Mama

Bolesne miesiączki bywają nie do zniesienia. Cierpi na nie aż 40 proc. młodych kobiet. Jak radzić sobie z bolesnymi miesiączkami i skutecznie łagodzić bóle menstruacyjne?
Małe piersi nie oznaczają małej ilości mleka. To dobra wiadomość dla przyszłych mam, które często słyszą, że przez mały biust będą miały problemy z laktacją. Czy to prawda, że ilość mleka zależy od wielkości piersi? Konsultant laktacyjny wyjaśnia.
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, to jego mama najczęściej rezygnuje z pracy zawodowej i poświęca opiece nad nim więcej czasu niż jego tata. Czasem zdarza się jednak, że jej zaangażowanie nie zostaje przez partnera docenione. Co może zrobić mama w domu, której wysiłku pracujący tata nie dostrzega?
O szkodliwości braku dekoltu, stosowania gorsetu, podwiązek i butów na gumie przez matki i konieczności słuchania męża w kwestii mody pisze w swoim poradniku „dla matek i ojców troskliwych” niemiecki ksiądz. Czego jeszcze nie wolno było nosić matce?
Czy 14 lutego to dzień, w którym składa się życzenia walentynkowe dzieciom? A dlaczego nie? Choć Polacy mają różne podejście do Walentynek, to wśród dzieci i młodzieży jest ono bardzo popularne. Zobacz propozycje życzeń walentynkowych dla dzieci i daj je swojemu maluchowi.
Walentynki to wyjątkowe święto w roku, podczas którego chcemy spędzić jak najwięcej czasu z wybraną połówką. Jednym z najbardziej romantycznych pomysłów jest na pewno wspólna kolacja przy świecach. Sprawdź więc, jakie dania na walentynki przygotować.
Drobiazgi na walentynki to różne gadżety, od których w lutym uginają się półki w sklepach. Jaki prezent na walentynki wybrać, aby zrobić przyjemność partnerce lub partnerowi? Zobacz listę drobiazgów na walentynki dla niej i dla niego!
Gdy najbliżsi dowiadują się o chorobie nowotworowej dziecka, burzy się ich dotychczasowy świat. - To, w jaki sposób dziecko będzie mogło poradzić sobie ze swoimi emocjami, nowymi wymaganiami i wyzwaniami, jakie stawia przed nim ten „nowy świat”, zależy w znacznej mierze od tego, czy – i w jaki sposób – jego rodzice i opiekunowie ułatwią mu zrozumienie choroby i procesu leczenia – mówi Teresa Wysocka-Bobryk, psychoonkolog.
Potrzebujemy się nawzajem. Dziadkowie to cudowni opiekunowie, którzy mogą odciążyć skonanych rodziców, a wnuki ich uwielbiają. Potrafią jednak być irytujący do granic możliwości i wchodzący w kompetencje rodzica. Tych rzeczy mówić nie powinni!
Życzenia walentynkowe składamy 14 lutego, w  tzw. walentynki, dzień zakochanych. Życzenia walentynkowe powinny być radosne i przepełnione miłością. Oto 10 krótkich wierszyków na walentynki - zaskocz nimi ukochaną osobę!
Na nic się nie zda nawet najlepszy i najnowocześniejszy fotelik samochodowy dla dziecka, jeśli będzie źle zamontowany lub wpięty w niewłaściwym miejscu. Jak nie popełnić błędów przy montażu i użytkowaniu fotelika? Wyjaśnia to ekspert z fundacji fotelik.info.pl.
Nikogo nie dziwią gwiazdy i celebrytki, które mimo dojrzałego wieku, wyglądają bardzo młodo, bo mają na to pieniądze. Świat obiegło też niejedno zdjęcie Azjatki, która jest po 50-tce, a wygląda jak studentka - fenomen ich genów szokuje. Takich kobiet jest jednak więcej. Niektóre są już po 60-tce i mają nastoletnie wnuki, a mimo to są po prostu szałowe.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza