Mama

Każda rocznica ślubu ma swoją nazwę i tym samym symbolikę. Jak nazywają się poszczególne gody i co oznaczają nazwy rocznic ślubu? Przeczytaj, jaką rocznicę ślubu będziesz wkrótce obchodzić i co warto z jej okazji podarować drugiej osobie.
Choinka ścienna DIY to doskonała alternatywa dla tradycyjnej choinki, gdy w domu masz małe dziecko. Powieszona na odpowiedniej wysokości jest nie do ściągnięcia przez malucha. Za robieniem jej przemawia także to, że jest całkowicie ekologiczna i niezwykle efektowna. Do jej przygotowania możesz zaangażować starsze pociechy, które będą miały super zabawę!
Adaptogeny zyskują coraz większą popularność w Polsce. Ich naturalne pochodzenie budzi zainteresowanie wśród ludzi, którzy wykorzystują ich cechy i właściwości na wzór ludów wschodnich sprzed tysięcy lat. Czym są adaptogeny i jakie mają właściwości?
Sesje świąteczne nie należą do tanich przyjemności. Trzeba też dość szybko rezerwować termin, bo kalendarze fotografów w tym czasie są wypełnione po brzegi. Na szczęście świąteczne zdjecia można zrobić samodzielnie. Wyjdą piękne, wystarczy tylko trzymać się kilku zasad. Oto nasze porady i na końcu - efekty domowej sesji świątecznej jednej z redaktorek!
Co-sleeping ma swoje wady i zalety. Wielu rodziców uważa, że spanie z dzieckiem wzmacnia poczucie więzi rodzinnej i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Niestety, może również wpływać na pogorszenie się jakości życia seksualnego rodziców. Czy co-sleeping to dobre rozwiązanie?
Do siego roku to wyrażenie, które pojawia się w kontekście życzeń noworocznych. Skąd się wzięło w naszym języku i co właściwie znaczą życzenia “do siego roku”?
Śnieżynka z papieru to efektowna ozdoba bożonarodzeniowa, którą można udekorować zarówno choinkę jak i okno. Jej wykonanie zajmuje wprawdzie trochę czasu, ale nie wymaga zakupu drogich materiałów - wystarczy zwykła kartka papieru, nożyczki, klej i zszywacz!
Jak sennik interpretuje dziecko pojawiające się we śnie? Co oznacza sen o niemowlęciu? Sen o dziecku to zwykle dobra wróżba! Zdrowe i szczęśliwe niemowlę we śnie jest zapowiedzią radosnych wydarzeń w naszym życiu. Sen o niemowlęciu może jednak również nieść inne znaczenia. Jak interpretować sen o dziecku? Sennik: dziecko niemowlę.
Spanie z dzieckiem w jednym łóżku od lat budzi wiele kontrowersji. Czy to dobrze jeśli dziecko śpi z rodzicami? Z punktu widzenia zdrowia i rozwoju niemowlęcia nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, żeby dziecko w nocy spało z rodzicami. Decyzja, czy położymy niemowlę w naszym łóżku, czy nie, należy więc do nas. Zanim jednak ją podejmiemy, rozważmy wady i zalety obu rozwiązań.
Antykoncepcja w okresie karmienia piersią to temat niezwykle ważny dla kobiet, które niedawno urodziły. Czym jest niepłodność laktacyjna oraz jakie są dostępne rodzaje antykoncepcji dla karmiącej mamy?
Polska tradycja katolicka nakazuje, aby przed rozpoczęciem wieczerzy wigilijnej odczytać fragment Ewangelii, mówiący o narodzinach Pana Jezusa. Który to fragment i kto powinien go przeczytać? Podpowiadamy, co się czyta w wigilię.
Przyjście na świat dziecka stawia na głowie życie w wielu związkach. Dowiedz się, jak wspólnie z partnerem przygotować się do narodzin dziecka i nowych obowiązków z tym związanych, by nie dopadł was kryzys.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza