Mama

Planowana ciąża w wieku 16 lat? Zakładanie rodziny, ciąża i dziecko to kwestie, które kojarzą się z dorosłymi i dojrzałymi ludźmi. Bycie rodzicem to zadanie trudne i niezwykle absorbujące. A jednak zdarzają się szczęśliwe rodziny w których nastoletnie macierzyństwo, to tradycja...
Po co robić test na ojcostwo? Jak wygląda badanie DNA potwierdzające, kto jest ojcem dziecka? Niekiedy ciąża przychodzi bardzo niespodziewanie. Na tyle, że kobieta nie jest pewna, czyje dziecko nosi w brzuszku, bo w krótkim czasie miała dwóch partnerów seksualnych.
Wszystko na temat chrztu świętego, ogranizacji, przygotowań i formalności. Co założyć na chrzest dziecku, a co samemu? Co podać do jedzenia? Jaki tort na chrzest? Jakie prezenty? Co się dzieje w czasie chrztu?
Olejek musztardowy to hit włosomaniaczek – nie tylko wzmacnia cebulki i działa na porost włosów, ale też sprawia, że stają się bardziej błyszczące, zdrowsze, odżywione i mocniejsze. Jak go stosować i na co należy uważać, gdy zdecydujemy się go używać?
Większość młodych mam, czuje się osamotniona. I nie liczy się to, ilu ludzi mają wokół siebie. Tym czego potrzebuje każda świeżo upieczona mama, jest koleżanka, która jest w dokładnie takiej samej sytuacji. Tylko jak taką znaleźć? Podpowiadamy!
Masz małe dziecko, pracujesz, do tego pranie, sprzątanie... „Skoczysz, kochanie po zakupy, bo nie zdążyłam?” – pytasz nieśmiało? Niestety, twój facet ledwo żyje, bo właśnie wrócił z siłowni, na którą skoczył z kumplami po pracy... Jak zmusić partnera do pomagania w domu? Nasze czytelniczki podpowiadają kilka sposobów.
Pękające usta to problem nie tylko estetyczny, ale też zdrowotny. Spierzchnięte, suche, a czasem wręcz krwawiące wargi powodują dyskomfort i ból. Taka sytuacja wymaga przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji, a czasem wręcz leczenia. Co może im pomóc?
Odchudzając się po porodzie często sięgamy po produkty light, ponieważ powinny mieć znacznie mniej kalorii niż ich tradycyjne odpowiedniki. Czy jednak żywność light jest zdrowa i czy pomoże w odchudzaniu po porodzie?
Życie seksualne młodych ludzi podupada! Kochamy się znacznie rzadziej niż nasi rodzice będąc w naszym wieku - alarmują seksuolodzy. I od razu podają gotowy przepis - planowanie seksu. Czy to rzeczywiście dobre rozwiązanie dla zmęczonych i zapracowanych Millenialsów? A może odziera długoletnie związki z resztek romantyzmu?
Przyjęcia urodzinowe dla dzieci zawsze budzą u nich wielkie emocje. Rodzice też mają dylematy związane z organizacją, a zwłaszcza z przekąskami na urodziny dziecka. Co podać na przyjęciu urodzinowym, by nie rozczarować dzieci, którym takie imprezy nieodłącznie kojarzą się ze słodyczami?
Urodziny dziecka to bardzo ważna uroczystość dla maluchów. Niecierpliwie czekają na nią przez cały rok. Dobrze jest więc zorganizować takie przyjęcie urodzinowe, które spełni marzenia naszej pociechy i pozwoli jej jeszcze długo cieszyć się wspomnieniami fantastycznej zabawy. Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?
Zdarza się, że nadchodzi termin miesiączki, jednak zamiast krwawienia, do jakiego byłaś dotąd przyzwyczajona, pojawia się zaledwie plamienie. Przeczytaj, co to oznacza i czy jest powodem do niepokoju.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza