Mama

Gdy najbliżsi dowiadują się o chorobie nowotworowej dziecka, burzy się ich dotychczasowy świat. - To, w jaki sposób dziecko będzie mogło poradzić sobie ze swoimi emocjami, nowymi wymaganiami i wyzwaniami, jakie stawia przed nim ten „nowy świat”, zależy w znacznej mierze od tego, czy – i w jaki sposób – jego rodzice i opiekunowie ułatwią mu zrozumienie choroby i procesu leczenia – mówi Teresa Wysocka-Bobryk, psychoonkolog.
Potrzebujemy się nawzajem. Dziadkowie to cudowni opiekunowie, którzy mogą odciążyć skonanych rodziców, a wnuki ich uwielbiają. Potrafią jednak być irytujący do granic możliwości i wchodzący w kompetencje rodzica. Tych rzeczy mówić nie powinni!
Życzenia walentynkowe składamy 14 lutego, w  tzw. walentynki, dzień zakochanych. Życzenia walentynkowe powinny być radosne i przepełnione miłością. Oto 10 krótkich wierszyków na walentynki - zaskocz nimi ukochaną osobę!
Na nic się nie zda nawet najlepszy i najnowocześniejszy fotelik samochodowy dla dziecka, jeśli będzie źle zamontowany lub wpięty w niewłaściwym miejscu. Jak nie popełnić błędów przy montażu i użytkowaniu fotelika? Wyjaśnia to ekspert z fundacji fotelik.info.pl.
Nikogo nie dziwią gwiazdy i celebrytki, które mimo dojrzałego wieku, wyglądają bardzo młodo, bo mają na to pieniądze. Świat obiegło też niejedno zdjęcie Azjatki, która jest po 50-tce, a wygląda jak studentka - fenomen ich genów szokuje. Takich kobiet jest jednak więcej. Niektóre są już po 60-tce i mają nastoletnie wnuki, a mimo to są po prostu szałowe.
Czy niepłodność laktacyjna to skuteczna metoda antykoncepcyjna? Wiele świeżo upieczonych mam zaledwie rok później rodzi kolejne maleństwo, bo myślały, że laktacja może być metodą antykoncepcji. Sprawdźmy, jak jest naprawdę.
Ropień w piersiach to rzadkie powikłanie zapalenia piersi – dość częstej dolegliwości karmiących mam. Zobacz, jak nie dopuścić do jego powstania i jak leczyć ropień w piersiach, gdy już się pojawi.
Elektryzujące się włosy to duży problem, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy nosimy czapki, a po ich zdjęciu włosy sterczą na wszystkie strony. Jak sobie poradzić z elektryzującymi się włosami? Poznajcie skuteczne sposoby, które zminimalizują problem.
Narodziny dziecka to niemała rewolucja. Choćbyś się nie wiem, jak się starała – życie i tak ulegnie małemu przeorganizowaniu. Utrzymanie dotychczasowego rozkładu dnia wydaje się niemożliwe, bo na wiele czynności, na jakie do tej pory sobie mogłaś sobie pozwolić, po prostu nie starczy czasu.
Młodzi rodzice powinni być szczęśliwi - na świecie pojawił się przecież nowy człowiek, którego, w większości przypadków, z niecierpliwością oczekiwali. Czy jednak zawsze tak się zdarza i dlaczego zupełnie normalnym jest, gdy młodzi rodzice nie zawsze czują się wspaniale? Jak radzić sobie w najtrudniejszych momentach?
Dziadkowie sprawiają, że nasze życie jest lepsze. Dbają o nas, nawet jeśli sami nie zawsze czują się w pełni sił. Warto wesprzeć ich samopoczucie upominkiem, który wyrazi naszą miłość oraz wpłynie na ich formę, zdrowie i dobry nastrój!
Samotne rodzicielstwo jest trudne, nikt z nas nie chce być sam i mierzyć się z przeciwnościami losu bez wsparcia ukochanej osoby. Nic dziwnego, że każdy samotny rodzic szuka podświadomie swojej drugiej połówki. A co, jeśli ją znajdzie? Jak powiedzieć dziecku, że mamusia się zakochała, że do naszego mieszkania wprowadzi się ktoś obcy?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza