Przedszkola publiczne Kraków - Podgórze - lista placówek

2020-02-04 10:02

Dzielnica XIII Podgórze położona jest wzdłuż brzegu Wisły. Jej piękno i długa, kilkusetletnia historia sprawiła, że uznano ją za Pomnik historii. Na terenie dzielnicy znajduje się zaledwie 6 przedszkoli publicznych. Poznaj listę przedszkoli.

Kolejne przedszkole
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 11
 2. Przedszkole nr 27
 3. Przedszkole nr 34
 4. Przedszkole nr 57
 5. Przedszkole nr 91
 6. Przedszkole nr 92
 7. Przedszkole nr 129
 8. Przedszkole "Nanulak"
 9. Przedszkole Chatka Maluszka
 10. Przedszkole Puchatkowo
 11. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 11

ul. Saska 11, 30-715 Kraków, tel. 12 656 02 17Przedszkole mieści się w gruntownie zmodernizowanym budynku. Dzięki kapitalnemu remontowi przeprowadzonemu w 2014 roku, przedszkole zyskało całkowicie nowy wygląd oraz miejsce na zorganizowanie dodatkowych pięciu oddziałów przedszkolnych. Obecnie uczy się tu i bawi 300 dzieci w 12 oddziałach. Placówka prowadzi zajęcia wg podstawy programowej, a wśród bezpłatnych zajęć warto wymienić „cykliczne warsztaty żywej muzyki”, warsztaty dramowe „Z bajką w świat emocji”, gimnastykę korekcyjną i naukę tańca.

Przedszkole nr 27

ul. Seweryna Goszczyńskiego 44, 30-724 Kraków, tel. 12 653 27 93Nieduże trzyodddziałowe przedszkole. Mieści się w piętrowym budynku, do którego przylega boisko i plac zabaw. Dzieci mają bardzo dużo miejsca, sale są przestronne, jasne i kolorowe. Wszystkie pomieszczenia są monitorowane. Z uwagi na kameralność placówki, nauczyciele mogą indywidualnie podchodzić do każdego dziecka, dobrze znają się z rodzicami dzieci, a to bardzo ułatwia realizację programu nauczania. Zajęcia dydaktyczne obejmują plastykę, muzykę, podstawy nauki czytania, zajęcia gimnastyczne i teatralne. Poza tym placówka oferuje dodatkowo język angielski, tańce, religię, gimnastykę ogólnorozwojową oraz rytmikę.

Przedszkole nr 34

ul. Myśliwska 64, 30-718 Kraków, tel. 12 653 29 92Przedszkole mieści się w nowoczesnym budynku, pełnym kolorów, z przestronnymi, wygodnymi, świetnie wyposażonymi salami. Zgodnie z oryginalnym pomysłem, najstarsze grupy przedszkolne mają zajęcia w salach szkolnych, po to by oswajać się z atmosferą jeszcze przed rozpoczęciem nauki w szkole. Wszystkie dzieci korzystają z sali gimnastycznej oraz placu zabaw. Misja przedszkola zakłada, że każde dziecko jest tu traktowane podmiotowo i indywidualnie, tak by zapewnić radosny bezpieczny rozwój, przyjazny klimat i swobodną zabawę. Szczególny nacisk kładzie się na rozwijanie zdolności matematycznych, w oparciu specjalnie przygotowany, autorski program.

Przedszkole nr 57

ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 6, 30-515 Kraków, tel. 12 656 19 46Przedszkole będzie w tym roku obchodzić pięćdziesięciolecia istnienia. Mieści się w jednopiętrowym budynku przy ul. Kutrzeby, a filię zorganizowano w budynku przy ul Smolki 9. Łącznie przedszkole liczy 7 oddziałów. Sale przedszkolne są nowocześnie wyposażone w meble i sprzęt dydaktyczny. Personel stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele. Oferta przedszkola jest bardzo atrakcyjna, wśród bezpłatnych zajęć dodatkowych warto wymienić naukę baletu, zajęcia taneczne Hop dance, warsztaty ceramiczne i język angielski.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 91

ul. Jana Dekerta 18, 30-703 Kraków, tel. 12 656 32 90Czterooddziałowe przedszkole mieszczące się w nowoczesnym budynku otoczonym ogrodem. Placówka jest dobrze skomunikowana dzięki liniom tramwajowym. Sale przedszkolne są nowocześnie wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne a plac zabaw zorganizowany w ogrodzie jest bezpieczny a przy tym zapewnia dużo ruchu na świeżym powietrzu. Przedszkole oferuje atrakcyjny program edukacyjny, z zajęciami dodatkowymi, m.in rytmiką i tańcem towarzyskim.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 92

ul. Krzemionki 33, 30-001 Kraków, tel. 12 656 04 73Przedszkole mieści się w dwóch budynkach znajdujących się na malowniczych wzgórzach Krzemionek Podgórskich. Jeden przy ulicy Parkowej 14, drugi przy Krzemionki 33. Architektonicznie przypominają przedwojenne dworki, otoczone są pięknymi, dużymi ogrodami. Wszystko to z dala od gwaru ruchliwych ulic w najpiękniejszym zakątku Krakowa. W 2003 roku nadano przedszkolu nazwę „Dworek na Krzemionkach”. Ma ona nawiązywać do architektury, ale też kojarzyć się z atmosferą ciepła i przytulności. Symbolizuje ona również przywiązanie do tradycji, kultury i jest wyznacznikiem celów przyświecających placówce. Dzieci rozwijają tu swe pasje, przygotowują się do rozpoczęcia nauki w szkole, a wszystko to w poszanowaniu tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 129

ul. Wielicka 76, 30-552 Kraków, tel. 12 296 67 42Przedszkole mieści się na osiedlu S.M. Kabel. Budynek otoczony jest dużym, ogrodzonym ogrodem, w którym zorganizowano plac zabaw. Jest to kameralne, trzyoddziałowe przedszkole. Opiekę nad dziećmi sprawuje sześć wykwalifikowanych nauczycielek. Oprócz podstawy programowej opracowanej przez MEN korzystają one dodatkowo z kilku programów edukacyjnych, m.in. Ekologia w przedszkolu czy dziecięca matematyka, a także z autorskich programów własnych. W ramach zajęć dodatkowych tworzone są koła zainteresowań, np. koło czytelnicze. Oprócz tego na terenie placówki odbywają się zajęcia z tańca towarzyskiego i umuzykalnienia.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole "Nanulak"

ul. Wadowicka 6D, 30-415 Kraków, tel. 500 343 975Kameralne, dwuoddziałowe przedszkole. Niewielka społeczność jest bardzo dobrze zintegrowana. Właściciele oferują dzieciom bogaty program edukacyjny. Są to m.in. Zajęcia z języka francuskiego i angielskiego, zajęcia z logopedą, rytmika, gimnastyka korekcyjna, plastyka, edukacja przyrodnicza a także wszystkie zajęcia wynikające z podstawy programowej MEN. Wszystko to oczywiście w atmosferze dobrej zabawy.

Przedszkole Chatka Maluszka

ul. Trybuny Ludów 71, 31-000 Kraków, tel. 502 202 384Przedszkole mieści się w domu rodzinnym z ogrodem, w spokojnym, oddalonym od ruchliwych ulic miejscu. Jest kameralną placówką, maksymalna ilość dzieci w grupie to 15. Sale przedszkolne są przestronne i wygodnie urządzone. Wyposażone są nowocześnie, w zabawki i pomoce dydaktyczne. Przedszkole otacza duży, zielony ogród sprzyjający zabawom na świeżym powietrzu. Atmosfera w tym miejscu jest przyjazna, prawie rodzinna, bo małe grupy zapewniają bliskość dzieci i wychowawców. Placówka realizuje program MEN ale wzbogaca go o bardzo szeroką ofertę zajęć dodatkowych, m.in. język angielski nauczany codziennie metodą International Preschool Curriculum, rytmika, tańce, tenis, warsztaty plastyczne, teatr małego aktora czy zajęcia logopedyczne.

Przedszkole Puchatkowo

ul. Lipska 55, 30-721 Kraków, tel. 12 653 06 71Przedszkole o profilu artystyczno-językowym. Zajęcia odbywają się w estetycznych, funkcjonalnych salach. Każda z trzech grup ma do dyspozycji swoją salę. Pomieszczenia są świetnie wyposażone, posiadają kreatynę zabawki, gry edukacyjne kąciki zainteresowań i pomoce dydaktyczne. Do placówki należą dwa place zabaw, jeden bezpośrednio przy budynku, drugi na terenie ogródków działkowych. Oferta zajęć dodatkowych jest tak szeroka, że ciężko byłoby ją zamieścić w całości, wymienimy więc tylko niektóre: Codzienny język angielski, raz w tygodniu język francuski, zajęcia baletowe, rytmika, logopedia, warsztaty teatralne, filmowe, historyczne, robotyka, szachy.   

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza