Przedszkola publiczne Kraków - Czyżyny - lista placówek

2020-02-04 10:03

Dzielnica XIV Czyżyny to dawna cześć Nowej Huty - powstałej w latach powojennych zupełnie nowej części Krakowa. Czyżyny to dzielnica osiedlowa, w której znajduje się kilka przedszkoli publicznych. Oto lista przedszkoli.

Przedszkole Czyżyny
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 105
  2. Przedszkole nr 108 Kraina Tęczy
  3. Przedszkole integracyjne nr 182 
  4. Przedszkole nr 185
  5. Przedszkole Baby Garden
  6. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 105

Osiedle Spółdzielcze 5, 31-943 Kraków, tel. 12 644 29 76Pięciooddziałowe przedszkole publiczne, usytuowane w pobliżu parku Wiśniowy Sad. Ma dobrą opinię wśród rodziców. Spokojna, zielona okolica sprawia, że dzieci mają doskonałe warunki do pracy i wypoczynku. Teren przedszkola jest ogrodzony i bezpieczny, budynek otoczony jest ogrodem z placem zabaw.

Przedszkole nr 108 Kraina Tęczy

Osiedle Handlowe 3, 31-000 Kraków, tel. 12 644 13 07Placówka położona z dala od ruchliwych ulic zlokalizowana jest w odnowionym parterowym budynku otoczona jest ogrodem, w którym maluchy znajdą plac zabaw oraz ocienione tereny do zabaw. W przedszkolu jest 5 grup wiekowych, nad którymi czuwają kompetentni nauczyciele i wychowawcy, zapewniając podopiecznym opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji. Program przedszkola oparty jest na programach Przedszkolaki Krok Pierwszy, Krok Drugi, Edukacja matematyczna E.Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz autorskich programach nauczycieli.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole integracyjne nr 182 

Osiedle Dywizjonu 303 12, 31-875 Kraków, tel. 12 648 22 00Pięć z ośmiu istniejących na terenie placówki oddziałów, to grupy integracyjne. Przedszkole może się pochwalić świetną bazą lokalową. Sale dydaktyczne są duże, przestronne i bardzo dobrze wyposażone. Do tego jest tam sala gimnastyczna, sala rytmiczna, gabinet do zajęć logopedycznych oraz dwa gabinety terapii do zajęć indywidualnych z dzieckiem. Kadra przedszkola ma wielokierunkowe wykształcenie, tak, by można było sprostać różnego rodzaju problemom, z którymi borykają się podopieczni.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 185

Osiedle Dywizjonu 303 49, 31-872 Kraków, tel. 12 648 37 44Przedszkole działa od blisko 30 lat. Do niedawna była to placówka sześciooddziałowa, ale zainteresowanie rodziców było tak duże, że wygospodarowano dwa kolejne pomieszczenia, by móc stworzyć dwie dodatkowe grupy. W tej chwili jest więc tu osiem oddziałów, co na warunki lokalowe placówki jest dużą ilością. Dyrekcja musiała pójść na pewne ustępstwa, np. sale dydaktyczne pełnią rolę jadalni danej grupy. Z atutów przedszkola warto wymienić nowoczesny plac zabaw ze sprzętem rekreacyjnym oraz zaangażowanie kadry nauczycielskiej, która dokłada wszelkich starań, by dzieci w przedszkolu czuły się bezpiecznie i mogły rozwijać swoje pasje w przyjaznej, ciepłej atmosferze.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Baby Garden

ul. Sołtysowska 23A, 31-589 Kraków, tel. 694 524 794Przedszkole należy do sieci przedszkoli publicznych Baby Garden. Usytuowane w zielonej, spokojnej okolicy, blisko parku Kościuszki. Oferuje bezpłatną opiekę w godzinach 07:00 – 12:00. Potem każda godzina płatna 1 zł. Dzienna stawka żywieniowa, obejmująca 4 posiłki wynosi 11 zł. Dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe. Przedszkole oferuje opiekę nad dziećmi a także bogaty program zajęć, m.in. język angielski, zajęcia ruchowe i logopedyczne. Wykształcony, troskliwy personel dokłada wszelkich starań by dzieci czuły się tu bezpiecznie.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza