Herbatka z kopru pomaga na kolkę czy szkodzi?

2014-05-19 16:51 Katarzyna Stańczyk
Jak uspokoić płaczące niemowlę?
Autor: _photos.com|photos.com Jak uspokoić płaczące niemowlę? 9 sposobów na płacz dziecka

Herbatkę z kopru to sposób na kolkę niemowlęcą stosowany przez wiele mam. Myślą, że pomoże ona maluchowi i uśmierzy jego ból. Jak się okazuje, nieświadomie mogą wyrządzić dziecku krzywdę. Czy podawać dziecku herbatkę z kopru?

Herbatka z kopru to popularny środek podawany dzieciom na bóle brzucha i domowy sposób na kolki. Napar z kopru ma działanie rozkurczające, uśmierza więc ból i łagodzi dolegliwości. Mamy chętnie ją podają dzieciom, myśląc, że pomagają dzieciom w naturalny sposób. Naukowcy stwierdzili jednak, że herbatka z kopru posiada także inne właściwości, już nie tak dobre dla dzieci.

>> Jak prawidowo karmić dziecko mlekiem modyfikowanym?

Żeńskie hormony w herbatce z kopru

Z badań naukowców wynika, że herbatka z kopru zawiera dużo substancji estrogennych, których nadmiar może być bardzo szkodliwy dla dziecka. Chłopcy nie powinni ich przyjmować w ogóle, dziewczynki bardzo ostrożnie. Częste podawanie córce herbatki z kopru może bowiem wywołać przedwczesne dojrzewanie. Naukowcy dowiedli, że u takich dziewczynek stężenie substancji estrogennych może być przekroczone nawet 20-krotnie!

>> Jakie zioła można podawać niemowlakom?

Herbatkę z kopru podawaj dziecku rozważnie

Jeśli dziecko płacze i podejrzewasz, że boli je brzuszek, zanim podasz herbatkę z kopru, spróbuj go rozmasować. Pomasuj również stopy dziecka - być może dzięki temu, że się odpręży, ból zniknie. Jeśli jednak maluch dalej cierpi, połóż mu pod brzuszkiem termofor. Herbatkę z kopru zastosuj w ostateczności, kiedy nic innego nie pomoże.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE