Mama i tata

Przemoc domowa kojarzy nam się najczęściej z biciem. Niekiedy nawet nie zdajemy sobie sprawy, że poniżanie, wyzwiska, atak słowny, manipulowanie i ośmieszanie to przemoc słowna. Rodzaj przemocy psychicznej, na którą nigdy nie powinnyśmy pozwolić.
Narodziny dziecka to niezwykłe wydarzenie, które wiąże się z ogromnymi emocjami, zmianami i nowymi obowiązkami. Młode mamy, które zostają z noworodkiem same, nie mają z kim ich dzielić. Nietrudno o wypalenie i depresję poporodową, gdy wszystko jest na głowie jednej osoby. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o tych wskazówkach.
Laurka na Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejszy upominek lub obowiązkowy dodatek do prezentu. Maluchy uwielbiają rysować je samodzielnie, ale starsze dzieci wolą gotowe wzory laurek do wydruku. Znajdziesz tu kilka propozycji laurek na dzień babci i dziadka, a także pomysły na proste laurki dla dziadków.
Kocha malucha szaleńczo, sporo wie o wychowywaniu. Może być cudownym pomocnikiem, ale czasem staje się intruzem. Jak ułożyć relacje z babcią?
Wybranie prezentu dla dziadków może być trudne. Jeśli nie masz pomysłu, zaproponuj im coś, co będzie dla nich prezentem na długie lata - zadbaj o ich zdrowie. Podaruj im na Dzień Babci i Dziadka upominek, który wyrazi naszą miłość oraz wpłynie na ich formę, zdrowie i dobry nastrój!
Najwięcej radości sprawia zawsze własnoręcznie zrobiony prezent na Dzień Babci i Dziadka. To podarunek, w który wnuki wkładają całe swoje serce, zaangażowanie i czas. Sprawdźcie, jak samodzielnie wykonać piękny ręcznie robiony prezent na Dzień Babci i Dziadka!
Kartki na Dzień Babci i Dziadka to obowiązkowy element życzeń. Kartki na Dzień Babci i Dziadka do wysłania SMS-em to dobry pomysł nie tylko dla rodziców tych dzieci, które dziadków mają daleko i nie będą mogły się z nimi widzieć w dniu ich święta. To także świetny dodatek do prezentu z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Gdy pojawia się przymus powrotu do pracy, poproszenie babci o zaopiekowanie się dzieckiem wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Nie jest to jednak takie proste.  Aby ta pomoc nie skończyła się pogorszeniem relacji pomiędzy członkami rodziny, trzeba już na początku jasno określić jej zasady. Jak to zrobić?
Babcia i dziadek. To jedne z najważniejszych osób w naszym i naszych dzieci życiu. Relacje między nami na przestrzeni lat bardzo się zmieniają. Tak jak i my. O tym, jak zachować prawidłowe relacje ze swoimi rodzicami i dziadkami naszych dzieci rozmawiamy z Martą Zagdańską, psychologiem z Katedry Psychiatrii Akademii Medycznej we Wrocławiu.
Jaki prezent dnia Dzień Dziadka sprawdzi się najlepiej? Zacznij poszukiwania już teraz, bo Dzień Dziadka przypada zawsze 22 stycznia, czyli dzień po Dniu Babci. Jaki prezent warto kupić na Dzień Dziadka, by pokazać mu, jak bardzo go kochamy?
Prezent na Dzień Babci powie jej, jak bardzo jest dla nas ważna i jak bardzo ją kochamy. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia i w tym dniu warto je obdarować czymś wyjątkowym. Jaki prezent dla babci na Dzień Babci sprawdzi się najlepiej, a czego nie kupować?
Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne święta, dlatego nie można o nich zapomnieć! Zastanawiasz się, kiedy wypada Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2023 roku, bo chcesz sprawić dziadkom niespodziankę? Podpowiadamy.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza