Maluch

Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak początkowo się wydaje. Wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, gdy dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie odpieluchować malucha.
Lepsze dla maluszka będą sandałki z zakrytymi paluszkami i zabudowanym zapiętkiem, a może przeciwnie - powinny być odkryte? Fizjoterapeutka podpowiada, na co zwrócić uwagę na wyborze sandałków dla dziecka.
Mamy dzieci z dużą różnicą wieku mogą być zdziwione, bo zalecenia, jakie słyszały odnośnie kupowania butów dla dzieci nieco zmieniły się na przestrzeni lat. Fizjoterapeutka radzi jak wybrać odpowiednie dla malucha sandałki.
Im wcześniej rozpoczęty tzw. trening czystości, tym lepiej? Fizjoterapeutka i psycholożka rozwojowa są zgodne co do tego, że sadzanie na nocnik rocznego dziecka to błąd. Czym to grozi? Przeczytaj, zanim pochwalisz się innym mamom, że twoje dziecko już nie moczy pieluch.
Gorączka, katar, biegunka - zazwyczaj rodzice objawy te tłumaczą ząbkowaniem. W aptece szukają środków, które ulżą w bólu maluszkowi, ale farmaceutka przestrzega przed popularnymi mitami. "Ząbkowanie nie powoduje tych dolegliwości" - pisze bez ogródek.
Na grupach dla mam codziennie pojawiają się pytania o to, który fotelik rowerowy dla dziecka wybrać. Polecanych modeli szukają już rodzice niemowląt, jednak pora ostudzić zapał. Ekspertka wyjaśnia, do jakiego wieku lepiej nie wozić w nim dziecka.
Kto z nas nie widział choć raz czerwonej wstążeczki przy niemowlęcym wózku? W dobie fascynacji ezoteryką i astrologią wiele osób wraca do dawnych wierzeń. „Średniowiecze” – powiedzą złośliwi. Skąd jednak bierze się ogromna popularność symboli takich jak czerwony rzemyk czy „oko proroka”?
Wszechobecny cukier, pseudokompociki, zupy na kostce. Żłobkowe menu ładnie wygląda tylko na papierze? "Diabeł tkwi w szczegółach" - przekonuje Doktor Ania, która walczy o uszczelnienie przepisów w kwestii żywienia dzieci w placówkach. I dodaje: "Jest grupa osób, które z wielu przyczyn kompletnie nie interesują się tym co jedzą ich dzieci".
Kąpiel w pianie to niebywała frajda dla większości dzieci, ale także rodziców. Na rynku jest bardzo akcesoriów, które pozwalają spienić wodę, a dodatkowo mają obłędny zapach i kolor. Warto jednak pamiętać, że nie każde dziecko może kąpać się w wannie pełnej piany. Pediatra wyjaśnia, o czym należy pamiętać.
Nie wszystkie dzieci współpracują przy myciu zębów. Niektóre wpadają w histerię, inne uciekają i za nic nie lubią szorowania zębów. Często więc ta codzienna rutyna jest prawdziwą walką. Ta mama znalazła na to sposób.
Niespokojny sen podczas snu może występować zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci. Ma różne oblicza i może wynikać ze zbyt wielu wrażeń i bodźców, ze złego snu, albo być nawet pierwszym objawem zbliżającej się infekcji. Podpowiadamy, co robić, aby pomoc mu przespać całą noc?
Usypianie dziecka to często mało przyjemny czas w domu. Płacze, ucieczki z łóżka i nerwy rodzica. Po prostu koszmar. Powodów takiego zachowania malucha może być wiele. Podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny i jak sobie z tym radzić.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza