Mama

Zespół jelita drażliwego jest chorobą, o której kiedyś wspominało się niewiele, dziś – przez to, że zmaga się z nim naprawdę wiele osób – termin ten jest dość powszechnie znany. Jakie są objawy zespołu jelita drażliwego, na czym polega jego leczenie i czy pacjenci, którzy cierpią na tę jednostkę, powinni stosować jakąś specjalną dietę?
Katar bywa dolegliwością uciążliwą. Zazwyczaj przemija po kilku dniach samoistnie, niektórym ludziom utrudnia jednak funkcjonowanie tak bardzo, że poszukują różnych sposobów na złagodzenie tej dolegliwości. Jak więc leczyć katar – po jakie leki sięgnąć i z jakich domowych metod leczenia można skorzystać?
Dla wielu osób sposób oddawania moczu przez kobiety może wydać się problemem banalnym i nieistotnym, niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego wpływu na nasze zdrowie w przyszłości. Dlaczego siusiania "na Małysza", które często stosujemy w publicznych toaletach, nie jest dobre dla naszego zdrowia?
Grypa - częsta infekcja sezony jesienno zimowego, która wbrew pozorom nie jest lekką infekcją. Nie dość, że może mieć ciężki przebieg, to jeszcze powodować powikłania. Zobacz, jakie są przyczyny, objawy grypy i jak wygląda jej leczenie.
Opiekując się maluchem zapewne nie masz za wiele czasu. Na szczęście są sprzęty, dzięki którym sprzątanie, pranie czy przygotowywanie posiłków będzie krótsze, a przy tym dużo łatwiejsze. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, jakie sprzęty ułatwią ci życie.
Wszy to pasożyty bytujące na człowieku głównie we włosach. Niektóre z nich występują także na innych częściach ciała, w tym np. na rzęsach. Jak można zarazić się wszami na rzęsach, a także jak się ich skutecznie pozbyć?
Katar z krwią to objaw, który zazwyczaj wzbudza bardzo duże zaniepokojenie, tymczasem jego przyczyną mogą być zarówno bardzo nawet błahe problemy, jak i poważne schorzenia. Jak więc stwierdzić, kiedy katar z krwią powinien niepokoić, a kiedy można cierpliwie czekać, aż problem ten ustąpi?
Ból podczas okresu i obfite miesiączki mogą być spowodowane różnymi stanami chorobowymi. Należy do nich adenomioza, która może wpływać negatywnie na zajście w ciążę. Czym jest adenomioza i jak wpływa na płodność?
Roller jadeitowy to masażer do twarzy, który od jakiegoś czasu jest hitem wśród wszystkich fanek naturalnej pielęgnacji. Nic dziwnego, jest prosty w użyciu i daje świetne efekty. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi i przepływ limfy, zmniejsza opuchliznę oraz zwęża pory. Ale to nie wszystko.
Gdy pojawia się przymus powrotu do pracy, poproszenie babci o zaopiekowanie się dzieckiem wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to jednak takie proste.  Aby ta pomoc nie skończyła się pogorszeniem relacji pomiędzy członkami rodziny, trzeba już na początku jasno określić jej zasady. Jak to zrobić?
Nietrzymanie moczu może sprawić ogromny dyskomfort podczas seksu i doprowadzić do wycofania się z relacji intymnych z partnerem. Tymczasem specjaliści przekonują, że cierpiąc na nietrzymanie moczu, można prowadzić udane życie seksualne.
Tężyczka związana jest z występowaniem niekontrolowanych, nieprzyjemnych skurczów różnych mięśni oraz mrowień. Przyczyny problemu bywają rozmaite – doprowadzać do niej może zarówno niedoczynność przytarczyc, jak i hiperwentylacja czy stosowanie pewnych leków. Rozpoznanie samej tężyczki nasuwać może wiele trudności – kiedy więc można myśleć o tym, że odpowiadać za nietypowe dolegliwości może właśnie tężyczka?

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my