Preparaty homeopatyczne w ciąży - które leki homeopatyczne są bezpieczne w ciąży?

2020-08-06 11:21

Wśród preparatów homeopatycznych przyszła mama znajdzie wiele takich, które mogą jej pomóc w pozbyciu się dolegliwości. Leki homeopatyczne w ciąży uznawane są za bezpieczne, chociaż ich skuteczność przez niektórych lekarzy jest podważana. Które leki homeopatyczne może przyjmować kobieta w ciąży?

Preparaty homeopatyczne dla kobiet w ciąży
Autor: Ryszard Piątkowski

Leki homeopatyczne w ciąży są uznawane za bezpieczne, ponieważ zawierają wyłącznie naturalne składniki. Leki homeopatyczne w ciąży to doskonałe rozwiązanie, szczególnie w okresie oczekiwania na dziecko - wiadomo, ciąża to czas, w którym powinno się przyjmować jak najmniej lekarstw. Homeopatia w ciąży pozwala leczyć dolegliwości w sposób niegroźny dla matki i dziecka. Na jakie dolegliwości ciążowe pomogą preparaty homeopatyczne w ciąży?

  • Mdłości. Przeważnie dokuczają między 3. tygodniem a 4. miesiącem ciąży (skarży się na nie ok. 30 proc. kobiet). Ich przyczyną jest przestrojenie hormonalne i metaboliczne organizmu. Przy mdłościach, czyli tej męczącej dolegliwości można stosować czopki lub krople Nux vomica, Ignatia.
  • Zgaga. Powiększona macica uciska żołądek i jego zawartość cofa się czasem aż do przełyku, wywołując piekącą zgagę. Bywa, że dokucza ona niemal przez całą ciążę. Gdy kwaśne odbijania i zgaga dają ci się we znaki, możesz sięgnąć po Argentum nitricum, Arsenicum album.
  • Zaparcia. To typowy problem przyszłych mam. Progesteron, hormon bardzo aktywny w ciąży, rozleniwia jelita – ich perystaltyka, szczególnie jelita grubego, jest osłabiona. Zaparcia mogą jeszcze nasilić przyjmowane preparaty żelaza. Jeśli więc masz taki problem, homeopaci zalecają Nux vomica.

Dobrze wiedzieć
  • Leki homeopatyczne przyjmuj zawsze na pusty żołądek – na pół godziny przed posiłkiem i co najmniej godzinę po jedzeniu.
  • Jeśli preparat ma postać proszku, zażywaj jego szczyptę, czyli tyle, ile się mieści na czubku zakończonego noża – na sucho, bez popijania.
  • Leki w granulkach (jednorazowa dawka to 3–5 granulek) trzeba włożyć do ust i poczekać, aż się rozpuszczą.
  • Gdy lek (doustny) jest w płynie, zaleconą w przepisie liczbę kropli dodaj do niewielkiej ilości przegotowanej wody (schłodzonej do temperatury pokojowej) i wypij.
  • Jeśli stosujesz też inne leki, zachowaj przynajmniej 30-minutowy odstęp pomiędzy preparatami.
  • Hemoroidy. Szczególnie pod koniec ciąży często dochodzi do rozszerzenia żył odbytu. Powoduje to nieprzyjemne uczucie swędzenia, pieczenie, ból. Gdy zauważysz hemoroidy, wypróbuj Nux vomica, Sulfur, Paeonia officinalis.
  • Ból głowy. Kobiety w ogóle częściej cierpią na bóle głowy i migrenę niż mężczyźni, co wiąże się z wahaniami poziomu żeńskich hormonów. W trakcie ciąży, gdy hormony szaleją, bóle głowy mogą się więc nasilić. Leki homeopatyczne na tę dolegliwość to Spigelia anthelmia, Atropa belladonna, Bryonia cretica.
  • Obrzęki nóg. To skutek przeciążenia układu limfatycznego (odpowiedzialnego za transport substancji odżywczych i tlenu do krwi oraz usuwanie toksyn), który podczas ciąży pracuje dla dwojga. Na obrzęki homeopaci polecają Myosotis arvensis, Veronica officinalis, Teucrium scorodonia.
  • Przeziębienie. Nawet bardzo dbając o siebie, można zarazić się od kogoś w sklepie czy autobusie. Jeśli więc poczujesz, że coś cię bierze przeziębienie, wypróbuj Anas barbariae hepatis et cordis extractum. Ważne, by preparat zażyć już przy pierwszych objawach.

Czytaj: Migrena w ciąży - przyczyny, leczenie, zapobieganie

HOMEOPATIA - jakie dolegliwości dziecka można wyleczyć homeopatycznie?

miesięcznik "Zdrowie"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza