Mama i tata

O tym, że relacje z teściową nie zawsze układają się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, przekonała się nasza czytelniczka. W liście do naszej redakcji opisała przykrą sytuację, jaka miała miejsce w szpitalu zaraz po urodzeniu córeczki. Matka jej męża wyszła z oddziału śmiertelnie obrażona, ponieważ dzieci nie wybrały dla wnuczki imienia, które wskazała.
Nasza czytelniczka postanowiła podzielić się refleksją na temat swoich obserwacji, które poczyniła, odwiedzając z dzieckiem place zabaw. Połowa matek wpatrzona w ekrany smartfonów, a druga połowa...
Kwiaty tego krzewu kwitną wczesną wiosną. Warto je zebrać i zrobić z nich napar, bo może okazać się zbawienny na typowe kobiece dolegliwości takie jak obfite miesiączki czy bóle menstruacyjne.
Macierzyństwo to wiele wspaniałych chwil, ale także liczne wyzwania, z którymi matki często muszą mierzyć się w pojedynkę. Terapeutka wymyśliła sposób, który sprawia, że otrzymamy wsparcie nie tylko od bliskich, ale i od obcych osób.
Początki rodzicielstwa to ciężki okres dla większości par. Dziecko pochłania mnóstwo energii i czasu, przez co brakuje go dla związku. Wiele par przeżywa wówczas kryzys. Tak było również z przypadku 30-leniego taty, który swoją historię opisał w serwisie Reddit. Mężczyzna planował rozwód, bo jego żona po urodzeniu dziecka w ogóle nie była zainteresowana... seksem.
Niby proste pytanie: dziecko czy mąż? Wiele kobiet bez zastanowienia odpowie, że oczywiście dziecko. Jest przecież słabsze, bezbronne, potrzebuje ochrony i wsparcia. A mąż? Mąż jest dorosły, poradzi sobie. Pedagog zwraca uwagę, że priorytety powinny być jednak inne.
Dekorowanie jajek na Wielkanoc to polska tradycja, a dla dzieci – przy okazji – świetna zabawa. Co jednak zrobić z pisankami ze święconki? Czy malowane jajka mogą trafić na talerz? Wyjaśniamy, jak bezpieczne malować i przechowywać pisanki, aby można je było jeść.
Nie masz pomysłu na ręcznie wykonane pisanki? Podpowiemy ci, jak podarować dziecku niezapomniane wspomnienia i pobawiće się w dekorowanie pisanek wielkanocnych. Oto 6 pomysłów na pisanki, które łatwo wykonać w domu.
Kościół Katolicki chce wprowadzić zmiany w sakramencie bierzmowania. Procedura przystąpienia do sakramentu ma zostać znacznie wydłużona i utrudniona, a zmiany wywołały sprzeciw rodziców.
Wielkanocne filmy dla dzieci to doskonały sposób na przemycenie istoty tych ważnych świąt, w sposób dostosowany do wieku malucha. Polecamy gotową listę. Znajdziesz na niej bajki dla dzieci na Wielkanoc a także filmy wielkanocne dla całej rodziny.
Wielkanocne dania to nie tylko potrawy serwowane na wielkanocne śniadanie, a więc żurek i jajka z majonezem.
Najbardziej znane symbole wielkanocne to jajko, kurczaczek i zajączek, ale symbolem świąt wielkanocnych jest także palma, rzeżucha, koszyczek ze święconką czy bazie. Sprawdź, co symbolizują poszczególne z nich.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza