Mama

Niektóre kobiety boją się mieć drugie dziecko, bo nie chcą, żeby pierworodne czuło się "odrzucone". Boją się, że nie będą mogły poświęcać starszakowi tyle czasu co dawniej, przez to będzie ona zdezorientowany i nieszczęśliwy. Czy to prawda? Czy mając drugie dziecko, odbieram siebie pierwszemu?
Szukasz pomysłu na prezent mikołajkowy dla maluszka? Te propozycje powinny przypaść ci do gustu. Są nie tylko ładne i praktyczne, ale wyglądają też bardzo okazale jak na swoją cenę. W czasach, gdy wszystko drożeje z prędkością światła, takie propozycje są z pewnością na wagę złota.
Problemy dnia codziennego, opieka nad dziećmi i praca pochłaniają naszą energię i czas. Trudno znaleźć jeszcze siłę podsycanie więzi w związku. Partner staje się opiekunem dzieci i pracownikiem w gospodarstwie domowym. Specjaliści podkreślają, że udany związek polega na tym, aby cały czas aktywnie dbać o osobę, którą kochamy.
Samotna mama wykonuje wspaniałą pracę, ale tak rzadko docenia swoją siłę. To na jej ramionach spoczywa opieka i wychowanie dziecka, a także codzienne prace domowe. Nie ma z kim podzielić się tymi obowiązkami. Dlatego sama powinna często się chwalić za to, że każdego dnia daje radę i ogarnia wszystko w pojedynkę.
Niezależnie od tego, czy stosowałaś pigułki antykoncepcyjne przez rok czy przez 10 lat, twój organizm będzie potrzebował czasu na dostosowanie się do ich odstawienia. Może to objawiać się zmianami, których się nie spodziewałaś, jak wzrost libido czy trądzik. Zobacz, z czym (oprócz ryzyka zajścia w ciążę) wiążę się odstawienie antykoncepcji.
Pierwsze Święta Bożego Narodzenia z dzieckiem to cudowne chwile, które nabierają dla nas głębszego wymiaru i sensu. Niestety, w tej całej radości i podekscytowaniu, łatwo na własne życzenie zamiast sielanki, zafundować sobie potężną dawkę stresu. Jak sprawić, by pierwsza Gwiazdka naszego dziecka była udana?
Dla rodziców małych dzieci święta to nie jest beztroski czas relaksu, ale okres wzmożonej czujności. Na malucha w tym okresie co rusz czekają nowe pokusy i niebezpieczeństwa. Do tego w ferworze świątecznych przygotowań i zamieszania, które towarzyszy rodzinnym spotkaniom łatwo utracić należną uwagę. Podpowiadamy, o jakich 7 zagrożeniach w święta powinnaś szczególnie pamiętać!
Życzenie młodym rodzicom spokojnych świąt wydaje ci się nie na miejscu? Nieprawda - nawet z małym dzieckiem święta mogą minąć bezstresowo i w miłej atmosferze. Pod warunkiem, że nie będzie się robić nic na siłę i podejdzie się do świąt po swojemu. Oto 8 rad, które pomogą wam przeżyć święta z małym dzieckiem i nie zwariować.
Alergia na penicylinę diagnozowana jest u 10 proc. populacji, zazwyczaj w młodym wieku, czyli po podaniu pierwszego antybiotyku. Jednak specjaliści twierdzą, że z alergii na penicylinę można wyrosnąć. To ważna informacja dla przyszłych mam, dla których penicylina jest najbezpieczniejszym antybiotykiem.
W każdym związku pojawiają się kłótnie i nieporozumienia. Nie da się żyć z drugim człowiekiem i ich uniknąć. Istotny jest jednak rodzaj i atmosfera tych kłótni. Psychologowie są zdania, że gdy dochodzi do tych czterech objawów, nazywanych przez nich "Jeźdźcami Apokalipsy", to znak, że kryzys zaczyna być poważny, a związek psuje się głębiej niż dotyczy tego spór.
Sezon chorobowy w pełni, czas przypomnieć sobie babcine przepisy na syropy i mikstury na odporność, przeziębienie i kaszel. Sprawdź czy pamiętasz jak je robić aby najlepiej działały na dolegliwości twoje i rodziny.
Jak dbać o włosy po ciąży i w trakcie karmienia piersią, by te odwdzięczyły się pięknym wyglądem i nie wypadały garściami? Czy można w ogóle zahamować proces wypadania włosów? Po jakie kosmetyki i zabiegi profesjonalne sięgać, gdy nie jesteśmy zadowolone z kondycji naszej fryzury? Na wszystkie te pytania odpowiadają nasi eksperci od włosów!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza