Maluch

Gdy przychodzi czas mikołajek w polskich domach zaczyna się masowe straszenie Świętym Mikołajem. Rodzice chcą w ten sposób zachęcić dzieci do dobrego zachowania. Jak jednak zauważa psycholog dziecięca, to błędna droga i podkreśla, by uważać na to, co mówimy dzieciom w tym okresie.
Od stycznia dotychczasowe 500+ zmieni się w 800+, jednak nie wszyscy odczują dodatkowe pieniądze na koncie. Niektóre żłobki i przedszkola już zapowiedziały podwyżki czesnego. Nasza czytelniczka zapłaci dokładnie 300 zł więcej za miesiąc opieki.
"Łokieć piastunki" to jedna z najczęstszych kontuzji z jakimi trafiają na SOR najmłodsze, 2,3-letnie maluchy. Część tych urazów to wynik upadków i potknięć. Niektórych jednak można w łatwy sposób uniknąć. Medyczka wyjaśnia, jak bawić się z dziećmi, by nie trafić do ortopedy i fizjoterapeuty.
Wiedza rodziców na temat chorób i ich objawów jest zdecydowanie większa niż to było jeszcze kilka lat temu. Wciąż jednak pewne alarmujące oznaki poważnych infekcji nie są znane większości z nas. Jedną z nich jest czerwona linia za uchem dziecka. O czym świadczy i dlaczego nie wolno jej bagatelizować?
Internet jest pełen historii związanych z szeroko rozumianą duchowością i zjawiskami paranormalnymi, których bohaterami są dzieci. Jakiś czas temu publikowałyśmy kilka opowieści odnalezionych w internecie, które bardzo was poruszyły. To, co nam wtedy opowiedziałyście jeży włos na głowie...
"Przedszkole nie pozwala mi na wcześniejsze odebranie córeczki z przedszkola - pisze mama. - A to jej pierwsze dni w placówce, moje dziecko nie wysiedzi tam cały dzień!". To kolejny post na ten temat, który przewija się na grupach dla mam. Eksperci twierdzą - to niezgodne z prawem, a placówki uzasadniają: to zaburza pracę z dziećmi.
Szczególnie w sezonie letnim, maluszki czerpią dużo radości z kąpieli. Jest to czas, kiedy baseny zapełniają się po brzegi. Właściwe zabezpieczenie pupy niemowlęcia przed takim wyjściem jest jednak kluczowe. Wydaje się, że wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z pewnej podstawowej zasady.
Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak im się wydaje. Nauka nocnikowania wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, że dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie nauczyć dziecko nocnikowania.
Konieczność reanimacji własnego dziecka to czarny scenariusz, o którym myślał chyba każdy rodzic. W teorii wielu z nas wie, jak należy się zachować. W praktyce jednak, panika może odebrać nam racjonalne myślenie. Ratowniczka medyczna poruszyła kwestię najczęstszego błędu w reanimacji, który zauważa u rodziców. Chodzi o siłę uderzeń.
Współcześni rodzice wiedzą coraz więcej o buncie dwulatka i radzeniu sobie z napadami złości, a nawet histerii u najmłodszych. Często jednak robią jeden, podstawowy błąd. Mądre teorie przeczytane w książkach wdrażają w życie w złym momencie. Wtedy tylko pobudzają dziecięce złości i sprawiają, że mogą one trwać niemal w nieskończoność.
Czy można wyjechać na weekend bez dziecka? A jeśli tak, to w jakim musi być wieku, aby mogło zostać pod opieką np. dziadków? Na takie pytania zadane na grupie dla rodziców, mamy odpowiedziały jednoznacznie i zdradziły zasadę, którą kierują się przy podejmowaniu takich decyzji.
Sprawność rąk dziecka ma duży wpływ na to, jak szybko stanie się ono samodzielne. Jak wiadomo, niemowlęta uczą się podczas zabaw z rodzicami i wykonywania prostych, codziennych czynności. W jaki sposób pomóc dziecku kształtować sprawność manualną? Jaki wpływ ma sprawność rączek na ogólny rozwój dziecka? Sprawdź, jakie są zabawy i ćwiczenia manualne dla niemowlaków!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza