Mama

Po urodzeniu dziecka wiele kobiet ma poczucie winy, kiedy chce kupić sobie coś nowego. Bo jakże to tak, sobie kolejne szpilki, zamiast dziecku ubranko? Ale że byłoby to szesnaste body do kolekcji, to nie ma znaczenia. Czy spełniając swoje potrzeby, stajemy się wyrodnymi matkami?
Młoda mama po porodzie musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i poznać swoje dziecko. Tej trudnej i tak sytuacji nie ułatwiają tysiące porad, których musi wysłuchać kobieta w połogu. Czego nie mówić młodej mamie? Jakie stwierdzenia mogą zdenerwować lub sprawić przykrość młodej mamie? Sprawdźcie!
Ablutofobia należy do zaburzeń psychicznych z grupy fobii specyficznych. Pacjent, który cierpi na ablutofobię, doświadcza lęku w sytuacji, kiedy… miałby się on umyć. Jak można się domyślić, unikanie wody z pewnością może mieć wiele różnych, nieprzyjemnych konsekwencji – czy istnieją więc jakieś sposoby, dzięki którym można doprowadzić do ustąpienia ablutofobii?
Przesądy w ciąży są często nadinterpretowane, a w rzeczywistości nie mają racjonalnego wytłumaczenia. Choć większość z nich wynika z troski, nie wszystkie rady mają uzasadnienie. Wciąż jednak wiele ciężarnych wierzy w ciążowe przesądy. Oto te najpopularniejsze.
Nieszczęśliwa żona i matka - jak się okazuje wiele kobiet właśnie tak czuje się w małżeństwie. Zawsze marzyłaś o mężu i dzieciach, ale gdy już to masz, nie czujesz się szczęśliwa? Małżeństwo i dzieci nie zawsze są receptą na szczęście...
Ludzie uwielbiają dawać rady i są przekonani, że wiedzą lepiej, co jest dobre dla danej osoby. Jeśli takie zachowania cię irytują, poznaj porady, dzięki którym już nigdy nie pozwolisz innym kierować swoim życiem.
Kobiety w ciąży często mają wahania nastrojów, a mnóstwo pytań dotyczących ich stanu, na które muszą odpowiadać, drażni je, a nawet sprawia przykrość. Czego nie wolno mówić kobiecie w ciąży? Jakich pytań lepiej nie zadawać?
Poronienie zawsze wiąże się z olbrzymim bólem, cierpieniem, niezrozumieniem. Czasem jednak los sprawia, że z doświadczeniem starty ciąży przychodzi nam się uporać jeszcze trudniej. Na przykład wtedy, kiedy bliska ci osoba jest w tym samym czasie w ciąży albo kiedy zachodzi w nią tuż po twojej stracie. Jak sobie poradzić z mieszanką trudnych emocji po poronieniu?
W domach samotnych matek znajdują schronienie kobiety w ciąży i matki z małymi dziećmi, które nie mają swojego dachu nad głową. Jak radzą sobie w sytuacji, kiedy nie mogą liczyć na bliskich? Czego pragną dla siebie i swoich dzieci, jakiej pomocy potrzebują? Nasze bohaterki odsłaniają swój dramat.
Znasz to przyjemne uczucie mrowienia wzdłuż kręgosłupa i z tyłu głowy, kiedy jest ci naprawdę dobrze? To właśnie orgazm mózgu! Jedni odczuwają go, gdy jedzą coś smacznego, inni - gdy ktoś szepcze im do ucha. Paradoksalnie to uczucie pojawia się w sytuacjach niezwiązanych z seksem, ale z medycznego punktu widzenia ma ono wiele wspólnego z seksualną rozkoszą. Co może powodować orgazm mózgu?
Choć Polki coraz później decydują się na pierwsze dziecko, ciąża po czterdziestce to wciąż rzadkość. Nie zachodzimy w ciążę ze strachu, bojąc się zwiększonego ryzyka wystąpienia wad wrodzonych, a może chodzi o to, że boimy się, co powiedzą inni?
Poporodowe nietrzymanie stolca i gazów to wstydliwy problem, dlatego wiele kobiet nie chce o nim mówić, nawet najbliższym, nie mówiąc już o lekarzu. Tymczasem warto to zrobić, ponieważ tę przykrą dolegliwość można leczyć. Kiedy mówimy o nietrzymaniu stolca po porodzie i jakie są przyczyny problemów z kontrolą wypróżnień?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza