Przedszkola publiczne Kraków - Grzegórzki - lista placówek

2020-02-04 9:33

W Dzielnicy II Grzegórzki znajduje się niewielka liczba przedszkoli publicznych. Sprawdź, która placówka najlepiej nadaje się dla twojego dziecka. Oto lista przedszkoli, którą powinnaś poznać.

Gdańsk Grzegórzki
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego
  2. Przedszkole specjalne nr 8
  3. Przedszkole nr 79
  4. Przedszkole nr 80
  5. Przedszkole nr 90 im. Św. Mikołaja 
  6. Przedszkole nr 124
  7. Przedszkole nr 139
  8. Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 3 Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego

Ul. Lotnicza 4a, 31-462 Kraków, tel. 12 418 63 10Placówka publiczna o kameralnym charakterze. W trzech grupach uczy się 75 dzieci. Każdy oddział prowadzony jest przez dwie nauczycielki, jedną siostrę zakonną i jedną osobę świecką. Bezpłatna podstawa programowa prowadzona jest w godzinach 08:00 – 13:00. Pozostałe godziny są płatne, 1 zł. za każdą godzinę. Rodzice pokrywają także koszt wyżywienia dzieci w przedszkolu.

Przedszkole specjalne nr 8

ul. Kopernika 19, 31-501 Kraków, tel. 12 424 74 68Przedszkole jest częścią Zespołu Szkół Specjalnych nr 2. To placówka dla dzieci przewlekle chorych, w tym z zaburzeniami psychicznymi leczonych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie oraz w Szpitalu Uniwersyteckim UJCM. Pracownikami są wysokiej klasy specjaliści, pedagodzy, dodatkowo wykształceni w zakresie psychologii i psychoterapii.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 79

ul. Widok 23, 31-560 Kraków. tel. 12 414 25 76Przedszkole znajduje się w cichej okolicy, na terenie osiedla Dąbie. Sąsiedztwo zakola Wisły i Bulwarów Wiślanych sprzyja spacerom, obserwowaniu przyrody i zmian w niej zachodzących. Dzieci podzielone są na 5 grup, w których realizowany jest bardzo bogaty program, z pakietem bezpłatnych zajęć dodatkowych. Są to m.in. religia, język angielski oraz zajęcia ruchowe, gimnastyka korekcyjna, taniec towarzyski i rytmika.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 80

ul. Kotlarska 5a, 31-539 Kraków, tel. 12 421 57 23Istniejące od ponad 60 lat, zdążyło wychować kilka pokoleń Krakowian. Placówka mieści się w wolnostojącym budynku, z dala od ruchu ulicznego, nieopodal bulwarów wiślanych. W budynku znajduje się 5 przestronnych, dobrze wyposażonych sal. Koncepcja pracy placówki zakłada, że dziecko traktowane jest z miłością, z uwzględnieniem indywidualnych cech, możliwości i charakteru. Kadra dokłada starań, by odkrywać w podopiecznych pasje twórcze. Mają temu służyć nowatorskie metody aktywizujące.

Przedszkole nr 90 im. Św. Mikołaja 

ul. Księdza Władysława Gurgacza 1, 31-537 Kraków, tel. 12 421 13 06Przedszkole działa od 1953 roku. W 2002 roku nadano mu imię św. Mikołaja, co jest związane z faktem, że znajduje się w obrębie parafii św. Mikołaja. Jest to nieduża, czterooddziałowa placówka. Kadra nauczycielska korzysta z wielu nowoczesnych programów edukacyjnych, m.in do zajęć plastycznych, logicznego myślenia czy poszerzających zainteresowania i umiejętności aktorskie. Ponad wszystko jednak placówka stara się być miejscem przyjaznym, zintegrowany z rodzinami dzieci. Wśród zajęć dodatkowych jest języka angielski oraz dwa dość oryginalne pomysły na spędzanie czasu – akompaniament i oprawa muzyczna oraz jazda na łyżwach (tuż obok znajduje się lodowisko Cracovii).

Przedszkole nr 124

Ul. Zwycięstwa 22, 31-563 Kraków, tel. 12 414 37 42Pięciooddziałowe przedszkole publiczne, położone blisko lasu. Piętrowy budynek otoczony dużym ogrodem, w którym mieści się okazały plac zabaw. Budynek mieści sześc dobrze wyposażonych sal. Oprócz tego znajduje się tam sala rytmiczna i gabinet specjalistyczny. Placówka oferuje atrakcyjny program poszerzony o zajęcia dodatkowe, takie jak rytmika, taniec towarzyski, gimnastyka rytmiczna i język angielski.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 139

ul. Generała Józefa Bema 21, 31-517 Kraków, tel. 12 411 05 47Przedszkole leży w centrum miasta ale jednocześnie z dala od ruchu ulicznego, otoczone zielenią, bezpieczne dla dzieci. Parterowy budynek ze wszystkich stron jest otoczony ogrodem. Sale są duże, jasne i doskonale wyposażone w zabawki, meble i pomoce dydaktyczne. Dzieci w przedszkolu traktowane są z szacunkiem i przyjaźnią. Program realizowany, w ścisłej współpracy z rodzicami dostosowany jest do potrzeb i możliwości dziecka.

Sprawdź, co dzieci robią w przedszkolu. WIDEO