POKÓJ DLA DZIECKA: jak powinien wyglądać pokój nastolatka? [FILM]

2014-09-04 16:42 Kinga Molenda
POKÓJ NASTOLATKA: jak powinien wyglądać? [FILM]
Autor: thinkstockphotos.com Pokój nastolatka musi łączyć w sobie funkcję sypialni, pracowni oraz salonu

Pokój dla nastolatka musi łączyć w sobie kilka funkcji: salonu, pracowni oraz sypialni. Jak urządzić pokój dla nastolatka, żeby był zarówno funkcjonalny, jak i przytulny?

Urządzając pokój dla nastolatka, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Przede wszystkim pokój dla gimnazjalisty lub licealisty musi spełniać trzy podstawowe funkcje - sypialni, pracowni oraz salonu. To właśnie ten pokój musi być dla dziecka odpowiednią przestrzenią, w której zarówno będzie przyjmować swoich gości, jak i spać oraz uczyć się i przygotowywać do lekcji.

Pokój dla dziecka: co jest ważne w pokoju nastolatka?

W związku z tym podczas urządzania pokoju dla nastolatka należy wybrać odpowiednie meble, które w prosty sposób oddzielą od siebie te trzy strefy (sypialnię, salon i pracownię).

Romantyczny pokój dla dziecka: jak go urządzić? >>

– Wśród mebli dla nastolatków najlepiej sprawdzają się meble modułowe. Możemy w małym pomieszczeniu według naszego uznania wybrać meble z danej kolekcji, tworząc bazę, do której z biegiem czasu możemy dodawać kolejne elementy. Ważne jest też dobre rozplanowanie takiego pokoju, tak żeby nastolatek miał swobodny dostęp do każdego miejsca – powiedział Piotr Buze z firmy Black Red White agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Pokój dla dziecka: dodatki i kolory w pokoju nastolatka

W pokoju nastolatka bardzo ważne jest oświetlenie. Nie wystarczy tylko jedna lampa pod sufitem. Nastolatek potrzebuje też lampki biurowej o zróżnicowanej mocy oświetleniowej. Dzięki temu lampa będzie mogła być wykorzystywana zarówno podczas nauki, jak i relaksu.

Warto też zastanowić się nad kolorystyką pokoju. Piotr Buze z Black Red White w rozmowie z Newserią Lifestyle poleca wyraziste kolory i odważne połączenia, jednak wszystko zależy od upodobań twojego dziecka. Gdy razem ze swoim nastolatkiem wybierzesz bardziej neutralne barwy, to meble i dodatki posłużą na wiele lat!

Pokój dziecięcy – dekoracje okien. Jak udekorować okno w pokoju dziecka? >>

Neewseria. Agencja informacyjna
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE