Pokazały zdjęcia pełnego makijażu do porodu. Część internautek kpi - "powodzenia w porodzie i dla makijażu"

2022-06-10 14:51

Kiedyś nikt nie pomyślałby o wyglądzie podczas porodu. Porodówki były zamknięte dla odwiedzających, nie było porodów rodzinnych, ani tymbardziej telefonów z aparatami fotograficznymi. Dziś w dobie mediów społecznościowych, robienie makijażu do porodu już tak nie dziwi. Tylko czy to ma sens? Jak go wykonać, jeśli bardzo się chce? Podpatrujemy, jak to robią inne kobiety. Jak wyglądają na porodówkach? Zobaczcie same.

Makijaż na porodówce
Autor: Instagram/ @denisseleonor_ @glamandgab Czy makijaż do porodu ma sens?

Porodówki się zmieniają. Kiedyś nie było na nich tatusiów - dziś są. Dawniej nikt w takiej chwili nie pomyślałby o zdjęciach - dziś wiele kobiet ma uwieczniony swój poród na fotografiach. Podobnie z makijażem do porodu. W czasach Instagrama personel oddziałów położniczych pewnie niewiele już zdziwi.

Spis treści

  1. Czy makijaż do porodu nie jest zakazany?
  2. Makijaż na porodówce - czy to ma sens?
  3. Jak wykonać makijaż do porodu?
  4. Jedne umalowane, inne nie - jak wyglądają kobiety do porodu? [GALERIA]
5 błędów, których nie można popełnić na porodówce

Czy makijaż do porodu nie jest zakazany?

Od razu odpowiadamy na jedno z pytań - makijaż do porodu nie jest zakazany. Jedyne "urodowe" przeciwskazanie to malowanie paznokci - w razie konieczności podłączenia do pulsoksymetru. Urządzenie to ma prawo nie zadziałać, lub dać fałszywy wynik, zarówno przy pomalowaniu zwykłym lakierem, jaki i lakierem hybrydowym.

W kwestii makijażu - nie ma takich przeciwskazań. Poród mógłby przecież rozpocząć się nagle, w dniu w którym wcale go nie oczekujesz i jesteś w pełnym makijażu.

Zobacz: Cesarka może być wyjątkowa, jak poród naturalny [zdjęcia z insta]

Makijaż na porodówce - czy to ma sens?

Jeśli na co dzień się malujesz, warto jednak wsadzić do torby do porodu chusteczki do demakijażu, by delikatnie zmyć go w miejscach, w których się rozmaże. 

Jeśli będziesz rodziła przez cesarskie cięcie, nic takiego pewnie się nie wydarzy, jednak poród naturalny to pot i niekiedy łzy. Makijaż w takim wypadku mógłby wyglądac dużo gorzej niż jego brak. 

Sonda
Makijaż do porodu - co o tym sądzisz?

Jak wykonać makijaż do porodu?

Jeśli jednak czujesz, że będziesz bardziej komfortowo czuła się umalowana - możesz specjalnie wykonać makijaż do porodu. Pamiętaj, by użyć kosmetyków wodoodpornych, takich jak na basen. Postaw też na tzw. makeup "no makeup", bo mocny makijaż w sytuacji  porodu będzie wyglądał nieco groteskowo. 

Zamiast niego możesz też udać się wcześniej do kosmetyczki - na wykonanie laminacji brwi, czy henny pudrowej. 

Zobacz też: Jak zmienia się ciało kobiety po porodzie? Tego nie wiedziałaś...

Wszystkie te zabiegi są naprawdę OK, jeśli mają cię choć na chwilę odciągnąć od obaw i czarnych myśli na temat porodu. 

Jedne umalowane, inne nie - jak wyglądają kobiety do porodu? [GALERIA]