Przedszkola publiczne Kraków - Bronowice i Zwierzyniec- lista placówek

2020-02-04 9:45

Bronowice i Zwierzyniec, czyli Dzielnica VI i VII to niewielkie obszary,dlatego też przedszkoli publicznych  jest tu niewiele. Wybór nie jest duży, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się placówkom, aby wybrać tę najlepszą. Oto lista przedszkoli.

Kraków Bronowice
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Dzielnica VI Bronowice
  2. Akademia Zielonego Misia
  3. Przedszkole nr 25
  4. Przedszkole Artystyczne nr 137
  5. Dzielnica VII Zwierzyniec
  6. Przedszkole nr 9
  7. Przedszkole nr 76 - Zwierzyniec
  8. Przedszkole nr 78
  9. Przedszkole Bielankowo
  10. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Dzielnica VI Bronowice

Akademia Zielonego Misia

ul. Jabłonkowska 29A, 33-332 Kraków, tel. 12 636 29 10

Przedszkole ma ponad czterdziestoletnią tradycję, a w 2011 r. przyjęło nazwę Akademia Zielonego Misia. Jest to duże, dziewięciooddziałowe przedszkole. Mieści się w dwóch budynkach, przy Jabłonkowskiej 29a i Jabłonkowskiej 39. Obecnie uczęszcza tam łącznie 225 dzieci. Od lat liczba chętnych przewyższa liczbę miejsc. Placówka oferuje, piękne, obszerne, świetnie urządzone ogrody, duże, słoneczne sale, a przede wszystkim wysoko wykwalifikowaną, troskliwą kadrę, dbającą o bezpieczeństwo i rozwój dzieci. Oprócz podstawy programowej, placówka organizuje zajęcia dodatkowe, w tym lekcje religii, język angielski, aktywne słuchanie muzyki, taniec towarzyski.

Przedszkole nr 25

ul. Stawowa 179, 31-346 Kraków, tel. 12 637 09 50Przedszkole jest częścią zespołu szkolno-przedszkonego nr 53. Razem z częścią szkolną stanowi dużą społeczność, natomiast jako placówka przedszkolna stanowi małą, kameralną jednostkę. Stworzono tu zaledwie trzy oddziały. Ta kameralność sprzyja indywidualnej pracy z dzieckiem i indywidualnemu podejściu do każdego z podopiecznych. Społeczność jest mocno zintegrowana, każdy każdego dobrze zna. Dzięki włączeniu w skład zespołu szkolno-przedszkolnego, dzieci w sposób naturalny poznają miejsce dalszej edukacji. Oferta dydaktyczna placówki wykracza poza podstawę programową, przedszkole proponuje szereg bezpłatnych zajęć dodatkowych.takiej jak gimnastyka korekcyjna, język angielski rytmika czy religia.

Przedszkole Artystyczne nr 137

ul. Na Błonie 15C, 30-147 Kraków, tel. 12 637 55 54

Przedszkole publiczne, specjalizujące się w rozwijaniu w dzieciach uzdolnień artystycznych. Oprócz podstawy programowej, oferuje rozszerzony program zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych oraz tych z zakresu rozwoju mowy i myślenia. Dzieci podzielono na sześć oddziałów, nad którymi sprawuje opiekę na 12 wysoko wykwalifikowanych nauczycielek.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Dzielnica VII Zwierzyniec

Przedszkole nr 9

ul. Mlaskotów 2, 30-177 Kraków, tel. 12 422 95 57

Siedmiooddziałowe przedszkole mające świetną opinię wśród rodziców. Mieści się w dużym budynku otoczonym ogrodem. Sale są przestronne i jasne. Serdeczne, troskliwe, wykwalifikowane nauczycielki czuwają nad bezpieczeństwem i rozwojem dzieci. Zajęcia odbywają się według podstawy programowej MEN. W placówce poszerzono ją o dodatkowe zajęcia plastyczne, m.in. warsztaty ceramiczne, zajęcia logopedyczne, gimnastykę korekcyjną i religię. Na terenie przedszkola stworzono kółka zainteresowań, tak by dzieci mogły rozwijać się w ulubionych dziedzinach. Są to np. kółka plastyczne, badawcze czy językowe.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 76 - Zwierzyniec

ul. Emaus 29, 30-001 Kraków, tel. 12 425 30 73

Przedszkole znajduje się w malowniczej części Krakowa nieopodal Błoni. Placówka działa od przeszło 60 lat i stanowi doskonałe połączenie tradycji i współczesności. Po dużej rozbudowie i modernizacji, dokonanej w latach 2014-2016 stało się miejscem bardzo nowoczesnym. Posiada obecnie sześć pięknych sal, doskonale wyposażonych, jasnych i bezpiecznych, salę gimnastyczną oraz wielki, piękny i zadbany ogród. Placówka zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę, dla których zawsze na pierwszym miejscu pozostaje dobro dzieci. W tak komfortowych warunkach, dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju, tym bardziej, że oferta edukacyjna jest tu szeroka.

Przedszkole nr 78

Al. Kasztanowa 6 30-224 Kraków, tel. 12 425 27 04ul. Jodłowa 23 30-525 Kraków, tel.12 429 74 12

Przedszkole mieści się w dwóch wolnostojących budynkach, usytuowanych na obrzeżach Lasku Wolskiego, w pobliżu ZOO i Kopca Piłsudskiego. Placówka macierzysta mieści się w Woli Justowskiej i znajduje tam miejsce około stu dzieci podzielonych na 4 grupy. W filii na Jodłowej zorganizowano 3 oddziały dla 75 podopiecznych. Oba budynki posiadają ładne ogrody i jasne przestronne sale. Okolica sprzyja spacerom i poznawaniu przyrody. Dzieci mają szansę przebywać w spokojnych miejscach, z dala od hałasu ulic. Zajęcia odbywają się zgodnie z nową podstawą programową. Dodatkowo dzieci mogą uczęszczać do kółek zainteresowań, na przykład Fabryki Teatralnej czy kółka plastycznego Tęczowy pędzelek. W ofercie również religia, język angielski, rytmika czy gimnastyka korekcyjna.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Bielankowo

ul. Orla 52 30-244 Kraków, tel. 12 429 10 39 lub 796 222 369

Bielankowo reklamuje się jako najlepsze przedszkole na świecie. Mamy nadzieję, że zasługuje na to miano. Mieści się w pięknej okolicy, w otoczeniu Parku Wolskiego. Teren przedszkola jest ogrodzony i bezpieczny. Budynek przedszkola otacza plac zabaw umieszczony w dużym ogrodzie. Kameralne grupy zapewniające bliski kontakt dzieci i nauczyciela, zajęcia odbywające się bez ścisłego rygoru, w myśl zasady nauka poprzez zabawę, to wszystko sprawia, że dzieci w placówce przebywają chętnie i mają świetne warunki rozwoju. Podstawę programową wzbogacono o zajęcia dodatkowe, m.in. język angielski, zajęcia rytmiczno-muzyczne, taneczne czy plastyczne.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO