Mama

Ryzyko zatrucia pokarmowego u dziecka w upalne dni jest większe. Bakterie, które odpowiadają za zatrucie pokarmowe atakują znacznie częściej latem, bo wysoka temperatura i wilgoć sprzyjają ich namnażaniu się. Co robić, gdy dziecko w czasie urlopu zacznie cierpieć z powodu zatrucia pokarmowego?
Zabawy z dzieckiem w samochodzie to obowiązkowy element każdej podróży, szczególnie tej długiej. Aby miło spędzić podróż z dzieckiem w samochodzie trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Czym zająć dziecko w samochodzie? Jakie są zabawy na podróż z dzieckiem? Zobacz nasze propozycje zabaw z dzieckiem w samochodzie!
Wydawałoby się, że nowe ubrania, a szczególnie zapakowana bielizna, od razu nadają się do noszenia. Znana Instagramerka Zosia Zochniak, która prowadzi profil Ubrania do Oddania, udowodniła, jak bardzo jest to błędne założenie. Przekonaj się, jak wygląda woda po wypraniu bielizny prosto ze sklepu.
Wciąż się złościsz, że twój mąż nie pomaga w domu? Krzyczysz, prosisz, grozisz, marudzisz, aż w końcu macie ciche dni? Może postępujesz z nim nie właściwie. Przeczytaj rady mężczyzn, którzy zdradzili, jak - ich zdaniem - zachęcić partnera do pomocy w domu. Przekonaj się, co robiłaś nie tak.
Lato to czas, gdy po lody sięgamy znacznie częściej. Przyjemnie chłodzą w upalne dni, bo są zimne, a dodatkowo - dobrze smakują. Jednak nie wszystkie lody są sobie równe. Jeden rodzaj lodów należy szczególnie omijać. Sprawdź, które lody są najgorsze i jaki może być ich wpływ na nasze zdrowie.
Kłótnie w związku zdarzają się z różnych powodów. Nie oznacza to od razu kryzysu w małżeństwie. Jak wynika z sondaży, większość Polaków deklaruje, że woli rozwiązywać konflikty podczas spokojnej rozmowy, jednakże szczegółowa analiza ukazuje, że nie obce jest stosowanie niedojrzałych technik radzenia sobie z konfliktem. W społeczeństwie funkcjonuje powiedzenie, że kłótnie w związku są potrzebne. Czy faktycznie?
W ciąży zastanawiasz się nad wszystkim dwa razy: czy możesz zjeść sushi, uprawiać sport, nosić zakupy…? Częstym pytaniem, które przyszłe mamy zadają swoim lekarzom jest to, czy w ciąży można jechać na wakacje. Wyjaśniamy, kiedy wyjazd z domu w okresie oczekiwania na dziecko jest bezpieczny.
Wierszyki na Dzień Taty to miły dodatek do prezentu. Niezależnie od tego, jaką niespodziankę przygotowaliście dla niego, dołączcie do niej kartkę z życzeniami na Dzień Taty. 
Zaczerwieniony nos, uciążliwy katar i napady kichania to nie jedyne objawy alergii. Należy do nich dodać również... oziębłość seksualną. Jeśli cierpisz na alergię, a w ostatnim czasie najchętniej odwracasz się do męża plecami, nie doszukuj się oznak kryzysu w związku, tylko połącz fakty.
Marcin Mroczek jest ojcem dwóch synów. Na jego Instagramie sporo jest rodzinnych treści, w których aktor pokazuje, jak wesoło spędza czas ze swoimi pociechami. Widać, że czerpie z bycia ojcem niemałą radość. Ostatnio pokazał jednak, że czasami potrzebuje się ukryć przed dziećmi. Jego azyl to miejsce znane w wielu rodzinach. Tam przesiaduje większość ojców...
Okres połogu jest dla kobiety trudny nie tylko pod względem psychicznym – kiedy cała uwaga koncentruje się na potrzebach nowo narodzonego dziecka, ale także fizycznym – z powodu bólu krocza lub tworzącej się blizny po cesarskim cięciu. Aby złagodzić dolegliwości bólowe wynikające z połogu, a tym samym uczynić ten okres bardziej komfortowym, warto zadbać o właściwą pielęgnację. Zobacz, jak zrobić to właściwie.

Materiał sponsorowany

Wiele świeżo upieczonych mam jest tak zajętych i zmęczonych, że rezygnuje całkiem z makijażu, ale część tęskni za tym, by choć trochę poprawić matkę naturę. Da się zrobić błyskawiczny makijaż, a do tego na tyle trwały, by maluszek nie rozmazał go w ciągu dnia. Podpowiadamy, jakie produkty warto kupić, by makijaż dla mam był łatwy i trwały.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza