Pielęgnacja po porodzie

Czy zdejmowanie szwów po nacięciu krocza boli? Wiele kobiet boi się tego zabiegu, z uwagi na ból. Czy jednak zdjęcie szwów po nacięciu krocza jest bolesne? Odpowiadamy na to pytanie.
Higiena intymna w połogu jest bardzo ważna. Urodzenie dziecka to wysiłek dla organizmu. Krocze po porodzie przez jakiś czas jest obolałe. Z pochwy wydzielają się odchody połogowe. Na jakie zmiany jeszcze musisz się przygotować i kiedy pojawi się miesiączka? Jak dbać o higienę intymną po porodzie? 
Cera w ciąży zazwyczaj zachwyca  gładkością i promienieje blaskiem. Jednak po porodzie te cudowne właściwości cery często zanikają - dlaczego tak się dzieje i jak dbać o cerę po porodzie?
Zapewne każda młoda mama marzy o tym, by wyglądać jak najlepiej. Jej ciało bardzo się po porodzie zmieniło, a ona powoli dochodzi do sił. Choć to zupełnie naturalne, że taki wysiłek, jakim jest poród, pozostawia po sobie ślad, można sobie pomóc i poprawić wygląd za pomocą kosmetyków po porodzie. Co zrobić, by po porodzie wyglądać tak promiennie jak księżna Kate?
Czasem blizna po cesarce nie przeszkadza. Czasem jednak szpeci i denerwuje. Blizny po cesarce można się pozbyć w gabinecie medycyny estetycznej.
Nacięcie krocza to niby drobny zabieg, ale powoduje dużą zmianę w kondycji i samopoczuciu świeżo upieczonej mamy. Zobacz, co może cię zaskoczyć po nacięciu krocza i jak pielęgnować krocze po porodzie.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza