Jak wybrać szkołę

Na czym polega edukacja domowa? Kiedy warto ją rozważyć? Czy każdy rodzic może uczyć swoje dziecko? Jak to wszystko zorganizować? Odpowiadamy na najczęstsze pytania rodziców, a także podpowiadamy, Co zrobić, żeby dziecko przeszło na edukację domową i nie musiało chodzić do normalnej szkoły.
Fińskie szkoły od lat zajmują najwyższe lokaty w światowych rankingach. Doceniane są jednocześnie za najlepsze efekty nauczania oraz za wysoki poziom szczęścia i satysfakcji uczniów. Czy model fińskiego systemu edukacji da się przenieść na polski grunt, czy pozostaje nam tylko z zazdrością go obserwować?
W szkole systemowej nauczyciel jest wszechwiedzącym bóstwem, a uczeń - nieszczęśliwcem, który musi przyswajać nie zawsze potrzebną wiedzę. Na drugim biegunie edukacji stoi szkoła alternatywna, która otwiera umysły dzieci i stawia na ich mocne strony. Opowiada o niej Anna Kozicka, dyrektorka warszawskiej Szkoły Otwartej.
Z określeniem szkoła STO spotka się każdy rodzic, który szuka szkoły niepublicznej dla swojego dziecka. Czym są społeczne szkoły STO i jak działają?
Szkoła demokratyczna bardzo różni się od szkoły tradycyjnej. W dużym skrócie - jest to szkoła, w której władzę sprawuje nie tylko grono pedagogiczne, lecz cała szkolna społeczność, w tym również uczniowie. Jak wygląda nauka w szkole demokratycznej i czy do szkoły demokratycznej warto zapisać dziecko?
Szkoła waldorfska to alternatywa wobec szkół tradycyjnych. W Polsce szkoły waldorfskie są uznawane za eksperymentalne i podlegają Kuratorium Oświaty. Jaka jest geneza powstania szkoły waldorfskiej i na czym polega jej działanie?
Rodzice zapisujący swoje dziecko do szkoły niepublicznej muszą liczyć się z tym, że dziecko będzie brało udział w procesie rekrutacyjnym. Jak on wygląda? Czy dziecko musi zdawać jakieś egzaminy? Testy do szkoły niepublicznej: przeczytaj, na czym polegają.
Zwykle na szkołę sportową decydujemy się ze względu na zainteresowania i predyspozycje dziecka. Czym się kierować w wyborze szkoły o profilu sportowym?
Wybór szkoły podstawowej nie powinien być dziełem przypadku, w końcu chodzi o istotną podstawę edukacji, która otworzy naszemu dziecku drogę do dalszego kształcenia. Jak wybrać dobrą szkołę dla dziecka, by ten wybór zaowocował w przyszłości?
Rodzicom udzielają się szkolne emocje i lęki dzieci. Ba, niekiedy oni sami je prowokują. Pani Bożena odwiedziła po kolei wszystkie szkoły we Wrocławiu, później rodzina usiądzie i wspólnie zdecyduje, do których trzech szkół Karolina będzie zdawała. Odpowiedź na pytanie: "jak wybrać szkołę" nie jest bowiem najłatwiejsza. To ogromny stres zarówno dla dziecka, jak i dla całej rodziny.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza