Przedszkola publiczne Kraków - Swoszowice - lista placówek

2020-02-04 9:51

Swoszowice, czyli Dzielnica X to znany od wieków obszar uzdrowiskowy, w którym znajdują się lecznicze źródła. Piękna, zielona dzielnica, położona na południu Krakowa cieszy się dobra opinią wśród ludzi szukających cichego i spokojnego miejsca do zamieszkania. Wśród domów i osiedli Swoszowic znajduje się 6 przedszkoli publicznych. Poznaj listę przedszkoli.

Kraków przedszkola
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 132
  2. Przedszkole nr 136
  3. Przedszkole nr 145
  4. Przedszkole Tuptusiowo
  5. Przedszkole Zielona Wyspa
  6. Przedszkole Stokrotki
  7. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 132

ul. Merkuriusza Polskiego 6, 30-698 Kraków, tel. 12 654 73 04Przedszkole ma swoją siedzibę w zabytkowej willi, zbudowanej pod koniec XIX wieku. Otoczona pięknym starodrzewnym ogrodem, jako całość wpisana jest do rejestru zabytków. Najstarsze okazy drzew mają ok. 150 lat. Placówka jest przedszkolem czterooddziałowym, a działania personelu nakierowane są na wszechstronny rozwój podopiecznych. Jako motto przedszkole przyjęło cytat z J. Korczaka „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W myśl tego stwierdzenia kadra nauczycielska dokłada wszelkich starań, by maluchy czuły się tu bezpieczne, otoczone troskę i szacunkiem. Poza podstawą programową, placówka oferuje religię, język angielski, rytmikę i taniec towarzyski.

Przedszkole nr 136

ul. Mirtowa 2, 32-020 Kraków, tel. 12 654 90 77Przedszkole jest częścią zespołu szkół ogólnokształcących nr 35. Korzysta z wszystkich dobrodziejstw bazy dydaktycznej szkoły, np. z boisk czy Sali gimnastycznej. Przedszkole oferuje atrakcyjny program wychowawczy z dużą ilością zajęć dodatkowych. Stworzone do tego celu koła tematyczne, plastyczne, badawcze, taneczne, językowe i przyrodniczo odkrywcze. Oprócz tego dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach robotyki oraz warsztatach teatralnych.

Przedszkole nr 145

ul. Poronińska 7, 30-499 Kraków, ul. Judyma 8, tel. 12 264 91 27Jest to placówka publiczna, funkcjonująca w dwóch miejscach. Główny budynek znajduje się przy ul. Poronińskiej, a budynek filii przy ul. Judyma. Placówka stawia na naukę przez zabawę, jej największym atutem jest pełna wyobraźni, wykształcona i kochająca dzieci kadra. To sprawia, że nauczyciele nie poprzestają na podstawie programowej, ale rozszerzają ją o szereg zajęć dodatkowych. Mamy więc tu Teatrzyk przedszkolny, warsztaty edukacyjne Kosmos blisko nas, dogoterapię, rytmikę czy koło origami.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Tuptusiowo

ul. Kamieniecka 2 30-389 Kraków, tel. 666 022 060Małe przedszkole zajmujące parter domu jednorodzinnego, w dogodnej lokalizacji, przy wjeździe na osiedle Kliny-Zacisze. Kameralna atmosfera, małe grupy, zwiększają bliskość między nauczycielem a podopiecznymi. Sale są w pełni wyposażone w zabawki i pomoce naukowe. Placówka oferuje atrakcyjny program edukacji z dużą ilością zajęć dodatkowych do wyboru. Przedszkole ma dobrą opinię wśród rodziców. W misji przedszkola zawartej na stronie placówki możemy przeczytać, że pragnie ona kształtować postawy przynależności dzieci do regionu i kraju w zjednoczonej Europie.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Zielona Wyspa

ul. Doktora Judyma 18, 32-020 Kraków, tel. 505 160 113Jest to jedna z najmłodszych placówek przedszkolnych w Krakowie. Właściciele niepublicznego przedszkola Kropelka na Ruczaju, w 2016 roku otworzyli przedszkolny oddział w budynku przy ul. Judyma. Od 1 stycznia 2018 placówka działa jako publiczne przedszkole Zielona Wyspa. Nowoczesny budynek, świetnie wyposażony i umeblowany sprzyja nauce i zabawie. Najważniejszą jednak zaletą przedszkola jest wykwalifikowana kadra zakochana w dzieciach. Jak głosi motto placówki „Przedszkole to nie miejsce, przedszkole to dzieci i nauczyciele, czyli po prostu ludzie". To oni tworzą, przyjazną, twórczą atmosferę. Oferta placówki jest bardzo urozmaicona, trudno wymienić wszystkie proponowane zajęcia dodatkowe, znajdziemy wśród nich język angielski, rytmikę, warsztaty plastyczne czy warsztaty matematyczne Alfa.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Stokrotki

ul. Borkowska 25, 30-440 Kraków, tel. 12 264 35 09, ul. Skotnicka 101, 30-394 Kraków, tel. 784 374 176Przedszkole Stokrotki ma dwie siedziby. Trzy oddziały stworzono przy Borkowskiej, a cztery przy Skotnickiej. Działa od 2005 roku. W ramach działalności wspiera wszechstronny rozwój dzieci. Zajęcia dydaktyczne według podstawy programowej poszerzono o język angielski, rytmikę, religię oraz zajęcia z baletu. Placówka zapewnia też opiekę logopedy.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

ul. Fałęcka 39, 30-441 Kraków, tel. 505 033 405Placówka przedszkolna należąca do sieci publicznych przedszkoli anglojęzycznych. Program nauczania zapewnia dzieciom całościową edukację, poprzez zabawę, wycieczki czy pracę w grupach. Codzienna nauka języka angielskiego w naturalny sposób, to największy choć nie jedyny atut przedszkola. Placówka oferuje całą gamę zajęć dodatkowych, ceramikę, dogoterapię, robotykę, informatykę, gimnastykę korekcyjną, taniec, szachy i warsztaty wesołego odkrywcy.

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza