Lekarze uznali, że to "tylko" zapalenie oskrzeli. Dziś chłopiec ma rok i czeka na przeszczep serca

2023-03-29 12:51

Kiedy pierwszy raz Louis trafił do szpitala, lekarze zdiagnozowali zapalenie oskrzeli i odesłali dziecko do domu. Po kilku dniach jego stan się pogorszył. Organizm chłopca został zaatakowany przez wirusa, który doprowadził do uszkodzenia serca. Dziś chłopiec czeka na przeszczep.

Noworodek
Autor: Twitter/@thesun.co.uk Lekarze źle zdiagnozowali 3 tygodniowe dziecko. Dziś chłopiec ma rok i czeka na przeszczep serca

Louis miał zaledwie 3 tygodnie, gdy jego mama zauważyła niepokojący odcień jego skóry. Dziecko miało również problem z oddychaniem, więc pojechała do szpitala. Lekarze uznali, że to zwykłe zapalenie oskrzeli i odesłali matkę z dzieckiem do domu.

Stan chłopca się nie poprawiał. Było coraz gorzej. Dziecko dostało drgawek, a matka wezwała pogotowie. Kilkutygodniowy chłopczyk trafił pod respirator. Wkrótce okazało się, że wirus, który go zaatakował, doprowadził do uszkodzenia serca. Jedynym ratunkiem dla małego Louisa jest przeszczep.

Jade, mieszkająca z rodziną w Wielkiej Brytanii, podzieliła się historią synka na portalu thesun.co.uk, chcąc uświadomić innych, jak ważne jest zostanie dawcą organów.

Zobacz także: Można je zdiagnozować nawet rok po narodzinach. Oto objawy dziecięcego porażenia mózgowego

Kiedy zaleca się inwazyjne badania prenatalne?

Problemy z oddychaniem i drgawki

Louis urodził się 11 lutego 2022 roku przez cesarskie cięcie jako zdrowy i silny chłopiec. Trzy tygodnie po porodzie Jade zauważyła na ciele synka niepokojące plamy. Dziecko miało również problemy z oddychaniem, więc zabrała je do szpitala.

Lekarze stwierdzili, że to zapalenie oskrzeli, przepisali leki i odesłali matkę z dzieckiem do domu. Zaledwie cztery dni po wizycie w szpitalu Louis dostał drgawek. Jade natychmiast wezwała karetkę.

Całe jego ciało było sztywne i chrząkał przy oddychaniu

- powiedziała portalowi mama chłopca.

Chłopiec trafił pod respirator

Chłopiec ponownie trafił do szpitala w Wigan, gdzie została podjęta decyzja o umieszczeniu dziecka w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu. Problemy z oddychaniem doprowadziły do tego, że chłopiec musiał zostać podłączony pod respirator.

Byłam  przerażona. To było straszne widzieć go podłączonego do tej maszyny

- wspomniała Jade.

Chłopiec czeka na przeszczep serca

Po licznych badaniach okazało się, że organizm Louisa został zaatakowany przez enterowirusa. Wirus doprowadził do zapalenia opon mózgowych i sepsy. Zakażenie spowodowało poważne uszkodzenie serca.

Podczas pobytu w szpitalu serce chłopca wiele razy się zatrzymało. W sierpniu 2022 roku lekarze zdecydowali umieścić Louisa na liście oczekującej do przeszczepu.

Bez przeszczepu rokowania Louisa są słabe

- powiedziała w wywiadzie.

„Chcę, aby historia mojego syna była udostępniana”

Niedawno Louis obchodził w szpitalu swoje pierwsze urodziny. Jego mama apeluje do wszystkich, aby umieszczali nazwiska na listach dawców organów.

– Chcę, aby historia mojego syna była udostępniana, aby pomóc zwiększyć świadomość na temat dawstwa narządów i pokazać, jak bardzo są one potrzebne - powiedziała.

Wyznała także, że podczas przeszczepu serca swojego synka, będzie oddawała jego zastawki. Chce w ten sposób pomóc innemu dziecku.

Czytaj także: Skomplikowana wewnątrzmaciczna operacja serca płodu w UCZKiN WUM w Warszawie

Objawy charakterystyczne dla wirusa RSV. Umiesz je odróżnić od przeziębienia?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza