Maluch

Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak im się wydaje. Nauka nocnikowania wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, że dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie nauczyć dziecko nocnikowania.
Nowoczesne nocniki dla dzieci przybierają wszelkie formy i kształty. Zastanawiasz się, jakie nocniki dla dziecka wybrać? Możesz kupić nocnik grający, pachnący lub taki, który przypomina sedes dla dorosłych i ma możliwość spuszczania wody. Jaki nocnik wybrać do nauki siadania na nocnik?
Nauka siusiania na nocnik to spore wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Korzystanie z nocnika to dla malucha nowe doświadczenie, a jednocześnie dość długi proces, który prędzej czy później zostanie zakończony sukcesem. Sprawdź, jak poznać, że dziecko jest już gotowe na rezygnację z pieluchy i kiedy rozpocząć naukę sikania na nocnik?
Zastanawiasz się, co pamięta twoje dziecko? Jak rozwija się jego pamięć? Mózg niemowlęcia jest niezwykle chłonny, wrażliwy na bodźce i doświadczenia. Jednak aby z nich skorzystać, musi nauczyć się je zapamiętywać. Od kiedy dziecko pamięta?
Ile słów powinno mówić dziecko w określonym wieku? Istnieją pewne normy liczbowe dotyczące zasobu słownictwa dzieci w wieku dwóch, trzech czy czterech lata. Warto, by rodzice orientowali się, kiedy i mniej więcej w jakim zakresie powinien rozwijać się słownik dziecka.  
Jak nauczyć dziecko myć zęby? Akcesoria, takie jak kolorowa szczoteczka pozwolą polubić codzienne szczotkowanie. Minutnik, klepsydra, ciekawa nakładka czy smakowa pasta pomogą zaaranżować świetną zabawę, która połączy przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, które gadżety ułatwią szczotkowanie dziecku i nauczą je myć zęby.
Naturalne leczenie AZS u dziecka może być wsparciem konwencjonalnej terapii atopowego zapalenia skóry - nie powinno jednak być jedyną metodą stosowaną w celu złagodzenia objawów AZS. Które naturalne metody leczenia AZS są godne polecenia i w jaki sposób je stosować?
Dla niektórych rodziców posłanie dziecka do żłobka to przykra konieczność. Zdarza się, że stres żłobkowy bywa nawet silniejszy u nich samych, niż u dzieci. Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku?
Bajki dla dzieci i czas spędzony przed ekranem w wielu domach to codzienny rytuał, a dla dzieci jedna z ulubionych aktywności w ciągu dnia. Często pojawiają się informacje o szkodliwości technologii cyfrowych na funkcjonowanie dzieci. Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem i jak korzystnie wprowadzić je w świat telewizji?
Każda mama chciałaby, żeby jej córka miała ładną, ciekawą fryzurę. Jednak rodzice nie zawsze mają czas, by takie wymyślne fryzury tworzyć, dzieci nie zawsze mają cierpliwość, a często po prostu brakuje na to pomysłów. Przedstawiamy garść inspiracji.
Powszechnie uważa się, że różowy kolor jest przeznaczony dla dziewczynek a niebieski dla chłopców. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak było i dopiero kilkadziesiąt lat temu wprowadzono te ograniczenia kolorystyczne. Skąd to się wzięło i co oznacza? Wyjaśniamy!
Mamoza może rodzić stres, frustrację, a także napięcie w codziennych relacjach i zwykłym życiu. Z czego może wynikać „uzależnienie” dziecka od mamy? Dowiedz się, jak poradzić sobie z mamozą i tworzyć dobrą relację z maluchem.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka