Mama

Gdy pojawia się przymus powrotu do pracy, poproszenie babci o zaopiekowanie się dzieckiem wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to jednak takie proste.  Aby ta pomoc nie skończyła się pogorszeniem relacji pomiędzy członkami rodziny, trzeba już na początku jasno określić jej zasady. Jak to zrobić?
Najpierw marzysz o tym, żeby ten okres w końcu nadszedł. Gdy wreszcie się rozpocznie – wznosisz modły do najwyższych sił, żeby tylko dotrwać do finału. Ale pamiętaj – w czasie ząbkowania w większości przypadków jest tak, że ciebie bolą tylko uszy i dusza. A maluch cierpi, bo obcy – przez długie dni próbuje wyjść na powierzchnię.
Nie śpisz od czterech dni, w pracy inwentaryzacja – którą w nagrodę piąty rok z rządu przeprowadzasz właśnie ty. Do tego chrypa i kaszel, sąsiad próbuje zrobić osiemnastą dziurę w ścianie wiertarką bez udaru [brr-wrr].
Nefropatia IgA to jeden z typów kłębuszkowego zapalenia nerek. Charakterystyczne dla tej jednostki są epizody obecności krwi w moczu pojawiające się w powiązaniu z jakąś infekcją dróg oddechowych. Nefropatia IgA może ostatecznie skutkować nawet bardzo nasiloną niewydolnością nerek. Jakie dolegliwości mogą ją sugerować i na czym opiera się leczenie tej choroby?
Niektórzy przekraczając próg przychodni zauważają, że ich serce bije szybciej, pojawia się niepokój, a nawet rozdrażnienie. Takie objawy mogą występować u pacjentów, którzy mają syndrom białego fartucha. Na czym konkretnie polega to zjawisko?
Czytałem niedawno biografię Wojciecha Młynarskiego i zatrzymałem się przez chwilę na jednym drobnym szczególe jego życiorysu. Poeta urodził się w 1941 roku, a 1957 zdał maturę i został studentem Uniwersytetu Warszawskiego. Informacja wydała mi się podejrzana, nie byłem pewien, czy nie nastąpiło jakieś przekłamanie, więc sprawdziłem jeszcze w kilku innych miejscach.
Depresja, zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, już w tej chwili znajduje się w grupie najczęściej występujących u ludzi problemów zdrowotnych, a niedługo – bo już w 2030 roku – może stać się najczęściej borykającą pacjentów jednostką. Jakie są przyczyny i objawy depresji i jakie ją rozpoznać u siebie lub bliskich?
Rzekomobłoniaste zapalenie jelit jest schorzeniem, które pojawia się przede wszystkim w związku ze stosowaniem antybiotyków. Możliwe powikłania rzekomobłoniastego zapalenia jelit są bardzo groźne – po czym więc można wysunąć przypuszczenie, że u pacjenta doszło do wystąpienia tej choroby i jak ją leczyć?
Prezent na Dzień Babci i Dziadka nie może być przypadkowy - to przecież wyjątkowe osoby w naszym życiu. A co może ucieszyć ich bardziej niż prezent, w który wnuki włożą całe swoje serce? Sprawdźcie, jak samodzielnie wykonać piękny prezent na Dzień Babci i Dziadka!
Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia. To jedno z najpiękniejszych świąt w roku - babcie odgrywają szczególną rolę w życiu wnuków. Warto je w tym dniu obdarować czymś wyjątkowym, żeby poczuły się kochane i docenione. Jaki prezent warto kupić na Dzień Babci?

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020