Maluch

Chrzest święty to dla wielu chrześcijańskich rodzin bardzo ważne wydarzenie. Jest to duża uroczystość, dlatego rodzice starają się, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednak w kościele nie wszystko zależy od księdza i osób dorosłych, ale także od przyjmującego sakrament dziecka. Podczas jednaj z mszy doszło do zabawnej sytuacji, którą nagrano.
Nie każda rodzina może pozwolić sobie na całodniową opiekę nad dzieckiem. Szczególnie, kiedy mama wraca do pracy. Tu z pomocą przychodzi opiekunka. Chociaż to decyzja bardzo ciężka, często nieunikniona. Sprawdziłyśmy, gdzie wynagrodzenie za nianię wynosi najwięcej, a gdzie najmniej.
Każdy rodzic doskonale wie, że maluchy, które nie potrafią jeszcze załatwiać swoich potrzeb do nocnika lub ubikacji potrafią zużyć dziennie kilka, a czasem nawet kilkanaście sztuk pampersów. Nic dziwnego, że opiekunowie nieustannie szukają promocji, by choć trochę zaoszczędzić na tym koniecznym wydatku. Sprawdziliśmy więc ceny pieluch w dwóch popularnych marketach, czyli w Lidlu i w Biedronce. Gdzie kupisz pampersy taniej?
Jedziesz z dzieckiem na basen lub nad morze? Jeśli zastanawiasz się jakie gadżety i zabawki do wody kupić, zobacz, które odradza pediatra. Przekonuje, że mogą stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla dziecka w wodzie.
Dla niektórych rodziców posłanie dziecka do żłobka to przykra konieczność. Zdarza się, że stres żłobkowy bywa nawet silniejszy u nich samych niż u dzieci. Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku? Zapytaliśmy o to Iwonę Walczyk, profesjonalną nianię i opiekunkę żłobkową.
Gdy za oknem szaleje burza, często nawet my, dorośli, czujemy lęk. Jak wytłumaczyć dziecku, które boi się burzy, że jest bezpieczne? Oto sposoby rodziców na to jak przetrwać burzę z dzieckiem bez płaczu.
Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak początkowo się wydaje. Wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, gdy dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie odpieluchować malucha.
Lepsze dla maluszka będą sandałki z zakrytymi paluszkami i zabudowanym zapiętkiem, a może przeciwnie - powinny być odkryte? Fizjoterapeutka podpowiada, na co zwrócić uwagę na wyborze sandałków dla dziecka.
Mamy dzieci z dużą różnicą wieku mogą być zdziwione, bo zalecenia, jakie słyszały odnośnie kupowania butów dla dzieci nieco zmieniły się na przestrzeni lat. Fizjoterapeutka radzi jak wybrać odpowiednie dla malucha sandałki.
Im wcześniej rozpoczęty tzw. trening czystości, tym lepiej? Fizjoterapeutka i psycholożka rozwojowa są zgodne co do tego, że sadzanie na nocnik rocznego dziecka to błąd. Czym to grozi? Przeczytaj, zanim pochwalisz się innym mamom, że twoje dziecko już nie moczy pieluch.
Gorączka, katar, biegunka - zazwyczaj rodzice objawy te tłumaczą ząbkowaniem. W aptece szukają środków, które ulżą w bólu maluszkowi, ale farmaceutka przestrzega przed popularnymi mitami. "Ząbkowanie nie powoduje tych dolegliwości" - pisze bez ogródek.
Na grupach dla mam codziennie pojawiają się pytania o to, który fotelik rowerowy dla dziecka wybrać. Polecanych modeli szukają już rodzice niemowląt, jednak pora ostudzić zapał. Ekspertka wyjaśnia, do jakiego wieku lepiej nie wozić w nim dziecka.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza