Wychowanie

Rola ojca w życiu każdej dziewczynki jest niezwykle ważna. To pierwszy mężczyzna, który staje się dla niej całym światem i męskim wzorem. Właśnie dlatego każdy tata powinien zadbać o odpowiedni rozwój swojej córki. Oto 9 ważnych lekcji, które ojcowie powinni dać swoim córkom!
Gdy dziecko zaczyna mówić, jest to piękny moment dla jego rodziców. Jednak razem z mową przychodzi również werbalne poznawanie świata, czyli zadawanie mnóstwa pytań, które bywają dla rodziców kłopotliwe. Które dziecięce pytania sprawiają dorosłym najwięcej problemu z odpowiedzią?
Przyłapani w łóżku przez dziecko – czy to powód do paniki? Dziecko nakryło was w sypialni podczas miłosnych igraszek? Spokojnie. Taka sytuacja zdarza się w niemal każdej rodzinie. Podpowiadamy, jak się zachować, gdy zostaniecie przyłapani przez dziecko na uprawianiu seksu.
Czarownica zjadająca dzieci, wilk pożerający babcię... jak się dobrze zastanowić, bajki dla dzieci pełne są makabrycznych scen. Czy mają one jakiś walor edukacyjny? Okazuje się, że tak!
Napady złości występują nawet u niemowląt, jednak znacznie częściej borykają się z nimi rodzice kilkulatków. Jak radzić sobie, gdy dziecko za nic nie chce się uspokoić, krzyczy, wyrywa się i płacze?
Większość rodziców znalazło się kiedyś w sytuacji, w której pozwolili dziecku na coś wbrew swoim przekonaniom. Ciężko nam, rodzicom, oprzeć się prośbom swojego dziecka. Płacz, histeria, zasypywanie wieloma argumentami bądź manifestowanie swojego smutku. Jeżeli te terminy brzmią dla Ciebie znajomo, dowiedz się więcej na temat dziecięcej manipulacji.
Dobre maniery to dobry start w życiu. Rodzice często zastanawiają się, kiedy zacząć uczyć dziecko dobrych manier. Najłatwiej robić to w naturalnych, codziennych sytuacjach. Należy pamiętać, że dzieci naśladują zachowanie rodziców i rodzeństwa. Warto to wykorzystać. Sprawdź, jak nauczyć dziecko dobrych manier, wykorzystując nasze 3 sposoby!
Może się wydawać, że z pozoru niewinne pytania kierowane do dzieci, powtarzane czasem wielokrotnie, w ogóle nie dochodzą do ich uszu. Jednak maluchy doskonale słyszą nasze komunikaty. Warto wiedzieć, jakich pytań dziecku nie zadawać i dlaczego.
Każdy rodzic chciałby spełniać marzenia swojego dziecka. Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na kupno kolejnej zabawki. Dowiedz się zatem jak mądrze odmawiać dziecku, aby nie czuło się gorsze od rówieśników.
O tym jak to jest być rodzicem sławnej youtuberki, jak wspierać ją w cyfrowym świecie, a także jak zachować balans między sławą a życiem prywatnym rozmawiamy w nagraniu z Dorotą Pachuc - mamą Lenki małej youtuberki oraz psychologiem Pauliną Mierzejewską z poradni psychologicznej NINTU.
Właściwe zapięcie pasów samochodowych lub wewnętrznej uprzęży fotelika jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Oto 4 błędy, które mogą kosztować dziecko zdrowie lub życie.
Sytuacja starszego dziecka w każdej rodzinie jest nieco inna. Wszystko zależy od różnicy wieku pomiędzy dziećmi, liczby rodzeństwa oraz czasu, który poświęcają mu rodzice. Jakie problemy mogą pojawić się w domu, gdy nagle jedynak zostaje starszym bratem lub starszą siostrą?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza