Seks podczas owulacji a płeć dziecka

2019-07-08 11:05
Wyścig chromosomów X i Y: seks podczas owulacji a płeć dziecka
Autor: _photos.com|photos.com

Seks podczas owulacji zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia jajeczka przez plemniki niosące chromosom x, który jest odpowiedzialny za płeć żeńską - twierdzą naukowcy. Dowiedz się jaka jest zależność między seksem podczas owulacji a płcią dziecka, czyli kiedy współżyć, aby urodzić chłopca, a kiedy by spłodzić córkę?

Czy seks podczas owulacji może wpływać na płeć dziecka? To ważna kwestia dla par, które planują płeć dziecka, jeszcze zanim kobieta zajdzie w ciążę. Wybierają imię, oddają się marzeniom dotyczących wspólnego chodzenia na ryby z synem bądź tanecznych zabaw z córką.

Przy pierwszym dziecku najczęściej płeć nie ma aż tak ogromnego znaczenia, natomiast przy drugim – już tak. Mieć syna i córkę – to wyobrażenie idealnej rodziny dla wielu osób. Czy można zatem zaplanować płeć dziecka? Czy seks w czasie owulacji ma znaczenia dla płci dziecka?

Czytaj:

Na czym polega test na płeć dziecka?

Sposób na chłopca i na dziewczynkę - jak zwiększyć szanse na wybraną płeć?

Jak rozpoznać płeć dziecka?

Chromosom Y jest szybszy podczas owulacji?

Powszechnie obowiązująca teoria, z jaką możemy się spotkać, mówi o tym, że największe prawdopodobieństwo na poczęcie dziewczynki jest wtedy, gdy współżyjemy kilka dni przed owulacją.

Wtedy to plemniki zawierające chromosom X (decydujące o płci żeńskiej), które są cięższe, mogą dłużej przetrwać w drogach rodnych od plemników zawierających chromosom Y (decydujący o płci męskiej) i mają szansę dotrwać do momentu aż dojrzeje komórka jajowa.

Według tej teorii, aby począć chłopca należy poczekać ze współżyciem do owulacji – wtedy to plemniki z chromosomem Y zdecydowanie szybciej poruszające się od tych z chromosomem X, będą pierwsze i dostaną się do jajeczka przed konkurencją. Tyle teorii. A jak to wygląda w praktyce?

Czytaj:

Monitoring owulacji - kiedy i jak kontrolować jajeczkowanie

Przesunięcie owulacji a okres: przyczyny przesunięcia owulacji

Seks podczas owulacji a płeć dziecka

Niemiecki producent komputera cyklu Baby-Comp (sprzętu medycznego precyzyjnie wyznaczającego dni płodne, niepłodne oraz owulację) zbadał zależność między czasem współżycia a płcią urodzonego dziecka.

Kobiety stosujące komputer cyklu Baby-Comp z zamiarem zajścia w ciążę (komputer można stosować także jako antykoncepcję), informowały komputer o momencie współżycia, a następnie po okresie ciąży - o płci urodzonego dziecka.

Wyniki zdecydowanie zaskoczą wszystkich zwolenników obiegowej teorii, którą opisywaliśmy wyżej. Okazało się bowiem, że współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki, a współżycie kilka dni przed owulacją skutkuje urodzeniem syna – czyli wyniki tego badania były dokładnie odwrotnie, niż powszechnie przyjęta teoria o planowaniu płci dziecka.

Na podstawie tego badania komputer cyklu Baby-Comp został wzbogacony o funkcję planowania płci dziecka, której skuteczność określono na poziomie 80 procent, czyli dość wysoko.

Czytaj:

Kiedy się kochać, żeby zajście w ciążę było możliwe?

Jak szybko można zajść w ciążę po porodzie?

Polecamy wideo: Czy można wybrać płeć dziecka?

www.ladycomp.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE