Maluch

Mamoza może rodzić stres, frustrację, a także napięcie w codziennych relacjach i zwykłym życiu. Z czego może wynikać „uzależnienie” dziecka od mamy? Dowiedz się, jak poradzić sobie z mamozą i tworzyć dobrą relację z maluchem.
Częste chodzenie na palcach u dzieci może być sygnałem różnych nieprawidłowości, które należy obserwować i skonsultować ze specjalistami. Jakie są przyczyny poruszania się na palcach?
Jak przebiega rozwój mowy dziecka? Początkowo niemowlę porozumiewa się ze światem poprzez krzyk. Potem pojawiają się inne dźwięki i wreszcie dziecko zaczyna mówić. Sprawdź, jak przebiega rozwój mowy od niemowlaka do trzylatka.
Ssanie kciuka to metoda, którą niemowlę stosuje w celu uspokojenia się, a przede wszystkim poznawania świata. Ssanie palca, to naturalny etap w rozwoju dziecka i nie ma w tym nic złego. Jednak warto wiedzieć, kiedy pozwolić dziecku na ssanie kciuka, a kiedy ten nawyk staje się kłopotliwy i szkodliwy.
Martwisz się, że twoje trzyletnie dziecko jest za małe lub za duże na swój wiek, wygląda zbyt chudziutko lub nieco zbyt pulchnie? Sprawdź, jakie są normy wzrostu i wagi dla trzylatka oraz jakie umiejętności powinno posiadać dziecko w tym wieku.
Czy urządzenia elektroniczne wpływają pozytywnie na rozwój mowy małych dzieci? Od jakiego wieku można dziecku podać do ręki smartfon, by nie wyrządzić mu krzywdy? Jak w dobie cyfryzacji ochronić dziecko przed nadmiarem nowoczesnych technologii? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania i dać praktyczne wskazówki do wcielenia w życie.
Mastka u dziecka to naturalnie produkowana wydzielina, która młodych rodziców może przyprawić o ból głowy. Najczęściej pojawiają się obawy, że dziecko nabawiło się jakiejś infekcji intymnej. Wyjaśniamy, czym jest mastka, dlaczego w ogóle powstaje i jaki sposób można ją bezpiecznie usunąć?
Dwulatek nie mówi - to problem, który dość często zauważają rodzice dwuletnich dzieci. Czasem dwulatek nie mówi tylko krzyczy, często wypowiada jedynie pojedyncze sylaby lub słowa. Co zrobić, kiedy dwulatek nie chce mówić? Jakie ćwiczenia pomagają rozwinąć mowę u dziecka? Przeczytaj porady logopedy i zobacz co zrobić, jeśli dwulatek nie mówi.
Zastanawiasz się, co pamięta twoje dziecko? Jak rozwija się jego pamięć? Mózg niemowlęcia jest niezwykle chłonny, wrażliwy na bodźce i doświadczenia. Jednak aby z nich skorzystać, musi nauczyć się je zapamiętywać. Od kiedy dziecko pamięta?
Bajki dla dzieci i czas spędzony przed ekranem w wielu domach to codzienny rytuał, a dla dzieci jedna z ulubionych aktywności w ciągu dnia. Często pojawiają się informacje o szkodliwości technologii cyfrowych na funkcjonowanie dzieci. Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem i jak korzystnie wprowadzić je w świat telewizji?
Przekłuwanie uszu u niemowląt i małych dzieci to temat, który wzbudza wiele emocji. Część mam wprost nie może doczekać się chwili, kiedy ich córeczki zaczną nosić kolczyki. Jednak coraz więcej osób uważa, że o to, czy i kiedy przekłuć dziecku uszy, najlepiej spytać... dziecko.
Ten błąd w przewożeniu niemowląt samochodem zapewne wynika z niewiedzy. Niestety - wielu sprzedawców nie instruuje rodziców, jak powinien być zamocowany fotelik samochodowy.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza