Mama

Zastrzał to niezwykle uciążliwa i bolesna dolegliwość, która w niektórych przypadkach może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Niekiedy konieczna jest również interwencja chirurgiczna, która nie tylko łagodzi uporczywy ból, ale także zapobiega rozwojowi groźnych powikłań. Czym jest zastrzał i jak skutecznie go leczyć?
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne mogą być równie skuteczne, jak kosmetyki i preparaty apteczne. Co robić, gdy twoja skórza ulegnie oparzeniom słonecznym? Zacznij od chłodnej kąpieli, później zrób kompres z mleka.
Rozłąka z dzieckiem to trudny moment dla mamy wracającej do pracy po urlopie macierzyńskim lub dla rodzica, który codziennie zostawia dziecko w przedszkolu. Jak postępować, by rozłąka z dzieckiem mamy czy taty była dla najmłodszych jak najmniej bolesna? Oto 3 najważniejsze zasady w czasie rozstania z dzieckiem
Choroby przewlekłe to różne schorzenia, które mają charakter postępujący i które utrzymują się u pacjentów przez długi czas. Zaliczanych jest do nich bardzo dużo różnych dolegliwości, bo zarówno choroby układu krążenia, układu oddechowego, jak i wielu jeszcze innych układów narządowych. Jakie są przyczyny chorób przewlekłych, jakie mogą być ich objawy i dlaczego choroby przewlekłe – które przecież wolno postępują – zdecydowanie trzeba leczyć?
Zaproszenie na urodziny dziecka powinno być kolorowe i wesołe. Zaproszenia urodzinowe mogą mieć motywy dziewczęce lub chłopięce albo neutralne. Te ostatnie cieszą się obecnie dużą popularnością - dzieciom i rodzicom spodobały się pastelowe, stonowane wzory zaproszeń. Przygotowaliśmy dla was gotowe zaproszenia na urodziny do druku.
Czy klimatyzacja szkodzi dziecku? Klimatyzacja przy niemowlaku często oznacza nawracające przeziębienia. Czy można używać klimatyzacji w samochodzie, którym podróżuje niemowlę?
Suchość pochwy po porodzie to dosyć powszechny problem. W okresie połogu wielu młodym mamom doskwiera problem niedostatecznego nawilżenia okolic intymnych. Dolegliwość ta najczęściej ustępuje samoistnie. Pomóc mogą preparaty do stosowania doraźnego, przynoszące natychmiastową ulgę. Dowiedz się, jak skutecznie radzić sobie z suchością pochwy po porodzie.
Co oznacza sen o ciąży bliźniaczej? Jakie zmiany w życiu zapowiada i czy rzeczywiście może symbolizować ciążę? Zobacz, co mówi o śnie o ciąży bliźniaczej sennik.
Butelki do wody z filtrem pozwalają na bardziej ekologiczne gospodarowanie wodą i zmniejszenie śladu węglowego. Jaką butelkę wybrać? Kiedy wymieniać filtr i jaki wybrać? Na ile wystarcza taka butelka filtrująca i czym się różni od dzbanka?
Problem stary jak świat. Babcia chce decydować, jak wychowywać dziecko, bo „zna się na tym lepiej” niż młoda mama. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? jak unikać konfliktów bez narażania się na kłótnie i obrazy ze strony mamy lub teściowej?
Jeśli śniło ci się, że jesteś w ciąży, to z pewnością chciałabyś wiedzieć, co mówi na ten temat sennik. Ciąża we śnie zazwyczaj oznacza jakąś zmianę, progres, wewnętrzną metamorfozę. Sen o ciąży daje nadzieję - jest oznaką dobrych planów na przyszłość.
Niektóre osoby mają skłonność do obcierania ud, ale przytrafić się to może prawie każdemu. Boleśnie obtarta skóra na wewnętrznych stronach ud nawet przez kilka dni może utrudniać chodzenie, bo cały czas rany się odnawiają. Jak szybko złagodzić uciążliwe dolegliwość?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka