Mama i tata

Wielkanoc to święto obchodzone w okresie wiosennym po 40 dniach Wielkiego Postu. Ważnym elementem tradycji wielkanocnych jest składanie sobie życzeń. Zobacz, jakie wierszyki będą najpiękniejsze na tą właśnie okazję.
Życzenia na Wielkanoc to miły element świąt. Jak co roku składamy życzenia z okazji świąt wielkanocnych naszym bliskim i znajomym. Jakie wybrać, by sprawić rodzinie przyjemność? Przeczytaj najzabawniejsze wierszyki i tradycyjne życzenia wielkanocne, a potem wyślij je swoim znajomym i bliskim!
Palma wielkanocna to nieodłączny atrybut Niedzieli Palmowej. W przedświątecznym rozgardiaszu wygospodarujcie chwilę, żeby przygotować ją razem z dzieckiem. W czasie pracy będziecie mogli wyjaśnić mu, na czym polega Wielkanoc i skąd się wzięła tradycja przyozdabiania gałązek.
Wielu rodziców martwi się, że nie poświęca swoim dzieciom dostatecznej ilości czasu. Zamiast wpędzać się w wyrzuty sumienia, warto efektywnie wykorzystać ten czas, który mamy — choćby to miała być tylko godzina przed snem.
Bycie idealnym rodzicem jest nierealne. Nadmierne rozpieszczanie dziecka może przynieść tyle szkody, co zbyt surowe egzekwowanie posłuszeństwa. Co zrobić, by zachować równowagę i zostać wystarczająco dobrym rodzicem?
Według badań, nawet co piąta mama noworodka doświadcza lęku poporodowego. U wielu kobiet ten stan zaczyna się jeszcze w czasie ciąży. Tak było u Magdaleny. W 3. trymestrze otrzymała leki na cukrzycę, które jak się okazało, zagrażały dziecku. Później ciężko zachorowała i cały tydzień spędziła w szpitalnej izolatce, straszona przez lekarzy obumarciem płodu. Wtedy jej lęki były racjonalne. Jednak później zaczęły sterować jej życiem i odbierać radość z macierzyństwa.
Zmiana czasu z zimowego na letni to znak, że zbliżają się długo wyczekiwane ciepłe miesiące. Choć zmiana czasu na letni „zabierze” nam godzinę snu, będziemy cieszyć się z dłuższego dnia. Kiedy zmieniamy czas na letni?
"Wspólny front", czyli jednoznaczne stanowisko mamy i taty w kwestiach wychowania dziecka, ułatwia domową codzienność i dla malucha stanowi czytelny komunikat, na jakie zachowania może sobie pozwolić. Ale czy absolutna zgodność rodziców jest możliwa?
Jajniki mogą powiększyć się na skutek owulacji, ale również zaburzeń hormonalnych czy torbieli. Kiedy rozmiar jajników powinien nas martwić i jakie należy wykonać badania w takiej sytuacji?
Święta wielkanocne obfitują w zwyczaje i obrzędy, które w tradycji polskiej są znane od pokoleń, a mimo to dzieci wciąż je uwielbiają. Warto celebrować te tradycje, by Wielkanoc była dla dzieci równie atrakcyjna, co Boże Narodzenie. Wspólne przygotowania sprawią, że będzie to piękny, rodzinny czas wejścia w wiosnę, które na zawsze pozostanie w pamięci dziecka.
Wielkanoc 2023 coraz bliżej. Już za kilka tygodni rozpoczyna się Niedziela Palmowa, a po niej przygotowania do świąt ruszą pełną parą. Czy wiesz jednak, dlaczego święta wielkanocne, co roku wypadają w innym terminie? Ustalono to jeszcze w 325 roku i do tej pory nikt tego nie zmienił.
Prima aprilis obchodzony 1 kwietnia to święto wszystkich żartownisiów. Jakie dowcipy i figle można spłatać dziecku i domownikom na prima aprilis?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza