Przedszkola publiczne Kraków - Łagiewniki - lista placówek

2020-02-04 9:55

Dzielnica IX Łagiewniki to dzielnica Krakowa, niegdyś rycerska wieś położona na prawym brzegu rzeczki Wilgi, były własnością rycerską. W latach 90. została osobną dzielnicą, w której obecnie znajduje się 6 przedszkolnych placówek publicznych. Oto lista przedszkoli.

Kraków Łagiewniki
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 10
  2. Przedszkole nr 95
  3. Przedszkole "A dlaczego"
  4. Specjalne przedszkole publiczne dla dzieci afatycznych
  5. Przedszkole Karmelkowy Zakątek
  6. Przedszkole Centrum Wczesnej Edukacji
  7. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 10

ul. Strąkowa 7, 30-410 Kraków, tel. 12 269 31 43Ogromna, jedenastooddziałowa jednostka, mieszcząca się w trzech budynkach, przy Strąkowej, Jana Kantego Przyzby 1 oraz Strąkowej 3A. Każda z tych lokalizacji ma swoje atuty, pierwszy budynek jest to bardzo nowoczesna, wygodna konstrukcja, drugi, to bardziej kameralne, spokojne miejsce, a trzecia siedziba to oddział przedszkolny przy szkole podstawowej, przeznaczony dla najstarszych przedszkolaków, przygotowujących się już do edukacji szkolnej. Misją placówki jest stworzenie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju, w duchu wartości przekazanych przez św. Jana Pawła II. Mimo swej wielkości placówka pragnie być blisko każdego z dzieci, ukierunkowywać rozwój zgodnie z możliwościami i talentami podopiecznych, odkrywać w nich zamiłowanie do nauki, uczyć patriotyzmu.

Przedszkole nr 95

ul. Kościuszkowców 6 30-424 Kraków, tel. 12 312 81 20Od 1955 roku przedszkole działało przy ul. Żywieckiej 24. Wiele pokoleń Krakowian wychowało się właśnie tam. W 2017 roku oddana została do użytku nowa siedziba przy ul. Kościuszkowców. Aktualnie gmach przedszkolny stanowi piętrowy budynek otoczony parkiem. Jest tu dziesięć przestronnych, kolorowych sal dla dziesięciu oddziałów przedszkola. Oprócz tego znajduje się tu także sala do ćwiczeń rytmicznych. Placówka realizuje program własny „Rozwijamy pasje i zdolności”. Wysoko wykwalifikowana kadra, od lat pracująca z dziećmi, dokłada wszelkich starań, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze i by nic nie zakłócało ich rozwoju. Na terenie przedszkola działają borkowskie gromady zuchowe, żeńska Krasnalek i męska Wilczki.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole "A dlaczego"

ul. Obozowa 10, 30-383 Kraków, tel. 794 999 510Przedszkole "A dlaczego" powstało w 201 r. na bazie istniejącego wcześniej w tym samym miejscu przedszkola niepublicznego. Mieści się w wolnostojącym domu z ogrodem, w którym stworzono plac zabaw. W najbliższej okolicy znajduje się las borkowski, gdzie dzieci spędzają dużo czasu na spacerach. Pomieszczenia domu zostały zaadoptowane na sale przedszkolne. Obecnie placówka jest w stanie organizować trzy grupy po maksymalnie 18 dzieci. Przedszkole realizuje podstawę programową MEN, ale wzbogaca ją o lekcje języka angielskiego, religię, zajęcia taneczne i umuzykalniające. Na terenie działają też kółka zainteresowań, plastyczne, teatralno-taneczne i przyrodnicze.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Specjalne przedszkole publiczne dla dzieci afatycznych

Ośrodek Szkolno-wychowawczy dla dzieci z afazją Zgromadzenia Sióstr Felicjanekul. St. Millana 15 30-610 Kraków, tel. 12 266 34 67Afazja, to „Specyficzne zaburzenia rozwoju mowy i języka obejmująca m.in. zaburzenia ekspresji mowy i zaburzenia rozumienia mowy”. Priorytetem w pracy przedszkola jest więc rozwijanie i usprawnianie mowy podopiecznych oraz wyrównywanie deficytów. Stosowana jest tu intensywna terapia logopedyczna oraz dostosowane do możliwości dzieci zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Każde z dzieci jest tu traktowane indywidualnie, kadra dokłada wszelkich starań aby maluchy wierzyły w swoją wartość, w swoje możliwości, by czuły się tu bezpiecznie.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Karmelkowy Zakątek

ul. Porucznika Wąchały 7, 30-001 Kraków, tel. 781 336 340Nowoczesne przedszkole, od 2015 roku działające jako placówka publiczna. Dzieci podzielono na pięć niewielkich grup. Łącznie uczęszcza do niego około 70 dzieci. Każdy oddział ma do dyspozycji własną salę, Każda z sal jest doskonale wyposażona, posiada klimatyzację, oczyszczacz powietrza, ergonomiczne meble, różnorodne kąciki tematyczne oraz zabawki dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Placówka sprawuje bezpłatną opiekę nad dziećmi w godz. 8:00 – 13:00. Po tym czasie każda kolejna godzina kosztuje 1 zł. Oferta edukacyjna placówki jest bardzo szeroka. Oprócz realizowanej podstawy programowej, proponuje dzieciom zajęcia języka angielskiego, dogoterapię, warsztaty chemiczne, robotykę, taniec, piłkę nożną.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole Centrum Wczesnej Edukacji

ul. Obozowa 24a/3, 30-383 Kraków, tel.690 003 093Kameralne przedszkole oferujące miejsca w małych grupach, komfortowo wyposażone sale, bogatą bazę dydaktyczną opartą o liczne pracownie tematyczne. Znajduje się w małym, ogrodzonym i zadbanym osiedlu Ruczaj. Oddalone jest od ruchliwych ulic, dzieci mogą przebywać w ciszy i zieleni. Właściciele zapewniają, że każde dziecko jest tu traktowane z troską, dbałością o bezpieczeństwo, a indywidualne podejście do każdego malucha sprawia, że dzieci czują się tu kochane. Placówka ma bardzo dobre opinie i wiele rekomendacji zadowolonych rodziców.

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza