Wychowanie

Właściwe zapięcie pasów samochodowych lub wewnętrznej uprzęży fotelika jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Oto 4 błędy, które mogą kosztować dziecko zdrowie lub życie.
To przerażające uczucie kiedy na kilkanaście sekund tracisz czujność i nagle nie widzisz swojego dziecka. Co robić kiedy zgubi się dziecko?
Naukowcy potwierdzili, że fizjologiczne i fizyczne zmiany mózgu takie same jak przy uzależnieniu od narkotyków, pojawiają się podczas intensywnego korzystania ze smartfonów. Szczególnie silnie działa to na dzieci. Sprawdź w teście poniżej, czy ty lub dziecko nadmiernie korzystacie z telefonu.
Wyjście na spacer z dwojgiem dzieci w różnym wieku to nie lada wyzwanie. Mamy sprawdzone patenty na to, by spacer z dwójką dzieci nie skończył się totalną porażką.
Bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy powinno być niezwykle istotne dla każdego rodzica. Niejeden opiekun zastanawia się czy lepiej przewozić pociechę w foteliku czy na podstawce. A może dziecko jest już za duże i powinno podróżować siedząc jak dorosły? Warto zapoznać się z przepisami prawnymi określającymi zasady przewozu dzieci.
Pojawienie się w domu nowego członka rodziny oznacza dla jedynaka wiele zmian. Co zrobić, aby pierworodne dziecko nie czuło się mniej ważne i zdetronizowane? Jak wyeliminować zazdrość o rodzeństwo, by każde nasze dziecko czuło sie kochane i szczęśliwe?
Niektóre z nich mają tylko 5 lat. Do konkursów są umalowane, z doczepionymi włosami, rzęsami, natapirowanymi włosami. Mają gołe brzuchy, lub kuse spódniczki i stroją miny "lolitek". Na co dzień wyglądają , jak zwykłe dzieci. Kim są dziecięce Miss? Przyglądamy się ich życiu na co dzień i na konkursach.
Dla wielu rodziców ich dziecko jest tak rozkoszne, urocze i kochane, że Kuba szybko staje się misiem, cukiereczkiem, pączuszkiem lub słodziaczkiem, a do Marceliny odruchowo mówią niunia, niusia, cysia i misiunia. Ale uwaga - ciągłe pieszczotliwe zwroty do dziecka mogą mieć negatywny wpływ na jego rozwój.
Coraz mniej Polaków chrzci swoje dzieci. Winna jest pandemia, ale ona tylko zwiększyła i tak od lat odnotowywane spadki w liczbie ochrzczonych dzieci. Jakie są tego powody? Sprawdzamy kościelne dane i wasze opinie.
Jak wychowywać szczęśliwe dziecko, by było optymistą i spełnioną osobą? To pytanie zadaliśmy psycholog Ewie Woydyłło. - Musimy z dzieckiem od początku współpracować. Należy uczyć je, że warto robić różne rzeczy razem - twierdzi. Co jeszcze jest kluczowe jej zdaniem?
Stałe sprawdzanie treści, jakie dzieci przeglądają w sieci i gdzie spędzają wolny czas ze znajomymi, wydaje się niemożliwe. Czy na pewno? Oto 10 aplikacji dla rodziców, które pomogą w lepszym sprawowaniu kontroli nad pociechami.  
Nie ma rodzica, który nie zna napadów złości roczniaka, buntu dwulatka, uporu trzylatka. Pierwszych kilka lat dziecka, to nieustanny trening emocji malucha. Rodzice często wychodzą z siebie, by uporać się z nerwami dzieci. Mamy jednak metodę, która zdziała cuda. Musicie ją wypróbować...

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza