Mama

Guzki na tarczycy wykryte podczas badania potrafią niekiedy przysporzyć dużo stresu. Choć z reguły nie stanowią poważnego zagrożenia dla zdrowia, nie powinny być bagatelizowane. Skąd biorą się guzki tarczycy i jak należy postępować w przypadku ich wykrycia?
Dla wielu mam 8 marca to jedna z niewielu okazji, by odpocząć, udać się na kolację z ukochanym, zostać obdarowaną prezentem. Po prostu poczuć się kobieco i zapomnieć o codziennych obowiązkach. Jak jednak zdefiniować kobiecość i pielęgnować ją na co dzień, poświęcając najwięcej czasu roli matki?
Makramy to ręcznie wyplatane ozdoby w stylu hippie lub boho. Komponują się z każdym wnętrzem, a z makram zrobić można dosłownie wszystko, nawet zawieszkę do smoczka lub huśtawkę dla dziecka. O trudnej sztuce wyplatania makram opowiada nam Sylwia Cieślik, właścicielka Two Cords - makramy.
Serotonina jest jednym z najważniejszych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Ale mówiąc prościej - jest substancją niezbędna do życia, Nazywana jest „hormonem szczęścia”, ponieważ odpowiada za dobry nastrój. Jak podnieść poziom serotoniny, aby być szczęśliwszym?
Wysyłanie kartek wielkanocnych to tradycja, która powoli odchodzi w zapomnienie. Nie oznacza to jednak zupełnej rezygnacji ze składania życzeń - po prostu dziś wygodniej jest wysłać życzenia sms-em lub przez komunikator. Sprawdź nasze propozycje e-kartek z życzeniami.
Mycie włosów OMO stało się ostatnio bardzo popularne, ale nie jest nowością. Od lat uwielbiane i stosowane przez włosomaniaczki pozwala dbać o włosy nawet podczas ich mycia. Warto poznać zasady mycia włosów OMO, żeby cieszyć się błyszczącymi i gładkimi włosami.
Bolesne miesiączki są problemem, z którym spotkała się większość kobiet. W walce z bolesnym okresem najczęściej wykorzystywane są leki przeciwbólowe. Jednak nie jest to jedyna skuteczna metoda. W wielu przypadkach można zamienić je na zioła. Substancje w nich zawarte są całkowicie naturalne i działają rozkurczająco oraz uspokajająco.
Dzień Kobiet ma co roku tę samą datę, dlatego wszyscy panowie - nawet ci, którzy go nie świętują - powinni o nim pamiętać.
Metod antykoncepcji jest wiele: hormonalne, chemiczne, mechaniczne. To, jaką wybierzesz, zależy do ciebie i partnera, ale przede wszystkim od twojego lekarza. Jakie skuteczne i bezpieczne metody antykoncepcji, czyli zapobiegania ciąży, możesz stosować?  
Dzień Kobiet to szczególne święto w roku. Tego dnia wszystkie osoby płci żeńskiej powinny być obdarowane chociaż skromnymi prezentami. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje wierszyków na tę okazję.
Czy dziewczynki też powinny dostawać prezenty na Dzień Kobiet? Tak! W końcu to małe kobietki! Twoja córka, siostra czy chrześnica na pewno ucieszy się z prezentu. Co jej kupić z okazji Dnia Kobiet? Podpowiadamy,
Brwi permanentne budzą skrajne emocje, choć nie da się ukryć, że obecnie to jeden z najpopularniejszych urodowych zabiegów. Moda na gęste brwi o pięknej linii wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Jeśli więc rozważasz makijaż permanentny brwi, poznaj metody zabiegu, dowiedz się, jak przebiega gojenie, a także jaka jest cena.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka