Mama i tata

Prasuje zmarszczki, jak botoks. Cudowną maść kobiet z PRL-u kupisz za 5 zł w każdej aptece. Ten produkt tradycyjnie stosowany był w przypadku odmrożeń i odleżyn. Nasze babcie i mamy wykorzystywały go jednak również do pielęgnacji skóry. Zwłaszcza tej z widocznymi oznakami starzenia.
„Co z ciebie za matka?”, „Naprawdę tego nie wiesz?”, „Nie wszyscy powinni mieć dzieci”, „Głupotę zrobiłaś i tyle”. To komentarze, jakie można znaleźć pod postami na internetowych grupach dla rodziców. "Komentowanie jest dla niektórych okazją do wyrzucenia z siebie negatywnych emocji" - mówi psycholog Aurelia Pobłocka w rozmowie z mjakmama24.pl.
Wyobraź sobie taką sytuację. Przecierasz blat w kuchni, na którym leży komórka twojego męża. Nagle wibruje, a na ekranie wyświetla się wiadomość wysłana przez osobę zapisaną jako „Ania Praca”. „Jutro założę tę sukienkę, która ci się podoba”. Kliknęłabyś, by odczytać całą rozmowę?
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto. I życzenia tego dnia też powinny być niezwykłe. Zebraliśmy dla was najlepsze, krótkie, zabawne rymowanki na Dzień Nauczyciela, których warto nauczyć dziecko. Która z propozycji wierszyków dla przedszkolaków na Dzień Nauczyciela podoba się wam najbardziej?
Co roku, w Dzień Nauczyciela, przez szkołę przewijają się stosy kwiatów, które niestety szybko więdną. A nie trzeba przypominać, że ładny bukiet, to bardzo duży wydatek. Alternatywą dla kwiatów, będzie na pewno własnoręczny prezent wykonany przez ucznia, np. ciasteczka.
Prezent na Dzień Nauczyciela, nie powinien być niczym kosztownym i zobowiązującym, bo mógłby wprawić obdarowywanego w zakłopotanie. Zamiast tradycyjnych kwiatów i czekoladek lub oprócz nich, można podarować nauczycielowy gadżet, który rozbawi, a w przyszłości będzie wzruszającą pamiątką.
Choć gotowe kosmetyki do każdego rodzaju skóry i na każdy problem mamy na wyciągnięcie ręki w każdej drogerii. Czasem lepiej dla naszego portfela sięgnąć po proste, domowe urodowe patenty, które nie zawodzą od lat. Jednym z nich jest maseczka do twarzy z siemienia lnianego. Regularnie stosowana bije na głowę drogie zabiegi z salonów kosmetycznych.
Zabawki dla dwulatka powinny być dobierane bardzo starannie, by wspierały rozwój malucha, kształtowały jego zdolności manualne i wspomagały myślenie logiczne. Jakie zabawki dla 2-letniej dziewczynki i 2-letniego chłopca będą najlepsze?
Karmienie piersią to temat wywołujący emocje sam w sobie. Jedne matki lubią to robić, inne karmią naturalnie z rozsądku. Jest jednak aspekt laktacji, który z pewnością wzbudza jeszcze większe kontrowersje. Czym jest karmienie piersią „dla dorosłych”?
Szczotkowanie na sucho ma ogromną rzeszę fanek w internecie. Doceniają je także świeżo upieczone mamy, które szczotkują bliznę po cesarskim cięciu, rozstępy po ciąży, a także całe ciało, by ujędrnić skórę i pozbyć się niechcianego cellulitu. Zachęcone dobrymi opiniami mam, postanowiłyśmy sprawdzić skuteczność tego zabiegu na własnej skórze w pierwszym odcinku naszego cyklu wideo „Królowe Matki”. Zapraszamy do oglądania!
Nie wiesz, czy zadbana i atrakcyjna kobieta, którą mijasz na ulicy nie wypiła już tego dnia „małpki” wódki, choć jest dopiero 12 w południe. Uzależnione kobiety doskonale się kamuflują. Używają mocnych perfum, nakładają grube warstwy makijażu, w torebce zawsze mają miętowe cukierki. Żeby nikt nic nie zauważył, nie poczuł.
Rachael Sacerdoti, brytyjska influencerka i matka trojga dzieci, ujawniła swój sposób na osiągnięcie świetnej formy w zaledwie pół roku po urodzeniu dziecka. Jak osiągnęła tak spektakularny sukces?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza