Prezent na Dzień Ojca. Pomysły na Dzień Taty - podarki ze sklepu i zrobione samodzielnie
Prezent na Dzień Taty to wyraz miłości i szacunku. Prezent dla taty można kupić lub wykonać własnoręcznie - wszystko zależy od wieku dziecka i jego możliwości - zapewne nie obędzie się też bez pomocy ze strony mamy. Proponujemy wszystkim mamom, by znalazły chwilkę pod nieobecność taty i pomogły dziecku przygotować prezent na Dzień Taty.

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Ojca, zastanawiasz się, co kupić na Dzień Taty? Zanim zabierzesz się za przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu ciekawych prezentów na Dzień Taty, zastanów się, co mogłoby go naprawdę ucieszyć? Może tata lubi w jakiś określony sposób spędzać czas, ma hobby, może jest kolekcjonerem, a może od dłuższego czasu marzy o czymś szczególnym?
Zanim zdecydujesz, co kupisz, musisz określić, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na prezent na Dzień Ojca. Oto nasze pomysły na duże budżety i te zupełnie malutkie.
Spis treści:
Niedrogie prezenty na Dzień Ojca
Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy, ale zależy ci, by prezent był niesztampowy, podaruj:
- ojcu z poczuciem humoru – kubek do kawy czy herbaty, t-shirt z zabawnym napisem, np. Jestem Supertatą, 40 (50, 60...) i ciągle sexy, Tata-celebryta, etc.,
- tacie, który jest zapalonym sportowcem – w zależności od tego, jaka jest jego ulubiona dyscyplina sportowa – piłkę futbolową, rękawice bokserskie albo buty sportowe;
- ojcu-hobbyście drobiazg zgodny z jego zainteresowaniami: wędkarzowi – spławik, grzybiarzowi – specjalny nożyk do obierania grzybów lub zestaw dla grzybiarzy, zapalonemu brydżyście – piękną edycję kart do gry, majsterkowiczowi – zestaw przydatnych narzędzi do majsterkowania (najlepiej takich, jakich jeszcze nie ma lub, które mu się już zużyły), a melomanowi – płytę z ulubioną muzyką.
Droższe prezenty na Dzień Ojca
Jeśli twój tata ma zwariowane pomysły lub też marzy o czymś, czego nie udało mu się do tej pory zrealizować, możesz mu zafundować coś specjalnego, np.
- jazdę samochodem rajdowym lub bolidem wyścigowym,
- lot szybowcem,
- przejażdżkę Ferrari lub Lamborghini,
- strzelanie z profesjonalnej broni palnej pod okiem instruktora,
- przejażdżkę TIR-em,
- kurs gry w tenisa lub golfa,
- weekend SPA.
Propozycji tego typu można znaleźć na rynku mnóstwo. W dzisiejszych czasach dysponując odpowiednią gotówką, można spełnić niemal każdą zachciankę i fantazję. Pamiętaj tylko, że prezent na Dzień Ojca ma być spełnieniem fantazji twojego taty, a nie twojej.
Czytaj również: Ciekawe pomysły na wierszyki i życzenia na Dzień Taty.
Prezenty na Dzień Ojca wykonane przez dziecko
Świetnym pomysłem jest ubranie niemowlęcia w Dzień Taty w śpioszki, skarpetki lub koszulkę z wielkim napisem „I love daddy”. Każdy tata będzie zachwycony!
Każdy tata będzie uszczęśliwiony, gdy usłyszy z ust swojego smyka życzenia w formie wesołego wierszyka.
Kolejny pomysł to śniadanie dla taty. To dopiero będzie niespodzianka, gdy syn lub córka przyniesie mu do łóżka śniadanie! Oczywiście w przygotowaniu takiego prezentu musi przedszkolakowi pomóc mama.
Własnoręcznie wykonany drobiazg, np. figurka z masy solnej w kształcie serca lub laurka to także znakomity pomysł na prezent dla taty z okazji jego święta. Przygotowanie laurki nie powinno żadnemu przedszkolakowi sprawiać trudności – tutaj wszystko zależy od pomysłowości dziecka, talent plastyczny odgrywa mniejszą rolę.
Tata na pewno doceni chęci, a nie końcowy efekt. Równie proste jest przygotowanie serca z masy solnej, ale w tym przypadku pomoc mamy przy koordynowaniu pracy i wypiekaniu ciasta będzie niezbędna.
Do wykonania serduszka potrzebne będą:
- ok. 20 dkg mąki
- 20 dkg soli
- woda
- miska do wyrobienia masy solnej
- wałek
- papier do pieczenia
- forma do ciastek w kształcie serca
- farby plakatowe i pędzelek.
Sól i mąkę mieszamy w jednym naczyniu przez około 3 minuty, dodajemy wodę i starannie wyrabiamy ciasto, by powstała gładka masa. Ciasto solne rozwałkowujemy (ale niezbyt cienko) i za pomocą foremki wycinamy kształt serduszka. Następnie układamy serduszko na kawałku papieru do pieczenia i wkładamy do piekarnika (temperatura 75 stopni).
Zostawiamy uchylone drzwiczki, aby przez pierwsze półtorej godziny masa solna mogła wyschnąć. Potem stopniowo zwiększamy temperaturę do 200 stopni i czekamy, aż ciasto mocno się zarumieni. Po upieczeniu, czekamy aż wystygnie i malujemy np. plakatówkami, na wybrany kolor.
W ten sposób można zrobić figurki w dowolnym kształcie, np. gwiazdeczki, samochodu, gruszki itp. Zamiast figurki ze słonego ciasta, którą można jedynie podziwiać, można wypiec babeczki lub przygotować smaczne ciasto.
Własnoręcznie wykonana laurka to dla każdego Taty idealny prezent. W wykonaniu laurki nie ma żadnych ograniczeń. Mama musi przygotować dziecku kartkę, nożyczki, plastelinę, farby, kredki i pozwolić maluchowi zaszaleć.