Objawy alergii u dziecka: po czym poznać, że dziecko ma alergię?

2019-06-25 17:06 Agata Nowicka

Alergia, przeziębienie, a może nietolerancja pokarmowa? Nie łatwo rozpoznać alergię u dziecka. Sprawdź objawy alergii, jak rozpoznać  uczulenie u dziecka.

Jeśli obserwujesz u dziecka niepokojące objawy, które mogą sugerować alergię, powiedz o nich pediatrze. Gdy podejrzenia się sprawdzą, lekarz wypisze skierowanie do alergologa, który potwierdzi alergię i zaleci leczenie. Alergię najtrudniej rozpoznać u niemowlaka – małe dziecko nie opisze nam przecież, co mu dolega, a do tego objawy alergii można łatwo pomylić z inną dolegliwością, np. przeziębieniem. Pomocne mogą być testy zlecone przez alergologa – u niemowląt z krwi, u starszych dzieci (powyżej 4. roku życia) – skórne.

Objawy alergii u dziecka

  • objawy ze strony układu pokarmowego: częste ulewanie, kolki, wzdęcia, bóle brzuszka, brak apetytu, zaparcia i biegunki
  • objawy ze strony układu oddechowego: kaszel, sapka, katar, świszczący oddech – charakterystyczne jest to, że tym objawom nie towarzyszy gorączka
  • częste infekcje (alergia powoduje dalsze osłabienie układ immunologiczny) i inne powikłania alergiczne: zapalenie płuc, ucha, migdałków oskrzeli
  • objawy skórne: swędzenie skóry, sucha, szorstka, łuszcząca się skóra, wysypka, stany zapalne w zgięciach łokci i kolan, za uszami, na powiekach, powracająca ciemieniucha
  • płaczliwość, rozdrażnienie

Sprawdź też:

Skaza białkowa - objawy i leczenie alergii pokarmowej u dzieci

Kontaktowe zapalenie skóry - leczenie. Co wywołuje wyprysk kontaktowy?

Warto kupić: grzejnik z jonami srebra dla alergika
Armatura Kraków 3

Autor: Armatura Kraków

materiał partnera

Firma Armatura Kraków SA wprowadza do swojej oferty innowacyjny produkt: grzejnik aluminiowy z jonami srebra. Jest to całkowita nowość na polskim rynku.

Grzejnik marki KFA Armatura jest malowany specjalną farbą Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, pleśnie oraz grzyby.

Technologia BioCote®:

  • Posiada udowodnioną skuteczność w zwalczaniu szerokiej gamy bakterii, grzybów oraz wirusa H1N1
  • Redukuje liczbę drobnoustrojów nawet o 99,99%
  • Znaczna redukcja w ciągu 15 minut
  • Działa nieprzerwanie przez cały przewidywany okres użytkowania produktu

Wideo: alergia u dzieci

 

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19
KOMENTARZE
Martyna Mielska
|

Ja z synem, a właściwie mój syn skorzystaliśmy z gabinetu alergologa polecanego na stronie Odetchnij Spokojnie i świetnie trafiliśmy.