Torba do szpitala. Zasady pakowania torby do porodu

2014-03-04 15:47

Torba do szpitala to jedna z ważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać przed porodem. Istnieją dziesiątki gotowych list rzeczy, które trzeba spakować do porodu, a mimo to w szpitalach mówi się, że mało jest pacjentek spakowanych właściwie. Podpowiadamy, jaka ma być idealna torba do szpitala.

Gdy do terminu porodu pozostało już tylko 4-5 tygodni, powinnaś zacząć pakować torbę do szpitala. Pamiętaj: torbę, a nie kilka toreb czy walizek. Warto wiedzieć, że jeżeli będziesz miała zbyt dużo bagażu, na izbie przyjęć mogą cię poprosić o to, abyś pozostawiła go w depozycie – na blok porodowy będziesz mogła zabrać wyłącznie rzeczy niezbędne.

Przeczytaj również: Ostatnie tygodnie przed porodem >>

Zasady pakowania torby do szpitala

Ważną zasadą jest, aby rzeczy wkładać do torby w kolejności odwrotnej do spodziewanej konieczności użycia. A więc najpierw – na dno torby – spakuj rzeczy dla dziecka, bo one będą potrzebne najpóźniej. Następnie to, co ci się przyda po porodzie, potem przedmioty pomocne w czasie porodu, a na końcu koszulę i klapki, w które przebierzesz się zaraz po przyjęciu do szpitala. Pod ręką musisz też mieć dokumenty - umieść je w bocznej kieszeni torby lub weź do swojej torebki.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Zawartość torby do szpitala

Inna ważna zasada brzmi: staraj się zabrać jak najmniej, czyli tylko rzeczy naprawdę potrzebne. Resztę przecież może ci dowieźć potem ktoś z rodziny. Jeśli planujesz poród rodzinny, torbę do szpitala warto pakować w towarzystwie osoby, która będzie ci towarzyszyć – żeby wiedziała, co gdzie jest, gdyby miała coś podać. No i co ma podać – rzecz jasna. Bo niejeden mężczyzna może nawet nie wiedzieć, co to jest body albo wkładki laktacyjne.
A co dokładnie powinno się znaleźć w szpitalnym bagażu? Wszystkie naprawdę potrzebne przedmioty i dokumenty wymieniamy w tekście, który znajdziecie w kwietniowym numerze „M jak mama” (4/2014).
Ciekawa dyskuję na temat zawartości torby do porodu toczy się też na naszym forum.

Przeczytaj również: Na czym polega poród naturalny?

Polecamy wideo: Jak spakować torbę do porodu?

Torba do szpitala to niezbędnik przyszłej mamy.Warto wiedzieć kiedy ją spakować i co powinno się w niej znaleźć. Posłuchaj położnej Magdaleny Hryciuk ze Szkoły Rodzenia Beauty Mama.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE
FunHouse
|

Szkoda, że już tego nie przeczytasz, ale uważam, że masz jakiś poważny problem o podłożu psychicznym... Ja chodzę do ginekologów od 16 roku życia, w Polsce i Anglii (mało tego, uważam, że w Polsce opieka ginekologiczna jest na dużo lepszym poziomie), raz do roku, czasem raz na 2 lata powtarzam badanie cytologiczne, oprócz USG ciążowych nigdy nikt mi nie towarzyszył w wizytach i ABSOLUTNIE NIGDY nie spotkałam się ze 'zboczonym' ginekologiem, nikt mi nigdzie nic nie wkładał bez potrzeby, a tym bardziej 'łap do pochwy' - jak to napisałaś... Może Ty odwiedzasz ginekologów z Brazzers? :D Życzę Ci z całego serca, żeby żaden lekarz Cię niczym nie zaraził, a innym kobietom, by miały dystans do takich wpisów jak Twój. Pozdrawiam.