16 razy poroniła - miała proroczy sen, że jej dzieci żyją

2022-01-25 13:46

Pewna Brytyjka przeżyła 16 poronień. Gdy opłakiwała kolejne stracone dzieci, przyśnił jej się dziadek mówiący, że nadal jest w ciąży. Kobieta po przebudzeniu użyła domowego detektora tętna i usłyszała bicie serca swojego dziecka. Ale to nie był koniec niespodzianek...

Urodziła bliźnięta po 16 poronieniach i proroczym śnie
Autor: facebook/@Emma White Urodziła bliźnięta po 16 poronieniach i proroczym śnie

38-letnia Emma White była mamą 12-latki, ale nie było to jej jedyne dziecko. W ciągu ostatnich 20 lat  doświadczyła 16 poronień, wszystkie straty miały miejsce po 9 tygodniu ciąży. Po tylu dramatycznych doświadczeniach nie chciała mieć już więcej dzieci, ale spotkała nowego partnera, z którym postanowiła spróbować raz jeszcze. Jej historia to gotowy scenariusz filmu.

Szczęście pomieszane z lękiem

Pod koniec 2020 roku Emma zaszła w ciążę – tym razem z bliźniakami. Niestety, w swoje urodziny odkryła, że ​​straciła ciążę - była wtedy w 6 tygodniu. Powiedziała mężowi, że to koniec i nie podejmie więcej prób. Ale stało się i miesiąc później Emma znów musiała zrobić test ciążowy. Pokazał dwie kreski.

Dla kobiety była to wielka radość, ale szczęście mieszało się z lękiem, że znów coś pójdzie nie tak. „Za każdym razem, gdy szłam do toalety, bałam się, że zobaczę krew - wspomina Emma. - Bałam się kasłać, najmniejszy skurcz wywoływał przerażenie". Przeczucie jej nie myliło, ponieważ w 6 tygodniu ciąży znów zaczęła krwawić i trafiła do szpitala w Liverpoolu.

Po wielu badaniach lekarze stwierdzili, że Emma jest w ciąży pozamacicznej, co oznacza, że płód rozwija się nie tam, gdzie powinien. To sytuacja zagrażająca życiu kobiety, dlatego lekarze zdecydowali się na operację, w czasie której okazało się, że diagnoza była błędna i dziecko rozwija się prawidłowo.

Co więcej: stwierdzono, że Emma nosi w macicy nie jeden, ale... cztery zarodki!  „Byłam oszołomiona. Nadal nie mogłam w to uwierzyć, nawet gdy zostałam zabrana do specjalisty od ciąż mnogich" - mówi bohaterka. 

Czytaj również„Nigdy później aż tyle nie płakałam” – 6 trudnych historii

Objawy ciąży bliźniaczej: co wskazuje na to, że mogę urodzić bliźniaki?

Ciąża mnoga cz. 3

Niezwykły sen o dziadku

W 9 tygodniu ciąży doszło do kolejnych komplikacji. Scenariusz był ten sam, co zwykle: krwawienie i wydalanie skrzepów, świadczące o poronieniu.

Kilka tygodni później, Emma miała sen. Śnił jej się dziadek, który mówił jej, że jest w ciąży i wcale nie straciła swoich dzieci. Kobieta obudziła się i pod wpływem przeżytych emocji sięgnęła po detektor tętna, który ciągle leżał na jej szafce. Przyłożyła do brzucha i usłyszała bicie serca dziecka! 

Gdy pojechała do lekarza, uznano ją za szaloną, jednak Emma upierała się, że nadal jest w ciąży. USG pokazało, że w jej macicy rozwija się dwójka dzieci.

Jak to możliwe? Emma miała czworaczki, czyli dwie pary bliźniąt jednojajowych. W czasie poronienia straciła po jednym dziecku z każdej pary, na skutek zespołu zanikającego bliźniaka, częstego powikłania ciąży mnogiej, polegającego na samoistnym obumarciu jednego z płodów ciąży mnogiej.

Emma była w 12 tygodniu ciąży i oczekiwała dwójki dzieci.  W październiku zeszłego roku, w 37. tygodniu urodziła zdrowe dziewczynki - Aurorę i Ophelię. Teraz chętnie dzieli się swoją historią, aby dać trochę nadziei kobietom, które przeżyły to, co ona. "

Zobacz też naszą galerię "Kobieta, która miała nigdy nie donosić ciąży, ma teraz 10 dzieci!"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza