Mama

Przerzuciłeś 12 ton węgla, pomogłeś w skręcaniu mebli, wykafelkowałeś dwie kuchnie i przebiegłeś iron-mana. To wszystko w jedno popołudnie. Zmęczony? To teraz przemnóż to przez milion i wyjdzie Ci gdzieś mniej więcej połowa wysiłku, który matka Twojego dziecka włożyła w ciążę i poród.
Jedna z nieśmiertelnych kwestii Melmana z "Madagaskaru" głosi, że "dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne". Uzbrojony w tę mądrość, wiedziałem, że bobas będzie nie tylko słodziutki i różowiutki, ale też będzie bywać, za przeproszeniem, cuchnący.
Nie zna życia ten, kto w środku nocy nie nadepnął na klocek lego. Tutaj powinniśmy skończyć i więcej do tematu bólu, który sprawia bałagan – po prostu nie wracać. Ale rodzicielskie wyzwania to przecież nie tylko walka z samym sobą, ale często z siłą wyższą. A tą bywa niestety wszechogarniający bałagan.
Baby shower to impreza ciesząca się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju, choć jeszcze nie tak dawno znaliśmy tę tradycję tylko z filmów. Jak zorganizować przyjęcie dla przyszłej mamy i czym właściwie jest baby shower, wyjaśnia Kamila Andrychowicz, event coordinator oraz właścicielka FAM Events - firmy specjalizującej się w organizowaniu przyjęć.
Niektórzy sądzą, że gadżety na mikołajki z motywem św. Mikołaja, reniferów czy śniegu są tandetne i nieużyteczne. Tymczasem wiele firm produkuje świetne drobiazgi, które są funkcjonalne i bardzo przydatne w życiu codziennym! Jakie gadżety na mikołajki warto kupić?
Czy Święty Mikołaj istnieje? Jak postępować, gdy dziecko długo wierzy w Świętego Mikołaja? Czy warto je uświadomić, że święty Mikołaj nie istnieje? Jak to zrobić, by dziecko nie było zawiedzione, gdy dowie się prawdy o Świętym Mikołaju?
Prezent na szkolne mikołajki za 30 zł? Nic prostszego. Oto 10 naszych nasze podpowiedzi na fajne i tanie prezenty dla kolegów i koleżanek z klasy twojego dziecka.
Coraz częściej w trakcie cięży organizuje się tzw. gender reveal party, czyli przyjęcie, na którym zebrani dowiadują się, jaka będzie płeć dziecka. Trend ten, podobnie jak baby shower, przybył do nas z USA i także stał się wielkim hitem. Na czym polega przyjęcie gender reveal?
Czy mając małe dziecko, można generować mniej śmieci? Owszem. W dodatku nie jest to wcale takie trudne do zrealizowania. Ukłon w stronę planety dobrze odbije się także na domowym budżecie.
Żywność ekologiczna jest najlepszym sposobem na wyeliminowanie z diety 90 procent wszystkich czynników zakłócających homeostazę (czyli równowagę) organizmu. Czy ekoprodukty mają same korzyści? Sprawdź, jakie ekoprodukty warto kupować.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19