Mama

Krwawienie po stosunku - czy powinno budzić niepokój? Dostrzegłaś na bieliźnie plamienie po stosunku? Po współżyciu zauważyłaś ślady krwi na pościeli a przecież wcale nie spodziewasz się okresu? Przeczytaj albo posłuchaj, a dowiesz się, o czym może świadczyć krwawienie z pochwy i kiedy trzeba iść do ginekologa.
Halloween to dla dzieci, przede wszystkim pretekst do dobrej zabawy w gronie rówieśników. Co robić na Halloween z dziećmi, aby zapewnić wszystkim dużo śmiechu, wygłupów i nietuzinkowej rozrywki? Zobaczcie nasz poradnik, w którym znajdziecie absolutnie WSZYSTKO co potrzebne, by Halloween było imprezą roku!
Urodziłaś dziecko i nie zakochałaś się w nim od pierwszego wejrzenia? Nie ty jedna. Dla wielu kobiet macierzyństwo to czas uczenia się miłości do dziecka, akceptacji zmian, które przyniosły jego narodziny, wreszcie pokonania trudności, o których nie mówiły wcześniej ich koleżanki. Przeczytaj opowieści trzech dziewczyn, które miały takie doświadczenia.
Problemy z teściową to klasyk gatunku "rodzina". Ale, gdy urodzisz dziecko, może być jeszcze gorzej! Część zachowań teściowych to niezmienne od dekad przywary, ale punkty 6. i 10. to zdecydowane hity wśród teściowych kobiet z pokolenia Millenialsów. To zaczynamy. Czym się popisze wkurzająca teściowa po porodzie?
Wysiłkowe nietrzymanie moczu, luźność pochwy, rozciągnięcie wejścia pochwy i nieestetyczne blizny po nacięciu krocza to tylko niektóre wstydliwe problemy, z którymi zmagają się kobiety po porodzie. O tym, jak współczesna ginekologia radzi sobie z nimi rozmawiamy z dr. Dawidem Serafinem, ginekologiem estetycznym z Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Szczyt-Charytonowicz.
Mieszkanie z teściami czy rodzicami może rodzić konflikty, zwłaszcza gdy na świecie pojawi się dziecko. Co je wywołuje i czy można im zapobiec? Nie ma się co oszukiwać – nie jest to sytuacja komfortowa ani dla was, ani dla waszych rodziców (i teściów jednocześnie). Dowiedz się jak nie doprowadzić do tego, by sytuacja w waszym domu była napięta oraz jak uniknąć konfliktów mieszkając z teściami pod jednym dachem.
Tata dostaje kredyt zaufania od dziecka. Z czasem musi jednak stać się prawdziwym wzorem dla swojej pociechy. Aby tak było, musi niestety to na to zasłużyć. Jak być wzorem dla swojego dziecka?
Stwierdzenie "mężczyzna w ciąży" kryje w sobie wiele zagadnień. Nie wszystkie przyszłe mamy dopuszczają do siebie myśl, że oczekiwane przyjście na świat dziecka powoduje rozmaite zmiany w psychice partnerów. Co tak naprawdę czuje mężczyzna, który ma zostać ojcem? Jak pomóc mu w przygotowaniu się do nowej roli?
Uzależnienie od cukru dość często uznawane jest za trywialny problem – tak naprawdę nie spełnia ono nawet typowych kryteriów rozpoznawania uzależnień i zaliczane jest do grupy uzależnień behawioralnych. Do czego może doprowadzić objadanie się słodyczami? Jakie mogą być przyczyny uzależnienia od cukru, jakie objawy mogą sugerować ten problem i jak z nim walczyć?
Sezon chorobowy w pełni, czas przypomnieć sobie babcine przepisy na syropy i mikstury na odporność, przeziębienie i kaszel. Sprawdź czy pamiętasz jak je robić aby najlepiej działały na dolegliwości twoje i rodziny.
Czy związek bez seksu, czyli całkowicie pozbawiony aspektu cielesnego, może funkcjonować? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: może, ale wyłącznie pod warunkiem, że taka jego forma odpowiada obojgu partnerom.
Jesienno-zimowe infekcje mogą być wywołane zarówno przez bakterie, jak i wirusy. Objawy zakażeń spowodowanych przez odmienne patogeny mogą być do siebie bardzo nawet zbliżone, ale leczenie infekcji bakteryjnych przebiega inaczej niż leczenie infekcji wirusowych. Dlatego ważne jest odróżnienie zakażenia bakteryjnego od wirusowego.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza