Mama i tata

Znany jest od tysięcy lat, przede wszystkim dzięki swoim właściwościom leczniczym. Przez polskich rodziców od wielu lat uznawany jest za najlepszy środek na odporność, a to doskonały kosmetyk na przebarwienia, zmarszczki i trądzik. Wystarczy jedna aplikacja dziennie – najlepiej wieczorem.
Nicole Sochacki-Wójcicka, szerszemu gronu znana jako mama ginekolog, wszystkim kobietom, które mają skłonność do infekcji intymnych poleca jeden patent. To 4-tygodniowy test wietrzenia. Na czym polega?
Prezenty na komunię to temat rzeka. Ile osób, tyle pomysłów i opinii. Czym należy kierować się, wybierając podarunek? Finansami, zainteresowaniami dziecka, a może... zabobonami? Czy symbol religijny może być zwiastunem trudności w życiu? Znany w sieci duchowny rozwiewa wątpliwości.
Cenne właściwości oleju rycynowego sprawiają, że sięga po niego wiele osób. Choć doskonale wpływa na stan włosów i rzęs, a niektórzy twierdzą, że ma wszechstronne zastosowanie, lepiej nie używać go wewnętrznie. Pielęgniarka przestrzega przed popularnym trendem.
Mama często jest zdana sama na siebie. Wokół niej nie brakuje ludzi, ale interesują się wyłącznie potrzebami dziecka. Ten kontrast jest widoczny szczególnie w czasie połogu - ciąża to czas, gdy to kobieta jest najważniejsza. Chwilę później nikt jej nie zauważa. Uwaga skupia się na noworodku.
Przedszkolne pikniki są doskonale znane rodzicom, to popularna forma integracji, spotkania się w ciut mniej formalnej sytuacji. Wiele osób nie może się doczekać kolejnej edycji, są i tacy, dla których to jedno z niechcianych zadań do odhaczenia. Naszej czytelniczce przeszkadza co innego: termin.
Macierzyństwo to ciągłe dążenie do niedoścignionych ideałów. Sądzimy, że inne mamy radzą sobie lepiej. "Wystarczy się na chwilę zatrzymać, przyjrzeć się z boku naszej codzienności" - zachęca nasza czytelniczka. I podkreśla, że każda mama daje z siebie o wiele więcej, niż jej się wydaje.
Dzień Mamy, szczególnie ten pierwszy, to wyjątkowe przeżycie. Chociaż dostajemy różnego rodzaju prezenty, najcenniejszy to ten, który mówi do nas "mamo". Macierzyństwo ciężko opisać słowami, to coś, co zdecydowanie wymyka się z ram. O tym, jak to jest, niebawem przekona się nasza czytelniczka.
Koszty przyjęć komunijnych dochodzą dziś do kwot pasujących do małych wesel. Choć ceny za talerzyk przerażają, to jak ostrzegają rodzice, restauratorzy potrafią próbować "wyciągnąć" od nas jeszcze więcej pieniędzy. Tak restauracje dorabiają na komuniach. „Finalna kwota była wyższa o 10 proc”.
Nie da się przecenić wartości posiadania dziadków w rodzinie. W dobrych relacjach rodzinnych są opoką, wsparciem psychicznym i logistycznym. Dają wnukom ogrom miłości i pewności siebie. Niestety, życie to nie bajka, a wielu dziadków tworzy toksyczne, wyniszczające sytuacje. Jak się im przeciwstawić?
W domu, w obecności bliskich czujemy się swobodnie, dlatego bez zastanowienia wypowiadamy zdania, które docierają do uszu dzieci. Dla ich dobra warto jednak czasem... ugryźć się w język. Oto zdania, których lepiej nie wypowiadać głośno.
Nie wystarczy być dorosłym, by być dojrzałym rodzicem. Można być bardzo uważnym, skupionym na dziecku rodzicem, a jednak nie podchodzić do tej roli z rozsądkiem. Chodzi nie tylko, by działać na rzecz dziecka, ale też, by patrzeć na samego siebie sprawiedliwie. Czy twoja zmiana już się dokonała?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza