Mama i tata

Sezon wakacyjny trwa. Najczęściej rodzice mający małe dzieci decydują się na wyjazdy rodzinne. Jednak czy wakacje bez dzieci to egoizm? Czy matkom należy się "odpoczynek" od swojej pociechy, którą zajmuje się 24 godziny na dobę? Porozmawiałam o tym z psycholożką, Anną Rucką.
Podróż z dzieckiem do Chorwacji to nie lada wyzwanie. Kilkanaście godzin w aucie daje się we znaki. Dlatego jadąc z małymi pasażerami w tak długą trasę, warto zaplanować dłuży postój lub nocleg w części trasy. Świetnym rozwiązaniem może być Safari Park w Czechach – 30 minut jazdy od granicy z Polski.
Mazury to bardzo popularny kierunek na wakacyjny odpoczynek. Nic dziwnego, bo świetnie bawić się tam mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Piękne plaże, liczne jeziora i zachwycające krajobrazy to tylko część zalet. W regionie tym nie brakuje także innych atrakcji, w których nie ma mowy o nudzie? Gdzie warto wybrać się z dzieckiem? Odpowiedź poniżej.
W mediach społecznościowych można znaleźć wpisy, w których autorzy sugerują, że nad polskim morzem są pustki spowodowane drożyzną. Dotarliśmy do najnowszych danych dotyczących planów Polaków na wakacje. Okazuje się, że większość rodaków planuje wyjazd. Polska Organizacja Turystyczna z dużym optymizmem patrzy na obecny sezon. Wiemy też, który kierunek jest najpopularniejszy. Szczegóły poniżej.
Nie każdy uznaje lot samolotem za coś przyjemnego. Wielu pasażerów dodatkowo może drażnić płaczące dziecko, które podróżuje razem z opiekunami na pokładzie. Część rodziców może mieć problem z uspokojeniem malucha. Doświadczony pilot zdradził skuteczną metodę, która sprawi, że pociecha spokojnie przetrwa lot. Szczegóły poniżej.
Pogoda sprzyja, by wybrać się na odpoczynek. Wybór odpowiedniego miejsca, szczególnie jak się ma dziecko, wcale nie jest łatwy. Jest jednak pewna urocza wieś na Mazowszu, gdzie najmłodsi poczują się jak w raju. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się do Kosewka.
Każdy z nas ma swoje doświadczenia, jeśli chodzi o kontakty z teściową. Jedni lepsze, drudzy gorsze, jednak jak się okazuje, astrologia może mieć wpływ na relacje z matką ukochanej/ukochanego. Znaki zodiaku mają bowiem realny wpływ na cechy charakteru. Teściowe spod czterech znaków zodiaku mogą w przyszłości szczególnie "dać wam w kość". Sprawdźcie to w naszym artykule!
2024 rok to prawdziwe baby-boom wśród polskich gwiazd! Małgorzata Tomaszewska, Sandra Kubicka, Zofia Zborowska-Wrona - lista jest naprawdę długa! A wiele celebrytek jeszcze w tym roku urodzi swoje pierwsze bądź kolejne potomstwo. Sprawdźcie koniecznie, kto już cieszy się z bycia mamą!
Wciąż powstają nowe piosenki dla dzieci, kolejne utwory stają się hitami. Jakiś czas temu pojawiła się np. "Mucha w mucholocie", w zeszłym roku na podwórkach mogłyśmy usłyszeć o "bardzo dużym jajku". Są też piosenki, które znamy z dzieciństwa i które wciąż są popularne. Przykład? Przeboje Fasolek!
O tym, że największymi hejterkami i przodowniczkami w wytykaniu błędów są inne mamy, mogła przekonać się niejedna kobieta. Siostrzeństwo możemy odczuwać w małym, zaufanym gronie, od innych nie zawsze otrzymamy wsparcie, nie spotkamy się ze zrozumieniem. Nasza czytelniczka podkreśla znaczenie małych gestów.
Jeannette Kalyta na swoim instagramowym profilu dzieli się wiedzą, z której korzystają przede wszystkim rodzice. Ale nie tylko oni znajdą tam cenne wskazówki. W jednej z ostatnich rolek położna zwróciła się do dziadków, którzy chcą być wsparciem dla własnych dzieci. Tylko nie zawsze tak jest.
"Mamusia cię kocha" to normalne wyznanie? Jak najbardziej. Chyba że to słowa, które wypowiada babcia do wnuczki. W tej sytuacji raczej nie uznamy ich za coś oczywistego, w końcu dziecko ma jedną mamę. I nie jest nią (pomijając wyjątkowe sytuacje, gdy je przysposabia itp.) jego babcia.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza