Mama i tata

Według badań, nawet co piąta mama noworodka doświadcza lęku poporodowego. U wielu kobiet ten stan zaczyna się jeszcze w czasie ciąży. Tak było u Magdaleny. W 3. trymestrze otrzymała leki na cukrzycę, które jak się okazało, zagrażały dziecku. Później ciężko zachorowała i cały tydzień spędziła w szpitalnej izolatce, straszona przez lekarzy obumarciem płodu. Wtedy jej lęki były racjonalne. Jednak później zaczęły sterować jej życiem i odbierać radość z macierzyństwa.
Zmiana czasu z zimowego na letni to znak, że zbliżają się długo wyczekiwane ciepłe miesiące. Choć zmiana czasu na letni „zabierze” nam godzinę snu, będziemy cieszyć się z dłuższego dnia. Kiedy zmieniamy czas na letni?
"Wspólny front", czyli jednoznaczne stanowisko mamy i taty w kwestiach wychowania dziecka, ułatwia domową codzienność i dla malucha stanowi czytelny komunikat, na jakie zachowania może sobie pozwolić. Ale czy absolutna zgodność rodziców jest możliwa?
Jajniki mogą powiększyć się na skutek owulacji, ale również zaburzeń hormonalnych czy torbieli. Kiedy rozmiar jajników powinien nas martwić i jakie należy wykonać badania w takiej sytuacji?
Święta wielkanocne obfitują w zwyczaje i obrzędy, które w tradycji polskiej są znane od pokoleń, a mimo to dzieci wciąż je uwielbiają. Warto celebrować te tradycje, by Wielkanoc była dla dzieci równie atrakcyjna, co Boże Narodzenie. Wspólne przygotowania sprawią, że będzie to piękny, rodzinny czas wejścia w wiosnę, które na zawsze pozostanie w pamięci dziecka.
Wielkanoc 2023 coraz bliżej. Już za kilka tygodni rozpoczyna się Niedziela Palmowa, a po niej przygotowania do świąt ruszą pełną parą. Czy wiesz jednak, dlaczego święta wielkanocne, co roku wypadają w innym terminie? Ustalono to jeszcze w 325 roku i do tej pory nikt tego nie zmienił.
Prima aprilis obchodzony 1 kwietnia to święto wszystkich żartownisiów. Jakie dowcipy i figle można spłatać dziecku i domownikom na prima aprilis?
Twoje dziecko przyjmuje chrzest? Sprawdź, jakie są nasze propozycje życzeń na chrzest. Wpisz je na pamiątkowej karcie, a za parę lat odczytaj dziecku. Takie oryginalne życzenia na chrzest będą wspaniałą pamiątką!
Kraszanka to jajo wielkanocne, które jest zabarwione na jednolity kolor. Jak je zrobić i czym różni się od tradycyjnych pisanek?
Choć mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto cały rok, warto celebrować ten szczególny dzień. Dzień Kobiet to ważne w naszej tradycji święto. Oto nasza propozycja życzeń.
Jaki powinien być prezent na Dzień Kobiet? Co kupić bliskiej sercu pani, żeby była zadowolona? Specjalnie dla was wybrałyśmy 3 propozycje prezentów na Dzień Kobiet, które nie kosztują więcej niż 50 zł. Przeczytaj sama albo od razu pokaż swojemu partnerowi, tacie czy bratu, żeby pamiętali, co ci kupić.
Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto obchodzone w wielu państwach na świecie. Ustanowione jako wyraz szacunku dla kobiet, jest dobrą okazją nie tylko do wręczania upominków, ale i propagowania praw kobiet.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza