Mama i tata

"To co działo się na ośrodku zabrało nam radość z wakacji". Jedna z czytelniczek opowiada nam o swoich wakacjach nad polskim morzem mówiąc, że cały czas czuła niesmak obserwując i, siłą rzeczy, słuchając zachowania pewnej rodziny. Ciężarna mama dwóch córek nazywa je "ukrytą patolką”.
Tę niespodziankę, przygotowaną dla babci, trudno przebić. Tuż po narodzinach wnuka dzieci zdradziły jej wielki sekret, skrywany przez dziewięć miesięcy. Początkowo kobieta była w totalnym szoku, na koniec szalała ze szczęścia. Wiadomość najwidoczniej była spełnieniem jej cichych marzeń.
Kaszuby to takie Mazury sprzed kilku dekad. Znajdziemy tam wiele krystalicznie czystych jezior, z łagodnym wejściem i piaszczystym dnem – idealnych na rodzinny wypoczynek z dziećmi. Jedną z takich magicznych miejscówek znaleźliśmy ostatnio w polecajkach na Instagramie. Same też mamy jedno jeziorko do polecenia.
Wiele mówi się o raku piersi i o kobietach, które usłyszały taką diagnozę. Ciszej jest o tych, które mierzą się z nowotworami ginekologicznymi. Niestety, jest ich wiele, a o trudnościach, z którymi się zmagają, wciąż mało się mówi. Znamy amazonki, powinnyśmy usłyszeć i o syrenkach.
Gdy zostajemy mamami, raczej nie od razu wybiegamy myślami w daleką przyszłość. Ta TikTokerka zaczęła jednak zastanawiać się, jak będzie wyglądało jej życie, gdy jej 9-miesięczny obecnie syn będzie już dorosły. Czy będzie do niej regularnie dzwonił? A może to ona będzie musiała wciąż zabiegać o kontakt?
Do toalety daleko. W dodatku nierzadko jest płatna. Dlatego pewnie nie raz mogłaś być świadkiem sytuacji, w której inny rodzic namawia dziecko do tego, by zrobiło siku do morza. Czy jest w tym coś złego? Pewien naukowiec postanowił przedstawić kilka faktów na ten temat.
Często łapiemy się na robieniu nie do końca oczywistych rzeczy. Bujanie wózka pełnego zakupów? Śpiewanie piosenek o zimie w środku lata? Wybieranie truskawek z dżemu… truskawkowego? Może i zaskakujące, dla matek to coś całkowicie normalnego.
Podróż z dzieckiem to nie lada wyzwanie, szczególnie, gdy decydujemy się na podróż samolotem. Masz przed sobą pierwszą wyprawę ze swoją pociechą? W takim razie musisz koniecznie przeczytać ten artykuł, by dowiedzieć się, jak przygotować się do wyjazdu i o czym warto pamiętać podczas lotu.
Mazury to piękna kraina, która skrywa w sobie wiele tajemniczych miejsc, ale też atrakcji turystycznych. Jedną z nich bez wątpienia jest Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Można tam zwiedzać dawne domy czy budowle sakralne, które budowano w tym regionie, i nie tylko. Więcej informacji na temat tego magicznego skansenu poniżej.
Matki małych dzieci przyzwyczajone są do pomocy przy załatwianiu potrzeb malucha w toalecie. Nic więc dziwnego, że pewna kobieta, która chciała wejść z synem do toalety na dworcu w Poznaniu, mocno zdziwiła się reakcją pani sprzątającej. "10 zł albo dziecko wchodzi samo" - usłyszała.
Wiele osób wierzy, że liczby mają ogromny wpływ na nasze życie. Numerologia może powiedzieć sporo o charakterze człowieka, jego umiejętnościach i słabościach. Jednak cyfra w roku naszego urodzenia ma szczególny wpływ na osobowość. Ważna jest zwłaszcza ostatnia z nich. Dlaczego? Szczegóły poniżej.
Jak ciężkie, ale zarazem wspaniałe i zabawne jest rodzicielstwo, wie każdy rodzic. Chociaż nie zawsze pokrywa się to z rzeczywistością, ojcowie często traktowani są z przymrużeniem oka. Świadczą o tym chociażby memy, które krążą po sieci. Zobaczcie sami, jak internauci odbierają tatusiów.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza