Sposoby na ból głowy w ciąży

2011-10-19 14:39 Agnieszka Roszkowska
Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy
Autor: photos.com Dolegliwości w ciąży: sposoby na ból głowy

Ból głowy w ciąży zdarza się dość często, dlatego warto wiedzieć jak sobie z nim skutecznie radzić, nie szkodząc przy tym dziecku. Nie ma jednej recepty dla wszystkich, każda kobieta musi wybrać metodę na ból głowy w ciąży, odpowiednią dla niej. Przedstawiamy kilka bezpiecznych i skutecznych sposobów na ból głowy w ciąży.

Najlepsze sposoby na ból głowy w ciąży są te, które pozwalają uniknąć leków przeciwbólowych, niezalecanych w odmiennym stanie.

Sposoby na ból głowy w ciąży

  • Złącz dłonie z tyłu głowy, przygnij brodę, rozluźnij ramiona. Oddychaj głęboko, licząc do 6. Powoli unieś głowę, odchylając ją ku tyłowi, wytrzymaj w tej pozycji (z rozluźnionymi mięśniami karku i szyi), a potem zaciśnij mocno zęby i policz do 6; podnieś głowę do pionu.

  • Rozluźnij mięśnie dolnej szczęki i trzymając głowę luźno, kręć nią, wykonując pełne koła. Pilnuj, by ciało pozostawało bez ruchu, równo oddychaj. Niech głowa obraca się własnym rozpędem. Zrób 3–4 takie obroty, a potem kręć głową w przeciwnym kierunku.

  • Kolistymi ruchami masuj twarz, zaczynając od czoła – w kierunku skroni. Potem masuj kark, kierując się w stronę barków. Do masażu użyj oliwki z kilkoma kroplami olejku lawendowego.

  • Masuj punkt na czubku głowy.

  • Uciskaj palcami punkt między brwiami a uchem (tuż za kostnym wyrostkiem znajdującym się na linii włosów).
  • Zmocz ręcznik w zimnej wodzie z dodatkiem kilku kropel olejku z lawendy, przyłóż go do czoła i na kark. Z kompresem połóż się w zaciemnionym, dobrze wywietrzonym pokoju.

  • Nacieraj skronie Amolem lub maścią rozgrzewającą.

  • Gdy ból bardzo dokucza i nie ustaje, możesz zażyć tabletkę paracetamolu.
miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020
KOMENTARZE