Jak schudnąć po cesarskim cięciu?

2016-07-15 0:06 Kinga Molenda
Jak schudnąć po cesarskim cięciu?
Autor: _photos.com

Poród przy pomocy cesarskiego cięcia nie jest tak prosty i łatwy, jak wielu mamom mogłoby się wydawać. Niestety, jest to operacja, po której znacznie dłużej dochodzi się do formy niż po naturalnym porodzie. Jednak nie oznacza to, że nie można schudnąć! Sprawdź, jak schudnąć po cesarskim cięciu.

Młode mamy często pragną błyskawicznie wrócić do figury sprzed ciąży. Zaledwie kilka tygodni po porodzie, jeszcze w trakcie trwania połogu, próbują ćwiczyć i przechodzą na ostre diety. W przypadku kobiet, które rodziły naturalnie i szybko odzyskały siły, nie ma przeciwskazań do ćwiczeń. Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku kobiet, które rodziły przy pomocy cesarskiego cięcia.

Cesarskie cięcie to operacja, po której każda mama musi dojść do siebie i pozwolić swojemu organizmowi na rekonwalescencję. Lekarze odradzają kobietom wszelkie ćwiczenia, które wymagają podnoszenia ciężarów (np. trening na siłowni) przynajmniej przez 4 miesiące od cesarki.

Jak schudnąć po cesarce?

Przez miesiąc od cesarskiego cięcia kobieta w ogóle nie powinna ćwiczyć. Dopiero później może pozwolić sobie na lekki wysiłek fizyczny, np. pilates czy jogę. Należy uważać jednak i nie rozciągać się zbyt mocno oraz gwałtowanie.

Sprawdź koniecznie: Chcesz schudnąć po porodzie? Wypróbuj nowy program dietetyczny

Jeżeli ostrzejsze treningi nie wchodzą w grę, to w takim razie, jak schudnąć po cesarce? Pamiętaj o spacerach ze swoim dzieckiem. Taka forma ruchu z pewnością pomoże Ci trochę schudnąć. Do tego nie możesz zapominać o zbilansowanej i lekkostrawnej diecie. Aby szybciej schudnąć po cesarskim cięciu, zrezygnuj ze słodyczy, smażonych potraw. Ogranicz węglowodany. Nie możesz jednak odstawić zbyt wielu produktów, bo przecież swojemu dziecku musisz dostarczyć odpowiednie składniki w czasie karmienia piersią. Dlatego żadne głodówki z pewnością nie są dla ciebie!

I co najważniejsze - nie panikuj. Przecież tydzień po porodzie nie musisz wyglądać jak modelka. Daj sobie czas, wykorzystaj moment połogu na wspólne spędzanie czasu z pociechą. Potem z pewnością będzie ci łatwiej wrócić do formy, gdy będziesz już w pełni swoich sił.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE