Przedszkola publiczne Kraków - Mistrzejowice - lista placówek

2020-02-04 10:10

Dzielnica XV Mistrzejowice to część Nowej Huty - powojennej, robotniczej części Krakowa. Znajduje się tu dziesięć przedszkoli publicznych, z których większość to placówki znane krakowianom od kilku pokoleń. Oto lista przedszkoli.

Mistrzejowice
Autor: Getty images

Spis treści

 1. Przedszkole nr 64
 2. Przedszkole nr 97
 3. Przedszkole nr 120
 4. Przedszkole nr 125
 5. Przedszkole nr 131
 6. Przedszkole nr 144
 7. Przedszkole nr 148
 8. Przedszkole nr 152
 9. Przedszkole nr 177
 10. Przedszkole nr 187
 11. Przedszkole "A kuku"
 12. Sprawdź, co robią dzieci w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 64

Osiedle Oświecenia 30, 31-636 Kraków, tel. 12 681 42 62Pięciooddziałowe przedszkole publiczne, mieści się w jednopiętrowym budynku z ogrodem. Sale w budynku są duże i przestronne. Placówka realizuje podstawę programową przy pomocy kilku programów edukacji przedszkolnej. Oferuje bezpłatne zajęcia dodatkowe, gimnastykę korekcyjną, ceramikę, język angielski i rytmikę. Dzieci mogą rozwijać swoje pasje w tzw. Krainach Gardnerowskich (miejscach zabaw, w których dziecko poznaje świat). Stworzono tu Krainę wiedzy, krainę ruchu twórczego i krainę wyobraźni.

Przedszkole nr 97

Osiedle Kalinowe 11, 31-813 Kraków, tel. 12 648 44 19Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku otoczonym dużym placem zabaw. Sale dydaktyczne są duże, jasne i przestronne. Dzieci podzielono na sześć oddziałów. Koncepcja pracy przedszkola skupia się przede wszystkim na edukacji muzycznej oraz plastycznej dzieci. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez śpiew, taniec, muzykę, udział w małych formach teatralnych, a także wypowiadanie się przez najróżniejsze formy plastyczne, to pierwszy zapis określający misję placówki.

Przedszkole nr 120

Osiedle Józefa Strusia 8, 31-808 Kraków, tel. 12 648 57 39Sześciooddziałowe przedszkole, usytuowane w spokojnej okolicy, w środku osiedla. W pobliżu placówki znajduje się duży, zadbany park oraz dwa place zabaw. Także samo przedszkole posiada pełen zieleni ogród z placem zabaw, systematycznie doposażany i modernizowany. Koncepcja pracy placówki opiera się na zapewnieniu dzieciom ciepłej, życzliwej atmosferze, dzięki której maluchy będą otwarte na zdobywanie wiedzy i umiejętności. Nauczyciele pracują w zgodzie z nowoczesnymi programami edukacyjnymi. Z uwagi na indywidualne potrzeby i zainteresowania podopiecznych, stworzone zostały koła zainteresowań. Oprócz tego istnieje system bezpłatnych zajęć dodatkowych, m.in. zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna i religia.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 125

Osiedle Tysiąclecia 12, 31-000 Kraków, tel. 12 648 26 10Przedszkole znajduje się w spokojnym miejscu, z dala od ruchliwych ciągów komunikacyjnych. Gmach przedszkola, to dwukondygnacyjny budynek. Stworzono tu sześć oddziałów przedszkolnych, każdy z nich ma do dyspozycji własną salę dydaktyczną. To główna siedziba przedszkola. Oprócz niej istnieje oddział terenowy, przy szkole nr 126 na tym samym osiedlu. Przedszkole ma szeroką ofertę, daleko wybiegającą poza podstawę programową. Proponuje wiele zajęć dodatkowych, w tym język angielski, katechezę, rytmikę, taniec czy zajęcia szachowe z elementami gier logicznych. W rankingu przedszkoli krakowskich organizowanym przez jeden z krakowskich portali placówka zajęła wysokie 13 miejsce.

Przedszkole nr 131

Osiedle Złotego Wieku 13, 31-000 Kraków, tel. 12 648 30 48Przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku. Sale są tu duże i kolorowe, dzieci mają dużo przestrzeni, mogą tez korzystać z nowoczesnego wyposażenia. Teren wokół budynku jest duży, bezpieczny i pełen zieleni. Pierwsze zdanie zaczerpnięte z koncepcji pracy przedszkola, to „Dziecko jest najważniejsze”. To określa priorytety kadry nauczycielskiej, nastawionej na troskę o bezpieczeństwo i wszechstronny rozwój podopiecznych. Placówka oferuje atrakcyjny program edukacyjny, współpracę z lokalnymi instytucjami, wycieczki do muzeów, kin, teatrów oraz szereg zajęć dodatkowych, w tym gimnastykę korekcyjną i język angielski.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 144

Osiedle Bohaterów Września 15, 31-620 Kraków, tel. 12 648 03 01Przedszkole funkcjonuje od ponad 40 lat, wychowało więc kilka pokoleń Krakowian. Mieści się w jednopiętrowym, wolnostojącym budynku, który otoczony jest przestronnym, pełnym zieleni placem zabaw. Sam budynek posiada pięć dobrze wyposażonych sal dydaktycznych oraz bibliotekę z bogatym księgozbiorem. Oferuje zajęcia dodatkowe, język angielski, rytmikę, gimnastykę korekcyjną i taniec towarzyski. Współpracuje z poradnią psychologiczno-pedagogiczną.

Przedszkole nr 148

Osiedle Tysiąclecia 37, 31-000 Kraków, tel. 12 648 24 94Mieści się w centrum spokojnego, pełnego zieleni osiedla. Gmach przedszkola, to jednopiętrowy budynek otoczony zadbanym ogrodem, w którym zorganizowano plac zabaw wyposażony w nowoczesny sprzęt do zabaw na świeżym powietrzu. Sam budynek przedszkola posiada ładne, przestronne sale, funkcjonalnie i wygodnie wyposażone. W budynku głównym mieści się sześć oddziałów, dwa oddziały bezposiłkowe, działające w godz. 8:00 do 13:30 znalazły swoje miejsce  na tym samym osiedlu, w budynku obok kościoła w Mistrzejowicach. „Nadrzędną wartością w naszych działaniach jest dziecko” – głosi wstęp do wizji przedszkola zawartej na stronie internetowej. To stwierdzenie definiuje koncepcję pracy placówki. Dziecko jako podmiot działania, jako osoba godna szacunku i wartość sama w sobie.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 152

Osiedla Piastów 10 31-623 Kraków, tel. 12 648 03 89Przedszkole mieści się w środku osiedla, blisko linii tramwajowych i autobusowych. Posiada duży, zielony ogród z placem zabaw, który jest systematycznie modernizowany i doposażany. Nieopodal przedszkola znajduje się lasek, miejsce idealne na spacery. W przedszkolu jest osiem oddziałów, w tym dwa bezposiłkowe, w których zajęcia odbywają się  w godz. 14:00 – 19:00. Przedszkole nie poprzestaje na realizowaniu podstawy programowej. Zajęcia dodatkowe organizowane są w ramach kół zainteresowań, plastycznego, matematycznego i przyrodniczego. Poza tym placówka oferuje naukę języka angielskiego, rytmikę, tańce i gimnastykę korekcyjną.

Przedszkole nr 177

Osiedle Kombatantów 13, 31-630 Kraków, tel. 12 648 28 08Sześciooddziałowe przedszkole mieści się w jednopiętrowym budynku otoczonym dużym, dobrze wyposażonym placem zabaw. Placówka oferuje bardzo dobre warunki lokalowe. Sale są duże, przestronne, jasne. Ich wyposażenie dostosowane jest do wieku i potrzeb dzieci. Placówka chce realizować wizję przedszkola rodzinnego, w którym każde dziecko jest traktowane indywidualnie, czuje się tu bezpiecznie, a kadra nauczycielska jest troskliwa i pełna życzliwości. Z przedszkolem współpracuje logopeda oraz psycholog przedszkolny.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 187

Osiedle Piastów 48, 31-625 Kraków, tel. 12 647 52 38Przedszkole przedstawia się jako placówka artystyczna. Za zadanie stawia sobie odkrywanie w dzieciach ich potencjału przez aktywne medody dydaktyczne. Wg wizji pracującej tu kadry, przedszkole ma być miejscem zabawy, ale zabawy twórczej, dziecko zaś małym artystą. Dlatego oferta przedszkola wybiega poza ramy podstawy programowej MEN. Stworzono cały zestaw warsztatów tematycznych. Są wśród nich zajęcia przyrodnicze, badawcze, muzyczne, plastyczne, teatralne, sportowe i kulinarne.

Przedszkole "A kuku"

Osiedle Piastów 23A, Osiedle Piastów 21B 31-624 Kraków, tel. 790 538 050 Rozwijająca się bardzo prężnie sieć przedszkoli. Te dwie już istniejące, to kameralne przedszkola, nowocześnie urządzone, mieszczące się w budynkach z ogródkami. Małe grupy (12 – 20 osób), przyjazna, rodzinna atmosfera i bardzo bogata oferta edukacyjna, to największe atuty przedszkola. W ofercie podstawowej znajdują się m.in. robotyka, język angielski, religia, zajęcia plastyczne, w tym rzeźba, zajęcia teatralne, muzyczne, taneczne, gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna, logopedia.

Sprawdź, co robią dzieci w przedszkolu. WIDEO