Mama i tata

Są obecne niemal na każdej imprezie dziecięcej, ale nie tylko. W sezonie letnim królują też w festiwalowych stylizacjach. Tatuaże tymczasowe to hit ostatnich lat. Niestety ich wadą jest krótkotrwałość. Starcie się rysunku na skórze, nie raz kończy się rozpaczą dziecka, co więc zrobić, by mogło dłużej się nim cieszyć?
Nie zdradzał, pracował, opiekował się dziećmi... Faktem jest, że coraz częściej kobiety same odchodzą od mężczyzn, nawet tych, którzy są dobrymi ojcami. Co wówczas czują panowie? Ten list naszego czytelnika otwiera oczy. „Na stratę rodziny nie zasługuję, nie moja wina, że żona woli innego” - pisze.
„Koniec randek” , „Wszystko się zmieni”, „Tryb rodzica odrze was z romantyzmu” – słyszymy od doświadczonych rodziców będąc jeszcze w ciąży. Czy jednak ten „czarny scenariusz” po narodzinach dziecka sprawdza się w przypadku wszystkich par? Otóż niekoniecznie!
Nie ma idealnych rodziców. Każdy z nas popełnia błędy, a wzajemne wpędzanie się w wyrzuty sumienia nie zniweluje ich. Lepiej dogłębnie zrozumieć problem, by nauczyć się mu przeciwdziałać. Jeśli zdarza ci się krzyczeć na dziecko, tą opinię psychoterapeutki musisz poznać.
Ten deser kochało każde dziecko w latach 80., kochają go także współczesne dzieci. Wiem to, bo przetestowałam już nie raz na dużej gromadce dzieci w takcie imprez urodzinowych. Robię go w wersji „na wypasie”, przez co znika dosłownie w mgnieniu oka.
Znany jest od tysięcy lat, przede wszystkim dzięki swoim właściwościom leczniczym. Przez polskich rodziców od wielu lat uznawany jest za najlepszy środek na odporność, a to doskonały kosmetyk na przebarwienia, zmarszczki i trądzik. Wystarczy jedna aplikacja dziennie – najlepiej wieczorem.
Nicole Sochacki-Wójcicka, szerszemu gronu znana jako mama ginekolog, wszystkim kobietom, które mają skłonność do infekcji intymnych poleca jeden patent. To 4-tygodniowy test wietrzenia. Na czym polega?
Prezenty na komunię to temat rzeka. Ile osób, tyle pomysłów i opinii. Czym należy kierować się, wybierając podarunek? Finansami, zainteresowaniami dziecka, a może... zabobonami? Czy symbol religijny może być zwiastunem trudności w życiu? Znany w sieci duchowny rozwiewa wątpliwości.
Cenne właściwości oleju rycynowego sprawiają, że sięga po niego wiele osób. Choć doskonale wpływa na stan włosów i rzęs, a niektórzy twierdzą, że ma wszechstronne zastosowanie, lepiej nie używać go wewnętrznie. Pielęgniarka przestrzega przed popularnym trendem.
Mama często jest zdana sama na siebie. Wokół niej nie brakuje ludzi, ale interesują się wyłącznie potrzebami dziecka. Ten kontrast jest widoczny szczególnie w czasie połogu - ciąża to czas, gdy to kobieta jest najważniejsza. Chwilę później nikt jej nie zauważa. Uwaga skupia się na noworodku.
Przedszkolne pikniki są doskonale znane rodzicom, to popularna forma integracji, spotkania się w ciut mniej formalnej sytuacji. Wiele osób nie może się doczekać kolejnej edycji, są i tacy, dla których to jedno z niechcianych zadań do odhaczenia. Naszej czytelniczce przeszkadza co innego: termin.
Macierzyństwo to ciągłe dążenie do niedoścignionych ideałów. Sądzimy, że inne mamy radzą sobie lepiej. "Wystarczy się na chwilę zatrzymać, przyjrzeć się z boku naszej codzienności" - zachęca nasza czytelniczka. I podkreśla, że każda mama daje z siebie o wiele więcej, niż jej się wydaje.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza