Mama

W dzisiejszych czasach niemały szok wzbudzają rodziny, w których liczba dzieci wchodzi w wartości dwucyfrowe. Kiedyś było to znacznie częściej spotykane - być może przez mniejszy dostęp do antykoncepcji. Nie da się jednak ukryć, że ta kobieta to rekordzistka, przez wielkie "R".
Tydzień temu zmarł były partner i ojciec córki Sylwii Bomby, Jacek Ochman, były prezes MKS Znicz Pruszków, wieloletni działacz tego klubu piłkarskiego. Choć związek pary rozpadł się półtora roku temu, to teraz trudny czas dla gwiazdy telewizji TTV, ze względu na córkę,. "Trzymajcie za nas kciuki" - prosi swoich fanów na Instagramie.
Trójka dzieci urodzonych rok po roku - to brzmi, jak wielkie wyzwanie. Chyba nikt, kto tego nie przeżył, nie jest w stanie sobie wyobrazić, jak wielu wyrzeczeń i jakiej ilości pracy ono wymaga. Ta mama opowiedziała o swoim życiu z trójką brzdąców z niewielką różnicą wieku. Jest w tym bardzo dosadna. "Maluchy będą miały gdzieś, że nie spałaś całą noc z nowym dzieckiem"... O czym jeszcze opowiada?
Kuba Wojewódzki już w marcu zapowiedział, że zostanie ojcem. Teraz, z okazji 59. urodzin pokazał swoje zdjęcie z niemowlakiem. Czy rzeczywiście został tatą? Sprawdzamy, czy to żarty, a może jednak prawda...
Lekarze sugerowali, by porzucili plany o rodzicielstwie. Dziś Charli Kate Adams i jej mąż Cullen mają trójkę dzieci. Najmłodsze z nich jest zupełnie zdrowe, mimo iż rodzice cierpią na choroby genetyczne. Ona na karłowatość, on na dysplazję akromiczną, która sprawia, że dorosły człowiek nie osiąga nawet średniego wzrostu.
Za sprawą mediów społecznościowych możemy zaglądać do życia codziennego znanych osób. Dla nich to sposób na utrzymywanie popularności, ale nie brak też minusów bycia znaną osobą w sieci. Każdy błąd, każde "nieodpowiednie" zachowanie może spotkać się z ogromną falą krytyki. Tak było po opublikowaniu przez Dorotę Gardias na Insta Stories relacji z jej podróży z córką.
Joanna Koroniewska od wielu lat udziela się bardzo aktywnie w mediach społecznościowych. Jak sama przyznaje, to jej pasja. Począwszy od pandemii, kiedy ludziom potrzeba było pozytywnych bodźców, jej profil, pełen humoru i szczerości, zyskał jeszcze więcej wiernych fanów. Nie brakuje jednak także hejterów. Tym razem padło na krytykę "golizny" przy dzieciach.
Są takie momenty w życiu rodzica, gdy czujesz, że jeszcze jeden krzyk, jeden jęk lub jedno słowo więcej z ust twojego dziecka, a wybuchniesz. Wiesz, że twój krzyk, groźby i kary są złą drogą, ale czujesz, że nie dasz już rady zachować się z twarzą. W takich sytuacjach, jak radzi psycholog Julia Izmalkowa, warto pomyśleć o strategii klina – czyli włożyć coś między nasze emocje i nasze zachowanie. W tej roli sprawdzą się właśnie pomocne myśli.
Zabawki dla rocznego dziecka powinny wspierać jego rozwój, rozwijać nowe umiejętności i zachęcać do aktywnego poznawania świata. Na rynku jest taka masa zabawek, że łatwo się w nich pogubić. Przygotowaliśmy dla was pomysły na prezenty dla rocznego dziecka, na które warto zwrócić uwagę.
Zabawki dla dwulatka powinny być dobierane bardzo starannie. Oprócz zabawy, najlepiej jeśli wpomagają rozwój dziecka, kształtują wyobraźnię czy rozwijają ruchowo. Jakie zabawki dla dwulatka wybrać? Które zabawki najlepiej sprawdzą się jako prezent dla dwuletniego dziecka? Zobaczcie nasze pomysły na ciekawe zabawki dla dwulatka!
Strata dziecka jest uważana za jedną z największych tragedii w życiu. Właśnie dlatego w relacji z rodzicami, których dziecko zmarło, nie wiemy, jak się zachować i co im powiedzieć. Często więc w ogóle unikamy z nimi kontaktu. Czy to rzeczywiście jest najlepszym rozwiązaniem i w jaki sposób wesprzeć rodziców po stracie dziecka?
Wiele mam, które między swoimi dziećmi mają niewielką różnicę wieku zna ten "problem". Starsze dziecko wciąż jest maluszkiem, a młodsze, jak to niemowlę - wymaga mnóstwa opieki. Mamy dwoją się i troją, żeby zaspokoić potrzeby obydwu brzdąców. Maja Hyży pokazała ostatnio, jak to robi. Fanki znalazły jednak pewien szczegół, który zaniepokoił je w zachowaniu starszej córki piosenkarki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza