Maluch

Internet jest pełen historii związanych z szeroko rozumianą duchowością i zjawiskami paranormalnymi, których bohaterami są dzieci. Jakiś czas temu publikowałyśmy kilka opowieści odnalezionych w internecie, które bardzo was poruszyły. To, co nam wtedy opowiedziałyście jeży włos na głowie...
"Przedszkole nie pozwala mi na wcześniejsze odebranie córeczki z przedszkola - pisze mama. - A to jej pierwsze dni w placówce, moje dziecko nie wysiedzi tam cały dzień!". To kolejny post na ten temat, który przewija się na grupach dla mam. Eksperci twierdzą - to niezgodne z prawem, a placówki uzasadniają: to zaburza pracę z dziećmi.
Szczególnie w sezonie letnim, maluszki czerpią dużo radości z kąpieli. Jest to czas, kiedy baseny zapełniają się po brzegi. Właściwe zabezpieczenie pupy niemowlęcia przed takim wyjściem jest jednak kluczowe. Wydaje się, że wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z pewnej podstawowej zasady.
Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak im się wydaje. Nauka nocnikowania wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, że dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie nauczyć dziecko nocnikowania.
Konieczność reanimacji własnego dziecka to czarny scenariusz, o którym myślał chyba każdy rodzic. W teorii wielu z nas wie, jak należy się zachować. W praktyce jednak, panika może odebrać nam racjonalne myślenie. Ratowniczka medyczna poruszyła kwestię najczęstszego błędu w reanimacji, który zauważa u rodziców. Chodzi o siłę uderzeń.
Współcześni rodzice wiedzą coraz więcej o buncie dwulatka i radzeniu sobie z napadami złości, a nawet histerii u najmłodszych. Często jednak robią jeden, podstawowy błąd. Mądre teorie przeczytane w książkach wdrażają w życie w złym momencie. Wtedy tylko pobudzają dziecięce złości i sprawiają, że mogą one trwać niemal w nieskończoność.
Czy można wyjechać na weekend bez dziecka? A jeśli tak, to w jakim musi być wieku, aby mogło zostać pod opieką np. dziadków? Na takie pytania zadane na grupie dla rodziców, mamy odpowiedziały jednoznacznie i zdradziły zasadę, którą kierują się przy podejmowaniu takich decyzji.
Sprawność rąk dziecka ma duży wpływ na to, jak szybko stanie się ono samodzielne. Jak wiadomo, niemowlęta uczą się podczas zabaw z rodzicami i wykonywania prostych, codziennych czynności. W jaki sposób pomóc dziecku kształtować sprawność manualną? Jaki wpływ ma sprawność rączek na ogólny rozwój dziecka? Sprawdź, jakie są zabawy i ćwiczenia manualne dla niemowlaków!
Walka o każdy kęs, niechęć do nowych smaków, jedzenie ciągle tych samych potraw - to powody do niepokoju każdego rodzica. Ale czasem nasze obawy są wyolbrzymione, dlatego zanim pójdziesz z malcem do lekarza, co niewątpliwie warto zrobić, odpowiedzi na kilka pytań i dowiedz się, czy twojemu dziecku grożą niedobory składników odżywczych.
W Wielkiej Brytanii część szkół zastąpiła tradycyjne zegary cyfrowymi. Powód? Dzieci nie potrafiły odczytać godziny z czasomierzy z wskazówkami. Czy to rzeczywiście takie trudne? Jak nauczyć maluchy zegara i kiedy jest najlepszy czas na naukę odczytywania godzin na zegarze?
Wybór odpowiedniego kubeczka dla dziecka, to dla rodziców maluchów spory dylemat. Chcemy by dziecko było bezpieczne, by nie groziło mu zachłyśnięcie. Istotną kwestią jest też nauka samodzielności i czystości przy piciu. Te kubeczki wydają się idealne, ale trzeba z uwagą, regularnie je sprawdzać - zaznaczają ratownicy medyczni.
Niespokojny sen dziecka może mieć wiele przyczyn. Może to wynikać ze zbyt dużej ilości wrażeń i bodźców w ciągu dnia, ale może mieć również inne podłoże.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza