Mama

Chrzest nie jest tak kosztowny jak ślub, ale i tak, przygotowując się do tej uroczystości, musisz liczyć się z wydatkami. Sumując koszty trzeba wziąć pod uwagę cenę mszy oraz cenę przyjęcia lub obiadu organizowanego po chrzcie dziecka. Zobacz, ile kosztuje chrzest dziecka!
Nie ma chyba matki, która nie wracałaby chwilami we wspomnieniach do czasów "sprzed dzieci" i nie porównywała siebie dzisiejszej do siebie z dawnych lat. Byłyśmy wtedy tryskającymi energią oazami spokoju. Pogodnymi, wyluzowanymi - jednym słowem fajnymi dziewczynami. Gdzie one są dziś? Oto 10 głównych powodów, dla których te wersje nas są w uśpieniu.
Sezon komunijny trwa w najlepsze. A wraz z nim, pojawiają się kolejne kontrowersje. Drogie prezenty, misterne fryzury i makijaże (sic!) u dziewczynek, przyjęcia niczym wesela, a teraz także... zbyt imprezowy klimat uroczystości - te wszystkie tematy szeroko komentowane są przez rodziny i internautów. Czy pomysł zabawy z piniatą na Komunii to tylko dobra zabawa, czy już przekroczenie granic dobrego smaku?
To jaki będzie początek macierzyństwa, mocno zależy także od osób jakimi otacza się świeżo upieczona mama. Zwłaszcza jeśli jest pierworódką, a jej pewność siebie w macierzyństwie dopiero się buduje. Jak wspierać młode matki?
Najtańszą lalkę typu reborn można kupić za około 2 tys. złotych. Jednak modele kolekcjonerskie, robione na specjalne zamówienie, odpowiadające na przykład wizerunkowi ze zdjęcia mogą kosztować nawet 80 tysiecy. Te kobiety dla swoich lalek mają specjalnie urządzone pokoje dziecięce, kupują im ubranka, chodzą z nimi na spacery. Dlaczego to robią? Nie za każdą historią kryje się tragedia...
Rower na komunię będzie świetnym prezentem zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Pozwoli dziecku aktywnie spędzać wolny czas, zadbać o swoje zdrowie i być na topie - poruszanie się jednośladem stało się na szczęście w ostatnich latach bardzo modne. Jeśli chcesz kupić rower na komunię dziecku ze swojej rodziny, przeczytaj, na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.
Czy ksiądz może odmówić rodzicom chrztu dziecka i z jakiego powodu? Procedury związane z chrztem dziecka nie dla wszystkich są sprawą oczywistą, dlatego zebraliśmy dla was garść informacji na ten temat. Przy okazji postaramy się rozwiać wątpliwości, które się w związku z tym pojawiają.
Jakie wybrać prezenty na komunię? Tradycyjne prezenty na komunię podkreślają duchowy wymiar uroczystości, nawiązują do obrzędów religijnych, mają wartość intelektualną lub ponadczasową. Czy wiesz, jaki tradycyjny prezent na komunię warto podarować dziecku?
Ile dać dziecku na komunię w prezencie? To zależy od twojej relacji z ośmiolatkiem, a także od twojej zamożności. Stawianie "poprzeczek" w tej kwestii jest głupotą i przyczynia się do zatracania sensu samej uroczystości. Daj tyle, ile możesz, a nie tyle, ile sąsiad czy twoja koleżanka z pracy.
Tatuaż na rozstępy to jedna z metod usuwania rozstępów po ciąży. Coraz częściej kobiety decydują się na zamaskowanie rozstępów za pomocą tatuażu. Na czym polega wykonanie tatuażu na rozstępy? Podpowiadamy wam, czy taki zabieg jest bezpieczny i kto może go wykonać.
Poporodowe nietrzymanie stolca i gazów to wstydliwy problem, dlatego wiele kobiet nie chce o nim mówić, nawet najbliższym, nie mówiąc już o lekarzu. Tymczasem warto to zrobić, ponieważ tę przykrą dolegliwość można leczyć. Kiedy mówimy o nietrzymaniu stolca po porodzie i jakie są przyczyny problemów z kontrolą wypróżnień?
Rozstępy po ciąży i porodzie to twój wielki kompleks? Wstydzisz się swojego ciała? Te mamy udowadniają, że nie masz racji. Rozstępy mogą być piękne, zwłaszcza jeśli przypomnisz sobie, że to oznaka twojego macierzyństwa.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza