Wychowanie

Czy warto przechowywać dla dzieci pamiątki z dzieciństwa? Oczywiście, będą nam kiedyś za to po stokroć wdzięczne! Co warto zachować na pamiątkę?
Terapia ręki pomaga dziecku poprawnie oraz precyzyjnie ruszać ręką, dłonią oraz palcami. Podczas terapii ręki specjalista skupia się na poprawie motoryki małej u dziecka. Warto dowiedzieć się, kiedy dziecko potrzebuje terapii ręki oraz jakie efekty może dzięki niej osiągnąć.
Kiedy rodzice wracają do pracy, pojawia się problem, komu zostawić dziecko pod opieką. Jeśli nie chcą oddać swojej pociechy do żłobka, muszą rozejrzeć się za opiekunką. Jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z nianią? Jak przeprowadzić rozmowę z opiekunką i o co ją zapytać w czasie rekrutacji?
Co robić z dzieckiem zimą? Wszystko zależy od pogody i od tego, czy akurat nie został ogłoszony kolejny lockdown. Jest jednak żelazna lista rzeczy, które trzeba zrobić zimą - dobra zabawa i wspomnienia na lata gwarantowane!
Jaka jest rola ojca w wychowaniu dzieci i jaki wpływ na ich rozwój ma jego brak w rodzinie? Zazwyczaj ciężar opieki nad dzieckiem po rozwodzie w dużej lub całkowitej mierze spoczywa na matkach. Jak wychowanie bez ojca wpływa na dziecko?
Jesteś fanką fanpage'a "Nie mogę, trzymam dziecko"? W takim razie ten tytuł jest dla ciebie. W księgarniach pojawiła się pierwsza książka autorki popularnego fanpage'a „Nie mogę, trzymam dziecko”. Każda rodzina jest inna, ale sytuacje, które przydarzają się Myszy, Małej i jej rodzicom, są jakoś dziwnie znajome...
Wideo na życzenie (czyli VoD) to coraz popularniejsza usługa, z której chętnie korzystają również nasze dzieci. Tego typu rozrywka - podobnie jak internet - powinna jednak podlegać kontroli rodzicielskiej. Nieograniczony dostęp do filmów może oznaczać, że któregoś dnia nasze dziecko obejrzy coś, czego byśmy nie chcieli. Netflix ma na to sposób. Przeczytaj, co zrobić, by malec mógł bezpiecznie korzystać z tego serwisu.
Gordonki to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt oraz małych dzieci. Najczęściej na tego typu zajęcia uczęszczają maluchy począwszy od wieku niemowlęcego do przedszkolnego. Czego uczą się dzieci na Gordonkach i czy warto zapisać dziecko na takie zajęcia?
Nie wszyscy lubią jesień - jest zimno i ponuro, dni są coraz krótsze, a przeziębienie w końcu dopada każdego. Tej pory roku nie da się uniknąć, dlatego warto zrobić coś, co sprawi, że będzie miała swój urok i klimat. Jesienne rytuały staną się dla najmłodszych wspaniałymi wspomnieniami z dzieciństwa!
Czy rodzic ma prawo sięgać po alkohol, gdy mają dziecko pod swoją opieką? To pytanie rodzi wiele dyskusji na internetowych forach. Przeciwnicy takiej formy relaksu podkreślają, że mama i tata powinni być odpowiedzialni, co wyklucza wieczorne popijanie piwa. Część - że nie ma co przesadzać. Kto ma rację?
Nadopiekuńczy rodzice, chcąc dla swojego dziecka jak najlepiej, działają jednak na jego niekorzyść. Dziecko wychowane w przekonaniu, że mama lub tata zawsze wybrnie za nie z kłopotliwej sytuacji i wykonana za nie wszystkie obowiązki, wyrośnie na niezaradnego dorosłego. Na czym polegają największe błędy nadopiekuńczych rodziców i jakie mogą być ich konsekwencje?
Kiedyś zostawianie dziecka samego w domu nie było niczym niezwykłym. Dziś takie zasady reguluje prawo, ale i zdrowy rozsądek rodziców. Czy i kiedy można zostawić dziecko samo w domu, bez opieki dorosłego? Zobacz, czy dziecko w 4 klasie może zostać samo w domu w czasie zdalnego nauczania, gdy rodzice będą w pracy?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka