Mama

Imbir ma nie tylko walory smakowe, ale i cenne właściwości lecznicze. Aromatyczne kłącze imbiru jest też cenioną przyprawą, jest wykorzystywane w kosmetyce i jako afrodyzjak. Jak stosować imbir na przeziębienie i mdłości? Kiedy łączyć imbir z miodem i cytryną, a kiedy dodać go do herbaty?
Napar z pokrzywy jest cenny dla zdrowia. I o ile samą pokrzywę zazwyczaj omijamy z daleka, bo kontakt z nią jest bolesny, o tyle po herbatę z pokrzywy sięgamy chętnie, zwłaszcza gdy mamy problemy zdrowotne. Jakie są właściwości lecznicze naparu z pokrzywy?
Szczepienia karmiących mam na COVID-19 to na razie kwestia przyszłości. Po personelu medycznym przyszła kolej na szczepienia na koronawirusa dla seniorów. Zanim do szczepień zostaną dopuszczone młode i zdrowe osoby, warto dowiedzieć się, czy szczepionka na COVID-19 będzie mogła być podawana karmiącym kobietom.
Mimo że specjaliści informują, że wypadanie włosów po ciąży jest rzeczą normalną, wszystkie młode mamy panikują i nie wiedzą, jak się uporać z tym problemem. Często decydują się na ścięcie włosów, łudząc się, że dzięki temu się wzmocnią. Zobaczcie, dlaczego nie warto obcinać włosów po porodzie.
Dieta SIRT to dieta dość restrykcyjna, oparta na spożywaniu produktów bogatych w sirtuiny – rodzaj białek enzymatycznych. Jakie są zasady diety SIRT (inaczej diety Adele), czy jest bezpieczna i czy każdy może ją stosować?
Czy niepłodność laktacyjna to skuteczna metoda antykoncepcyjna? Wiele świeżo upieczonych mam zaledwie rok później rodzi kolejne maleństwo, bo myślały, że laktacja może być metodą antykoncepcji. Sprawdźmy, jak jest naprawdę.
Botoks na włosy to jeden z rodzajów zabiegów medycyny estetycznej stosowany na włosy. Jego zadaniem jest odbudowanie zniszczonej struktury włosa. Na czym dokładnie polega ten zabieg i czy można go zrobić w domu?
Zastanawiasz się jak wzmocnić włosy po ciąży? Wypadanie włosów po porodzie oraz w czasie laktacji to objaw normalny, choć budzący niepokój wielu młodych mam. Przeczytaj, jak można temu zaradzić.  
Dieta 1500 kcal pozwala dość szybko zredukować masę ciała, ale czy jest bezpieczna dla naszego organizmu? Dietetyk Natalia Chybzińska, która na co dzień układa menu dla cateringu dietetycznego wyjaśnia zasady tej diety i podaje przykłady jadłospisu zawierającego 1500 kcal.
Życzenia walentynkowe składamy 14 lutego, w  tzw. walentynki, dzień zakochanych. Życzenia walentynkowe powinny być radosne i przepełnione miłością. Oto 10 krótkich wierszyków na walentynki - zaskocz nimi ukochaną osobę!
Walentynki to nie tylko święto zakochanych, to również okazja, by okazać uczucia wszystkim najbliższym - dzieciom też. Jak więc spędzić walentynkowy wieczór z dziećmi, by na długo go zapamiętały? Jak bawić się w walentynki z dziećmi bez wychodzenia z domu?
Drobiazgi na walentynki to różne gadżety, od których w lutym uginają się półki w sklepach. Jaki prezent na walentynki wybrać, aby zrobić przyjemność partnerce lub partnerowi? Zobacz listę drobiazgów na walentynki dla niej i dla niego!

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20