Pielęgnacja po porodzie

Higiena intymna w połogu jest bardzo ważna. Urodzenie dziecka to wysiłek dla organizmu. Krocze po porodzie przez jakiś czas jest obolałe. Z pochwy wydzielają się odchody połogowe. Na jakie zmiany jeszcze musisz się przygotować i kiedy pojawi się miesiączka? Jak dbać o higienę intymną po porodzie? 
Czy zdejmowanie szwów po nacięciu krocza boli? Szycie krocza po porodzie to czynność obowiązkowa, jeśli podczas porodu doszło do samoistnego pęknięcia krocza lub jeśli w czasie porodu nacięto krocze. Wówczas, po urodzeniu dziecka i łożyska kobiecie zakłada się kilka szwów. Jeśli są to szwy nierozpuszczalne – po kilku dniach wymagają zdjęcia. 
Cera w ciąży zazwyczaj zachwyca  gładkością i promienieje blaskiem. Jednak po porodzie te cudowne właściwości cery często zanikają - dlaczego tak się dzieje i jak dbać o cerę po porodzie?
Zapewne każda młoda mama marzy o tym, by wyglądać jak najlepiej. Jej ciało bardzo się po porodzie zmieniło, a ona powoli dochodzi do sił. Choć to zupełnie naturalne, że taki wysiłek, jakim jest poród, pozostawia po sobie ślad, można sobie pomóc i poprawić wygląd za pomocą kosmetyków po porodzie. Co zrobić, by po porodzie wyglądać tak promiennie jak księżna Kate?
Czasem blizna po cesarce nie przeszkadza. Czasem jednak szpeci i denerwuje. Blizny po cesarce można się pozbyć w gabinecie medycyny estetycznej.
Nacięcie krocza to niby drobny zabieg, ale powoduje dużą zmianę w kondycji i samopoczuciu świeżo upieczonej mamy. Zobacz, co może cię zaskoczyć po nacięciu krocza i jak pielęgnować krocze po porodzie.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka