Relacje

Mowa młodzieżowa stale ewoluuje. Dlatego PWN co roku wypuszcza ranking Młodzieżowe Słowo Roku. W poprzednich latach, zwycięzcami był "sztos" i "dzban" - znają je chyba wszyscy. O popularność w 2021 roku walczą kolejne. Młodzież zna całą 20-stkę. My, mówiąc szczerze, tylko kilka. Jakie słowa ze slangu mają szansę być hitem w najbliższym czasie?
Nawet nie wiesz, jak ważna jest rola matki w budowaniu poczucia własnej wartości córki. Zwróć na to uwagę, zwłaszcz teraz, gdy, problem depresji i zaburzeń żywieniowych u dzieci i młodzieży jest coraz częstszy! Co możesz zrobić dla samoakceptacji swojej nastolatki? Oto 9 rad, które mogą zdziałać cuda, a są bardzo łatwe do wdrożenia w życie.
Charakterystyczne dla wieku nastoletniego jest odcinanie się od rodziców i coraz rzadsze mówienie im o różnych sprawach. Niejednokrotnie opiekunów nastolatków martwi to, że ich dziecko staje się bardzo zamknięte w sobie – jakie mogą być inne niż dorastanie przyczyny takiego zjawiska i jak rozmawiać z dzieckiem tak, aby do niego trafić?
Kolczyk w nosie - zdaniem wielu nastolatków - podkreśla indywidualizm, jest też oznaką dojrzałości i prawa do decydowania o własnym wyglądzie. Dla wielu rodziców z kolei jest to raczej wątpliwa ozdoba. Czy pozwolić nastolatkowi na piercing? A może lepiej odwieść go od tego pomysłu?
Negocjacje z nastolatkiem, który pragnie swobody są niezbędne, aby dojść do porozumienia, a także nauczyć go zdrowego rozwiązywania problemów. Co jest istotne w trakcie takich rozmów? Dowiedz się, jak skutecznie negocjować z nastolatkiem i osiągnąć kompromis.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza