Przedszkola publiczne Kraków - Prądnik Czerwony - lista placówek

2020-02-04 9:34

Dzielnica III Krakowa, Prądnik Czerwony to osiedle mieszkaniowe zlokalizowane niedaleko centrum. Znajduje się w nim kilka placówek publicznych. Oto lista przedszkoli.

Kraków Prądnik
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Przedszkole nr 12 Zaczarowana Dorożka
  2. Przedszkole nr 14
  3. Przedszkole nr 20
  4. Przedszkole nr 65 Perełka
  5. Przedszkole nr 122 integracyjne
  6. Przedszkole nr 123 Tęczowa Akademia Przedszkolaka
  7. Przedszkole nr 162
  8. Przedszkole nr 178
  9. Przedszkole Wesoła Pomarańcza
  10. Sprawdź, co robią dzieci w przedszkolu. WIDEO

Przedszkole nr 12 Zaczarowana Dorożka

ul. Macieja Miechowity 11, 31-475 Kraków, tel. 12 411 35 02Czterooddziałowe przedszkole mieści się w parterowym budynku z dużym, dobrze wyposażonym ogrodem, z piaskownicami i ścianką wspinaczkową. Sale w budynku są przestronne i jasne. Placówka oferuje niezwykle szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych, od ruchowych, jak gimnastyka korekcyjna, rytmika czy zajęcia sportowe organizowane przez Wydział Sportu UMK Akademia Przedszkolaka, przez plastyczne, kulinarne, turystyczne aż po religię i język angielski.

Przedszkole nr 14

ul. Młyńska Boczna 4, 31-470 Kraków, tel. 12 411 74 30Samorządowe Przedszkole jest przedszkolem ogólnodostępnym z oddziałami specjalnymi dla dzieci z autyzmem oraz oddziałami integracyjnymi. Lokalizacja jest korzystna ze względu na położenie budynku w głębi osiedla Olsza, z dala od głównych ulic.W tej chwili placówka liczy 8 oddziałów. Przedszkole dysponuje 130 miejscami dla dzieci w oddziałach ogólnodostępnych, 8 miejscami dla dzieci z orzeczeniami w oddziale specjalnym i 10 miejscami dla dzieci z orzeczeniami w oddziałach integracyjnych.Pomieszczenia przedszkolne mieszczą się na jednym poziomie, są przestronne, estetyczne, funkcjonalne, dostosowane do potrzeb dzieci. Dzieci mają do dyspozycji dobrze zagospodarowany ogród. Od września 2017 przedszkole realizuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka. Jest to program oferujący dodatkową terapię i wsparcie dla dzieci z trudnościami rozwojowymi.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 20

ul. Ułanów 38, 31-450 Kraków, tel. 12 411 16 78Przedszkole działa od ponad 50 lat, wychowało więc kilka pokoleń Krakowian. Obecnie jest przedszkolem pięciooddziałowym. Oferuje doskonałe warunki lokalowe, duże, jasne, przestronne sale, dodatkowo salę gimnastyczną oraz duży ogród z bezpiecznym, nowoczesnym placem zabaw. Kadra nauczycielska jest zaangażowana i troskliwa, tak by spotkanie dziecka z przedszkolem było łagodne i bezstresowe. Oferta dydaktyczna jest bogata, przewiduje sporą ilość zajęć dodatkowych. Działa tu koło plastyczne, warsztaty szachowe, dzieci mogą uczęszczać na katechezę, języka angielski, taniec towarzyski i rytmikę.

Przedszkole nr 65 Perełka

Strzelców 5, 31-422 Kraków, tel.12 412 78 79Przedszkole reklamuje się jako miejsce dobrej zabawy, mądrości, szczęścia i radości. Pracownicy starają się, by przygotowanie dzieci do edukacji szkolnej odbywało się w atmosferze ciepła i przyjaźni. Wykwalifikowana kadra pełni rolę służebną wobec dzieci, stymulując ich rozwój poprzez zastosowanie nowoczesnych metod edukacyjnych. Podstawową misją placówki jest więc stworzenie optymalnych warunków dla rozwoju fizycznego, psychicznego i umysłowego podopiecznych.

p>Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 122 integracyjne

ul. Fiołkowa 13, 31-457 Kraków, tel. 12 411 85 62Przedszkole działa od 1966 roku, a od 1990 zaczęło zapraszać dzieci niepełnosprawne ze spectrum autyzmu. W przedszkolu funkcjonują obecnie grupy dla dzieci zupełnie zdrowych, grupy integracyjne i grupy specjalne. Mieści się ono w zielonej okolicy, z dala od ruchu ulicznego. Parterowy budynek posiada siedem sal dydaktycznych, gabinet psychologiczno-logopedyczny, salę integracji sensorycznej oraz „salę doświadczania świata”. Budynek otacza duży zielony ogród z placem zabaw. Specyficzni odbiorcy wymagają specyficznych zajęć. Dbają o nie specjaliści, rehabilitanci, logopedzi czy terapeuci SI. Placówka oferuje też wiele „zwyczajnych” zajęć dodatkowych, m.in. szachy, język angielski, rytmikę czy koło plastyczne „mały artysta”.

Przedszkole nr 123 Tęczowa Akademia Przedszkolaka

ul. Macieja Miechowity 4, 31-475 Kraków, tel. 12 411 29 07Przedszkole mieści się w dwukondygnacyjnym budynku z dużym, osłoniętym od ulicy ogrodem. Znajduje się tam nowoczesny sprzęt rekreacyjny. Sale w budynku są przestronne i słoneczne. Zakupione w ostatnim czasie sprzęty pozwoliły na stworzenie kilku kącików tematycznych. Znajdziemy więc kącik fryzjerski, czytelniczy czy gospodarstwa domowego. Dzieci podzielono na 6 oddziałów, w tym jeden 25-osobowy oddział znajduje się w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Stanisława ze Skalbierza 7. W budynku filii dzieci dysponują równie dobrymi warunkami do zabawy i nauki. Jest tam sala zabaw, sala rekreacyjna i oddzielna sala jadalna. Od początku istnienia przedszkola, główną misją pozostaje dążenie, by dzieci uczyły się w atmosferze zabawy, czerpały radość w kontakcie ze sztuką, rozwijając przy tym swoje talenty i predyspozycje.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Przedszkole nr 162

ul. Kazimierza Odnowiciela 4 31-481 Kraków, tel. 12 411 04 08, ul. Duchacka 3 31-426, tel. 12 411 11 07Ośmiooddziałowe przedszkole mieści się w dwóch siedzibach. W budynku głównym przyjmuje 5 oddziałów. Przedszkole jest cenione przez rodziców. Jest doskonale wyposażone, wnętrza kolorowe i przyjazne, oba oddziały posiadają ogrody przedszkolne, bezpieczne i funkcjonalne. Od zawsze przedszkole starało się być otwarte na nowoczesne metody dydaktyczne, nauczyciele korzystają z wielu programów edukacyjnych, a oferta edukacyjna wzbogacona jest o zestaw zajęć dodatkowych, w tym język angielski, religii czy gimnastyki ogólnorozwojowej.

Przedszkole nr 178

ul. Sudolska 3, 31- 422 Kraków, tel. 12 412 71 90Duże przedszkole publiczne. Dzieci podzielone są na 9 oddziałów, w tym jeden integracyjny (dla dzieci 4,5 i 6–letnich). Placówka oferuje opiekę w godz. 6:00 – 17:00. Do dyspozycji dzieci pozostaje budynek z jasnymi, przestronnymi salami, z salą gimnastyczną oraz dużym, zadrzewionym ogrodem. Oprócz obowiązkowej podstawy programowej placówka przygotowała ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych, m.in religię, język angielski i całą gamę zajęć ruchowych.

Przedszkole Wesoła Pomarańcza

ul. Jerzego Bajana 8, 31-465 Kraków, tel. 504 164 888Jest to nieduże, trzyoddziałowe przedszkole. Mieści się w przeszklonym, jasnym pawilonie otoczonym ogrodem. W ogrodzie zorganizowany jest plac zabaw. Sale budynku są przestronne i pełne światła. Placówka realizuje program nauczania zgodny z podstawą programową MEN. Dodatkowo dzieci uczestniczą w zajęciach języka angielskiego, ceramiki, rytmiki oraz origami. Przedszkole organizuje również cykl wycieczek i spacerów po mieście oraz spektakle teatralne.

Sprawdź, jakie są przedszkola w dzielnicach:

Sprawdź, co robią dzieci w przedszkolu. WIDEO