Mama i tata

Niby proste pytanie: dziecko czy mąż? Wiele kobiet bez zastanowienia odpowie, że oczywiście dziecko. Jest przecież słabsze, bezbronne, potrzebuje ochrony i wsparcia. A mąż? Mąż jest dorosły, poradzi sobie. Pedagog zwraca uwagę, że priorytety powinny być jednak inne.
Dekorowanie jajek na Wielkanoc to polska tradycja, a dla dzieci – przy okazji – świetna zabawa. Co jednak zrobić z pisankami ze święconki? Czy malowane jajka mogą trafić na talerz? Wyjaśniamy, jak bezpieczne malować i przechowywać pisanki, aby można je było jeść.
Nie masz pomysłu na ręcznie wykonane pisanki? Podpowiemy ci, jak podarować dziecku niezapomniane wspomnienia i pobawiće się w dekorowanie pisanek wielkanocnych. Oto 6 pomysłów na pisanki, które łatwo wykonać w domu.
Kościół Katolicki chce wprowadzić zmiany w sakramencie bierzmowania. Procedura przystąpienia do sakramentu ma zostać znacznie wydłużona i utrudniona, a zmiany wywołały sprzeciw rodziców.
Wielkanocne filmy dla dzieci to doskonały sposób na przemycenie istoty tych ważnych świąt, w sposób dostosowany do wieku malucha. Polecamy gotową listę. Znajdziesz na niej bajki dla dzieci na Wielkanoc a także filmy wielkanocne dla całej rodziny.
Wielkanocne dania to nie tylko potrawy serwowane na wielkanocne śniadanie, a więc żurek i jajka z majonezem.
Najbardziej znane symbole wielkanocne to jajko, kurczaczek i zajączek, ale symbolem świąt wielkanocnych jest także palma, rzeżucha, koszyczek ze święconką czy bazie. Sprawdź, co symbolizują poszczególne z nich.
"Prasuje" zmarszczki niczym botoks. Cudowna maść z PRL-u dostępna jest w każdej aptece za zaledwie 5 zł. Ten produkt tradycyjnie stosowany był w przypadku odmrożeń i odleżyn. Nasze babcie i mamy wykorzystywały go jednak również do pielęgnacji skóry. A zwłaszcza do walki z oznakami starzenia!
Brak ochoty na współżycie może być skutkiem przemęczenia, stresu czy zaburzeń hormonalnych. Okazuje się jednak, że może również wynikać z niedoborów żywieniowych.
Silna więź między rodzicami to silna rodzina i bezpieczny dom dla dziecka – warto o tym pamiętać, gdy do reszty poświęcimy się opiece nad nowo narodzonym maleństwem i zaniedbamy relacje z partnerem. O tym jak nie zatracić się w rodzicielstwie i zachować zdrowy życiowy balans, w którym znajdziemy przestrzeń na pielęgnowanie bliskości w związku, rozmawiamy z doświadczonymi rodzicami oraz z psycholożką Pauliną Koszut.
Czy biustonosz trzeba prać codziennie? Dermatolodzy wskazują, jak często kobiety powinny zmieniać stanik, by nie nabawić się infekcji. Ich zalecenia mogą wydawać się zaskakujące.
Opieka nad dzieckiem to praca 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Nic dziwnego, że przy tak skrajnym skupieniu na potrzebach małego człowieka, rodzic może czuć rezygnację podobną jak przy wypaleniu zawodowym. Rodziców ten stan dosięga jednak szybciej i daje objawy, które łatwo można zbagatelizować.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza