Wychowanie

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym może w przyszłości pięknie pachnieć! Dlatego warto dawać dzieciom dobry przykład i angażować całą rodzinę w ekologiczne działania. Dobre nawyki wykształcone w dzieciństwie na pewno zaprocentują.
Wiele dzieci przy wykonywaniu codziennych aktywności, takich jak rysowanie, malowanie czy układanie klocków, wystawia język. Takie zachowanie niepokoi niektórych rodziców. Czy faktycznie jest się czym martwić? Dziecko wystawia język, gdy się skupia: przeczytaj wszystko na ten temat.
Orientacja seksualna u dziecka rodzi się stopniowo – bez względu na preferencje. Nie następuje to z dnia na dzień. W obliczu coraz częstszych dyskusji w tej sprawie, jako rodzic, na pewno nieraz zadawałeś sobie pytanie od kiedy można poznać preferencje seksualne dziecka?
Trening czystości polega na odstawieniu pieluch i przyzwyczajeniu dziecka do nocnika. Trening czystości to dla dziecka trudna nauka, wymagająca od rodzica cierpliwości i spokoju. Jak przeprowadzić u dziecka trening czystości, by nie zniechęciło się do nocnika?
Twoje dziecko uwielbia psy i najchętniej zaprzyjaźniłoby się z każdym napotkanym czworonogiem? Naucz je, jak bezpiecznie nawiązać ze zwierzakiem nić porozumienia. Nie każdy pies jest bowiem łagodny i nie każdy ma ochotę na nawiązywanie relacji.
Łatwo się rozprasza, nie uważa na lekcjach, często jest rozkojarzone... Takie problemy ma wiele dzieci, zwłaszcza teraz, po roku nauki zdalnej. O dziwo, najlepszą pomocą na poprawę koncentracji może być wtedy zabawa. Oto 2 zabaw na skupienie uwagi.
Lęki nocne to problem, który odczuwa wielu kilkulatków. Twoje dziecko boi się ciemności, z przerażeniem patrzy na uchylone drzwi szafy i często ma koszmary? A może zdarzają mu się lęki nocne? Nie jest wyjątkiem. Przeczytaj, jak zaradzić strachom, które pojawiają się po zmroku.
Kiedy rodzice wracają do pracy, pojawia się problem, komu zostawić dziecko pod opieką. Jeśli nie chcą oddać swojej pociechy do żłobka, muszą rozejrzeć się za opiekunką. Jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z nianią? Jak przeprowadzić rozmowę z opiekunką i o co ją zapytać w czasie rekrutacji?
Czy warto przechowywać dla dzieci pamiątki z dzieciństwa? Oczywiście, będą nam kiedyś za to po stokroć wdzięczne! Co warto zachować na pamiątkę?
Terapia ręki pomaga dziecku poprawnie oraz precyzyjnie ruszać ręką, dłonią oraz palcami. Podczas terapii ręki specjalista skupia się na poprawie motoryki małej u dziecka. Warto dowiedzieć się, kiedy dziecko potrzebuje terapii ręki oraz jakie efekty może dzięki niej osiągnąć.
Co robić z dzieckiem zimą? Wszystko zależy od pogody i od tego, czy akurat nie został ogłoszony kolejny lockdown. Jest jednak żelazna lista rzeczy, które trzeba zrobić zimą - dobra zabawa i wspomnienia na lata gwarantowane!
Jaka jest rola ojca w wychowaniu dzieci i jaki wpływ na ich rozwój ma jego brak w rodzinie? Zazwyczaj ciężar opieki nad dzieckiem po rozwodzie w dużej lub całkowitej mierze spoczywa na matkach. Jak wychowanie bez ojca wpływa na dziecko?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka