Torba do szpitala. Zasady pakowania torby do porodu

2014-03-04 15:47

Torba do szpitala to jedna z ważniejszych rzeczy, o których musimy pamiętać przed porodem. Istnieją dziesiątki gotowych list rzeczy, które trzeba spakować do porodu, a mimo to w szpitalach mówi się, że mało jest pacjentek spakowanych właściwie. Podpowiadamy, jaka ma być idealna torba do szpitala.

torba do szpitala
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Zasady pakowania torby do szpitala
  2. Zawartość torby do szpitala
  3. Polecamy wideo: Jak spakować torbę do porodu?

Gdy do terminu porodu pozostało już tylko 4-5 tygodni, powinnaś zacząć pakować torbę do szpitala. Pamiętaj: torbę, a nie kilka toreb czy walizek. Warto wiedzieć, że jeżeli będziesz miała zbyt dużo bagażu, na izbie przyjęć mogą cię poprosić o to, abyś pozostawiła go w depozycie – na blok porodowy będziesz mogła zabrać wyłącznie rzeczy niezbędne.

Przeczytaj również: Ostatnie tygodnie przed porodem >>

Zasady pakowania torby do szpitala

Ważną zasadą jest, aby rzeczy wkładać do torby w kolejności odwrotnej do spodziewanej konieczności użycia. A więc najpierw – na dno torby – spakuj rzeczy dla dziecka, bo one będą potrzebne najpóźniej. Następnie to, co ci się przyda po porodzie, potem przedmioty pomocne w czasie porodu, a na końcu koszulę i klapki, w które przebierzesz się zaraz po przyjęciu do szpitala. Pod ręką musisz też mieć dokumenty - umieść je w bocznej kieszeni torby lub weź do swojej torebki.

Sprawdź również kalendarz ciąży >>

Zawartość torby do szpitala

Inna ważna zasada brzmi: staraj się zabrać jak najmniej, czyli tylko rzeczy naprawdę potrzebne. Resztę przecież może ci dowieźć potem ktoś z rodziny. Jeśli planujesz poród rodzinny, torbę do szpitala warto pakować w towarzystwie osoby, która będzie ci towarzyszyć – żeby wiedziała, co gdzie jest, gdyby miała coś podać. No i co ma podać – rzecz jasna. Bo niejeden mężczyzna może nawet nie wiedzieć, co to jest body albo wkładki laktacyjne. A co dokładnie powinno się znaleźć w szpitalnym bagażu? Wszystkie naprawdę potrzebne przedmioty i dokumenty wymieniamy w tekście, który znajdziecie w kwietniowym numerze „M jak mama” (4/2014).Ciekawa dyskuję na temat zawartości torby do porodu toczy się też na naszym forum.

Przeczytaj również: Na czym polega poród naturalny?

Polecamy wideo: Jak spakować torbę do porodu?

Torba do szpitala to niezbędnik przyszłej mamy.Warto wiedzieć kiedy ją spakować i co powinno się w niej znaleźć. Posłuchaj położnej Magdaleny Hryciuk ze Szkoły Rodzenia Beauty Mama.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza