Mama

Kiedy widzisz, że mąż jest zły, bo dziecko wyprowadziło go z równowagi, chcesz go uspokoić. Pragniesz sprawić, aby poczuł się lepiej i spojrzał na całą sytuację z dystansu. Czasami jednak możesz sięgnąć po słowa, których szybko pożałujesz. Wypowiadając tych kilka zdań, możesz tylko pogorszyć sprawę.
Wypadanie włosów po porodzie oraz w czasie laktacji to objaw normalny, ale budzący niepokój wielu młodych mam. Zastanawiasz się jak wzmocnić włosy po ciąży? Przeczytaj, jak można zaradzić wypadaniu włosów po ciąży.
Każda kobieta doświadcza wypadania włosów po ciąży. I choć to problem powszechny i tłumaczony normalnymi w tym okresie zaburzeniami hormonalnymi, to jednak zbieranie kłębów włosów z wanny jest frustrujące. Spytaliśmy Anną Mackojć, trychologa i biotechnologa z warszawskiego Instytutu Trychologii o to, czy jest jakieś lekarstwo na wypadające włosy po ciąży.   
Prawie każda kobieta, która była w ciąży, doświadcza później wypadania włosów. W wielu przypadkach pomocna jest wówczas doborowa dieta i właściwa suplementacja wspierająca wzrost nowych włosów. Jednak, gdy to nie pomaga i włosy nie chcą odrastać, konieczna jest wizyta u specjalisty: trychologa lub dermatologa, aby dotrzeć do prawdziwej przyczyny przerzedzenia fryzury.

Materiał sponsorowany

Bycie mamą na pełen etat to wyzwanie. Tak samo, jak mówimy o wypaleniu zawodowym, możemy mówić w kategoriach rodzicielstwa. Czym jest wypalenie rodzicielskie? Z jakimi emocjami się wiąże i jakie objawy mu towarzyszą?
Psycholożka Julia Izmalkowa znana na instagramie jako @psychomama_julia w jednym ze swoich postów postanowiła wypunktować okrutne komentarze, które najczęściej słyszą rodzice, gdy narzekają na swój rodzicielski los. Ekspertka jednocześnie nie kryje swojego oburzenia tym, że ludzie komentują gorsze chwile innego rodzica w tak bezduszny sposób.
Córka Natalii Siwiec właśnie skończyła 5 lat. Z tej okazji mała Mia zapozowała do zdjęć w pełnym makijażu - ze szminką, w czarnej peruce z lokami, a nawet... z doklejonymi sztucznymi rzęsami. Jej znana mama, pod sesją córki opublikowaną w swoich mediach społecznościowych, napisała życzenia dla córki.
Niedawno mogliśmy oglądać w mediach społecznościowych zdjęcia córki Doroty Gardias, która podczas jazdy samochodem, trzymała nogi na desce rozdzielczej. Ratownik medyczny tłumaczy, do czego może doprowadzić taka „wygoda”.
Trudno przyznać się do negatywnych emocji w stosunku do własnego dziecka. Same niekiedy nie rozumiemy, skąd biorą się w nas takie odczucia. Psycholożka wyjaśnia, co może być przyczyną, że czasami mamy ochotę powiedzieć „nie lubię mojego dziecka”. I jak ważne jest, aby o tym rozmawiać.
Kochasz swoje dziecko najbardziej na świecie i zrobiłabyś dla niego wszystko. Tym bardziej boli, gdy słyszysz od niego „jesteś złą mamą”, „nienawidzę cię”. Co zrobić, gdy dziecko wypowie te słowa w miejscu publicznym? Jak się zachować i jak rozmawiać o tym z dzieckiem?
Termin, do którego możemy wykorzystać bon turystyczny, mija z ostatnim dniem września 2022 roku. Do Polskiej Organizacji Turystycznej, która odpowiada za obsługę bonu, wpływają kolejne zawiadomienia o niezgodnych z prawem próbach jego spieniężenia.
Olga Frycz raczej nie należy do gwiazd zabiegających o obecność w show-biznesie. Aktorka na co dzień samotnie wychowuje dwie córki i żyje z dala od "ścianek" i eventów. Swoje media społecznościowe prowadzi jednak dość aktywnie. Ostatnio wraz z córeczkami wybrała się na Kaszuby, gdzie spędzają wakacje. Pokazała też swój sposób na szybki obiad. Ten post podzielił fanki - jedne są za, inne nie popierają podejścia aktorki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza