Przedszkola publiczne Kraków - Wzgórza Krzesławickie - lista placówek

2020-02-04 10:16

Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie to dawna wieś, która w latach 60 znalazła się w najbliższym otoczeniu dawnej Huty im.Lenina. Obecnie jest odrębną dzielnicą, wyłączoną z Nowej Huty w 1990 roku. Na terenie Wzgórz Krzesławickich znajduje się zaledwie kilka przedszkoli publicznych. Oto ich lista.

Przedszkole Kraków Wzgórza
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole małe Aniołki
  2. Przedszkole nr 63
  3. Przedszkole nr 111
  4. Przedszkole nr 112
  5. Przedszkole parafialne nr 188
  6. Przedszkole Glukusie
  7. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole małe Aniołki

ul. Lubocka 1 E, 31-766 Kraków, ul. Kolejowa 19 30-805 Kraków, tel. 533 544 859Przedszkole rozpoczęło działalność w 2014 roku. W tej chwili ma już osiem oddziałów pod dwoma adresami. Warunki lokalowe są w obu miejscach komfortowe. Rekuperator, ogrzewanie podłogowe, przytulne sale, nowoczesne sprzęty dydaktyczne i zabawki. Także oferta placówki wydaje się wyjątkowo atrakcyjna. Robotyka, ceramika, język angielski oraz liczne koła zainteresowań, plastyczne, teatralne czy kulinarne. Oprócz tego nietypowe formy zajęć, np. sensoplastyka i zabawy na dywanie interaktywnym. Wśród wysoko wykwalifikowanej kadry jest logopeda i psycholog.

Przedszkole nr 63

ul. Zagościniec 1 31-990 Kraków, tel. 12 645 36 35, ul. Łuczanowicka 2 31-766 Kraków, tel. 12 681 47 23Siedmiooddziałowe przedszkole publiczne. Pięć grup uczy się i bawi w siedzibie głównej, dwie uczęszczają do oddziału terenowego na Łuczanowickiej. Każdy z budynków ma po dwie kondygnacje i ogród z placem zabaw. Przedszkole realizuje program edukacyjny zgodny z podstawą programową MEN.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 111

ul. Na Stoku 21, 31-000 Kraków, tel. 12 645 14 80Przedszkole mieści się w wolnostojącym jednopiętrowym budynku. Dysponuje pięcioma przestronnymi salami dydaktycznymi. Piękny, zielony, zmodernizowany w ostatnim czasie plac zabaw jest miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu. Przedszkole stara się proponować rodzicom atrakcyjny program zajęć, wykwalifikowaną, troskliwą kadrę i dobre warunki lokalowe. Wśród zajęć dodatkowych warto wymienić działalność chóru dziecięcego, język angielski (dodatkowe godziny, oprócz tych zawartych w podstawie programowej), basen i taniec towarzyski.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 112

os. Na Wzgórzach Krzesławickich 11, 31-722 Kraków, tel. 12 645 13 60Placówka otwarta została w 1964 roku, wychowała wiec kilka pokoleń Krakowian. Przedszkole usytuowane jest w parku "Zielony Jar", ale dzieci mają do dyspozycji własny ogródek z placem zabaw i sprzętami wspierającymi aktywność maluchów. W budynku mieszczą się sale przedszkolne, sala teatralna, w której odbywają się przedstawienia i imprezy oraz sala plastyczna. Nauczyciele dbają o wszechstronny rozwój dzieci oraz o ich indywidualne zainteresowania.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole parafialne nr 188

Osiedle na Wzgórzach 1A, 31-722 Kraków, tel. 12 645 40 34Przedszkole parafii Miłosierdzia Bożego. W budynku znajdują się trzy sale zabaw, bardzo dobrze wyposażone, w kolorowe meble oraz kąciki tematyczne, zabawki i pomoce dydaktyczne. Jest tam także sala rekreacyjno-ruchowa przeznaczona do zajęć dodatkowych oraz gabinet do zajęć z logopedą i psychologiem. Ogród przedszkolny zamieniono na nowoczesny, świetnie wyposażony plac zabaw. Przedszkole pracuje wg programu wychowania przedszkolnego Trampolina. Oprócz tego oferuje całą gamę zajęć dodatkowych, zajęcia komputerowe, teatrzyki, taniec, rytmikę, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z logopedą, katechezę.

Przedszkole Glukusie

ul. Ujastek 5b, 31-752 Kraków, tel. 510 431 751Przedszkole wchodzi w skład Centrum Edukacji Glukusie, prowadzącym też niepubliczny żłobek. Oprócz zajęć w ramach realizacji podstawy programowej, dzieci mają możliwość uczestnictwa w lekcjach języka angielskiego, zajęciach grupowych z logopedą i psychologiem. Bardzo ciekawe mogą też być lekcje z edukacji zdrowotnej, prowadzone przez ratownika medycznego. Personel posiada kwalifikacje umożliwiające opiekę nad dziećmi z cukrzycą. Szczególną troska otacza się tu dzieci z rodzin wielodzietnych oraz niepełnosprawne. Placówka oferuje zniżki na Kartę Dużej Rodziny oraz kartę Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza