Starsze dziecko

Już w niemowlęctwie przypisujemy dzieciom pewne cechy charakteru. Jedne uznajemy za nieśmiałe i spokojne, inne za towarzyskie i wesołe... Nieco starszym maluchom często przypisujemy cechy takie jak upór, skłonność do roztargnienia czy bałaganiarstwo. Nie ma jednak co szufladkować własnego dziecka, bo jego charakter ukształtuje się znacznie później.
Coraz więcej mówi się o drogich prezentach, wystawnych przyjęciach, wymyślnych stylizacjach, a nawet zabiegach urodowych przed pierwszą komunią. To psucie dzieci - komentują niektórzy. To jednak nie jedyny problem. Jeśli stracimy czujność i rodzicielską wrażliwość, ucierpieć mogą zwłaszcza dziewczynki i ich poczucie własnej wartości.
Rodzicom zdarza się, że nie doceniają bezpieczeństwa, jakie daje ich dzieciom noszenie kasku w trakcie jazdy na ulubionym rowerze, czy hulajnodze. Tymczasem, jego ochrona jest niesamowita i może rzeczywiście ocalić zdrowie, a nawet życie dziecka. Ryzyko istnieje zawsze, chociażby przy pozornie bezpiecznej jeździe - zaznaczają eksperci.
Zamiast wyśmiewać wsparł kolegę bardzą mądrą radą. Każda mama marzy o takich przyjaciołach dla swojego dziecka. Kamera podejrzała rozmowę dwóch chłopców, która była niezwykle dojrzała, jak na ich wiek. To wzruszające, jakie wsparcie potrafią dawać sobie rówieśnicy, w czasach, w których mówi się o dużej ilości zła w grupach równieśniczych.
Coraz częściej wybieramy dietę wegetariańską, lub fleksitariańską (z ograniczoną ilością mięsa). Warto wiedzieć, że zwiększa ona ryzyko próchnicy.
Wzrost dziecka to bardzo indywidualna kwestia. Jedni rosną szybciej, a drudzy wolniej i nie ma w tym fakcie powodów do niepokoju. Rodzice często zastanawiają się do jakiego wieku się rośnie? Przeczytaj, co wpływa na wzrost dzieci.
Niektórzy rodzice, mimo braku wskazań medycznych, nie każą czekać swoim dzieciom do wieku dorosłego, by pozbyć się niechcianego wyglądu. Udają się ze swoimi pociechami do specjalistów od operacji plastycznych. Wszystkie nasze pytania i wątpliwości w tej dziedzinie rozwiewa jeden z najbardziej cenionych chirurgów plastycznych w Polsce.
Aleksytymia to zaburzenie, przez które niektórzy ludzie określani są mianem emocjonalnych analfabetów – takie określenie bierze się stąd, że aleksytymicy nie są w stanie nazywać swoich własnych emocji, ani też rozumieć emocji przejawianych przez innych ludzi. Jakie są przyczyny aleksytymii?
Konto bankowe dla dziecka to produkt, dzięki któremu już kilkulatek może uczyć się, jak zarządzać swoimi finansami. Jak założyć konto bankowe dla dziecka i na co zwrócić uwagę, zakładając kontro dla ucznia?
Wzrokowiec najszybciej przyswaja informacje, które zobaczy. Dlatego dzieci, które są wzrokowcami, powinny uczyć się czytając i robiąc notatki. Sprawdź, kto to jest i jak się uczy wzrokowiec.  
W dzisiejszych czasach co trzecie dziecko w wieku szkolnym ma dostęp do telefonu komórkowego. Wyposażamy w nie nasze pociechy, aby mieć z nimi kontakt i móc czuwać nad ich bezpieczeństwem. Niestety dzieci bardzo często gubią swoje telefony. Podpowiadamy jak w prosty i niedrogi sposób zabezpieczyć telefon przed ewentualnym zgubieniem bądź kradzieżą.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza