowania personelu w opiekę i rozwój dzieci oraz tworzenie pełnej ciepła i akceptacji atmosfery w społeczności placówki.

Przedszkole nr 113

Osiedle Jagiellońskie 8 31-828 Kraków, tel. 12 648 58 37Gmach przedszkola to dwukondygnacyjny budynek otoczony pięknym, dużym ogrodem. W środku zaś pięć przestronnych, kolorowych, odnowionych niedawno sal. Okolica to spokojne miejsce z dużą ilością zieleni, z dala od ruchliwych ulic. Przedszkole jest mocno nastawione na inicjatywy prospołeczne. Dzieci biorą udział w licznych akcjach charytatywnych, placówka zaprzyjaźniona jest z Domem Opieki Społecznej w Nowej Hucie, gdzie dzieci często występują, stałymi gośćmi w placówce są przedstawiciele różnych zawodów. Zajęcia dodatkowe w placówce, to m.in. język angielski i rytmika.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 115

Osiedle Albertyńskie 23, 31-853 Kraków, tel. 12 648 45 09Przedszkole określa się jako Wesoła Kraina Twórczości. Ma ambicje być przedszkolem artystycznym, ale zaprasza wszystkie dzieci, nie wymagając żadnych uzdolnień artystycznych. Chce za to pomagać odkrywać w każdym dziecku potencjał twórczy. Atuty placówki, to bardzo dobra baza lokalowa, ładne, jasne sale, wyposażenie w pomoce dydaktyczne, duży ogród oddalony od ruchliwych ulic, ale przede wszystkim troskliwa, wysoko wykwalifikowana kadra. Artystyczny sznyt placówki podkreślany jest przez organizowanie czasu maluchów. Spotkania z ludźmi kultury, tancerzami, muzykami, aktorami, konkursy plastyczne, wycieczki do muzeów, to wszystko nadaje specjalny charakter placówce.

Przedszkole nr 116

Osiedle Jagiellońskie 16, 31-000 Kraków, tel. 12 649 81 14Jednopiętrowy budynek przedszkola mieści pięć przestronnych, jasnych sal, salę do ćwiczeń gimnastyczno-rytmicznych oraz gabinet do zajęć logopedycznych czy spotkań z psychologiem. Wokół budynku zorganizowano plac zabaw o podłożu trawiastym. W ostatnich latach wnętrze budynku przeszło duży remont, wymieniono m.in. urządzenia w kuchni oraz część okien. Oferta przedszkola jest bardzo atrakcyjna. Podstawę programową poszerzono o liczne zajęcia dodatkowe. Warto wymienić tu zajęcia sportowe z trenerami z AS Progress oraz z grupą Cheerleaders. Oprócz tego język angielski, szachy, religia czy gimnastyka korekcyjna.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 117

Osiedle Na lotnisku 15 31-803 Kraków, tel. 12 648 44 57Przedszkole znajduje się na obrzeżach Parku Bieńczyckiego, wśród zieleni, drzew i krzewów. Jest to idealne miejsce do organizacji spacerów. Budynek przedszkola ma dwie kondygnacje i jest otoczony dużym ogrodem z placem zabaw. Niedawno placówka obchodziła pięćdziesięciolecie istnienia. W tej chwili jest to pięcioddziałowe przedszkole oferujące program dydaktyczny zgodny z podstawą programową oraz zajęcia dodatkowe, w tym taniec towarzyski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, język angielski oraz różnego rodzaju warsztaty tematyczne.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 142

Osiedle Przy Arce 4 31-845 Kraków, tel. 12 649 00 30Przedszkole istnieje od 1973 roku. Budynek placówki przeszedł w ostatnich latach poważną modernizację. Przeprowadzono wymianę okien, kapitalny remont kuchni, adaptację pomieszczeń gospodarczych na sale zajęć dodatkowych. Jest to tej chwili nowoczesny gmach z kolorowymi, przestronnymi salami i pięknym, dużym ogrodem, wypełnionym sprzętem rekreacyjnym i zabawkami. Przedszkole, to jednak przede wszystkim ludzie. Kadra to wykwalifikowani nauczyciele pracujący zgodnie z podstawą programową. Przedszkole oferuje zestaw zajęć dodatkowych, w tym religię, język angielski oraz zajęcia ruchowe, taniec, gimnastykę korekcyjną i rytmikę.

Przedszkole nr 151 z oddziałami integracyjnymi

Osiedle Niepodległości 4, 31-861 Kraków, tel. 12 648 58 29Działające od ponad 40 lat przedszkole położone jest w środku osiedla, z dala od głównych ulic. Jednopiętrowy duży budynek jest otoczony ogrodem z placem zabaw. Sale dydaktyczne są tu przestronne, jasne i wysokie. Mają funkcjonalne wyposażenie. Placówka zatrudnia 31 osób, w tym 17-osobową, troskliwą i dobrze wykształconą kadrę nauczycielską. Ma ona pod opieką sześć oddziałów przedszkolnych. Wśród personelu jest psycholog, logopeda, specjalista SI, olinofrenopedagodzy, tyflopedagog oraz terapeuta EEG-biofeedback. Poza podstawą programową i zajęciami indywidualnymi dzieci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach religii, języka angielskiego, rytmiki i gimnastyki korekcyjnej.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Co robią dzieci w przedszkolu? Wideo