Te zodiakalne pary to najlepsi rodzice. Dzieciństwo ich pociech to bajka

2022-05-05 8:39

Nie da się ukryć, że wspólne rodzicielstwo nie zawsze jest łatwą sprawą. Inne wizje wychowawcze, czy różne temperamenty, które kiedyś się uzupełniały, a przy pojawieniu się dzieci są zarzewiem konfliktu, potrafią poróżnić parę, a dziecku wychowującemu się w takiej atmosferze skutecznie uprzykrzyć życie. Te pary zodiakalnych rodziców nie mają jednak takich problemów.

Młodzi rodzice
Autor: Getty Images Te zodiakalne pary to najlepsi rodzice.

Dobrzy rodzice, to nie zawsze idealne pary. W związku różnie bywa, w kwestii przeciwieństw. W jednych przypadkach się przyciągają, w innych odpychają. Jednak biorąc pod uwagę rodzicielstwo, subtelne różnice między mamą i tatą mogą zapewnić dziecku zaspokojenie wszelkich potrzeb i ułatwić mądre i dobre wychowanie. Oto 6 par, które są stworzone do wspólnego wychowywania dzieci. Jesteście wśród nich?

Dowiedz się: Ranking najlepszych matek według znaku zodiaku - jesteś w TOP 5?

Spis treści

  1. Mama Skorpion, Tata Rak
  2. Mama Baran, Tata Waga
  3. Mama Bliźnięta, Tata Byk
  4. Mama Waga, Tata Lew
  5. Mama Ryby, Tata Koziorożec
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Sprawdź: Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje?

Mama Skorpion, Tata Rak

Ojciec spod znaku Raka to tata cierpliwy i opiekuńczy. Umie zająć się dziećmi - pobawi się, poda posiłek, wykąpie. Może z powodzeniem zastąpić mamę, z wyjątkiem kwestii organizacyjnych. W tym kuleje, nigdy nie wie, gdzie i na którą zawieźć dzieci na zajęcia, albo gdzie mają umówiony bilans u lekarza.

To ojciec idealny, ale tylko wtedy gdy ma telefon ze stałym łączem do partnerki pod ręką. I tu właśnie wkracza mama Skorpion. To dobra organizatorka i domowy manager. Do tego to matka wyjątkowo oddana. Rodzina jest dla niej najważniejsza, a kto spróbuje skrzywdzić jej dzieci, niech ma się na baczności. Dzieci tej pary czują się bezpiecznie, bo rodzice wytwarzają z nimi silną emocjonalną więź.

Mama Baran, Tata Waga

Mama Baran wychowuje swoje dzieci na wesołe, towarzyskie i wszędobylskie istoty. Ma duszę organizatorki, więc zapisuje je na mnóstwo zajęć dodatkowych, organizuje im imprezy, dzięki niej nie mogą narzekać na życie towarzyskie. Dopinguje też do spełniania marzeń, aktywizuje dzieci by osiągały swoje cele, potrafi wspierać.

Przeczytaj: Znaki zodiaku a ojcostwo - jakim ojcem będzie twój facet?

Z drugiej strony, bywa dominująca - często podkreśla, że to ona rządzi. Tu ustępuje miejsca tacie Wadze. On z kolei umie rozmawiać ze swoimi dziećmi. Dzięki temu, że jest z nimi na przyjacielskiej stopie, wie o nich wszystko - i dobre i złe rzeczy. Zawsze wyciągnie więcej faktów niż udałoby się komukolwiek innemu.

Mama Bliźnięta, Tata Byk

Byk to stworzony ojciec. Uwielbia życie rodzinne, a do opieki nad dziećmi nie trzeba go przekonywać. Wprost przeciwnie, sam lubi udoskonalać wiedzę z zakresu rodzicielstwa i planować rozrywki z dziećmi. Nauczy je pływać, jeździć na rowerze. Przy tym wszystkim dba również bardzo o dobro finansowe swoich dzieci, bo dla niego to fundament bezpieczeństwa rodziny.

Mama Bliźniak wprowadzi z kolei do rodziny trochę szaleństwa, ale i dyscypliny. To kumpel i dowódca w jednym. Jest wprost uwielbiana przez koleżanki i kolegów swoich dzieci. Organizuje perfekcyjne przyjęcia, umie bez krępacji rozmawiać na trudne tematy, nie ocenia, a doradza. Umie przyjaźnić się ze swoimi pociechami.

Mama Waga, Tata Lew

Mama Waga, ceni harmonię i jest strażniczką domowego ogniska. Jej dzieci to przykładne rodzeństwo, bo umie z powodzeniem wpajać im moralne postępowanie. Woli się przyjaźnić niż wychowywać, a to daje jej jeszcze lepsze efekty. Dzięki temu, jest lubiana przez własne dzieci i ich kolegów. Wagi są gościnne i prowadzą otwarty dom, w którym nie zawsze jest porządek, ale za to każdy czuje się w nim komfortowo.

Ojciec Lew doceni taką matkę swoich dzieci i będzie jeszcze bardziej oddany rodzinie. Dla niego, jego rodzina zawsze jest najlepsza, w końcu to JEGO rodzina, a on ma wszystko, co najlepsze. Małe lwiątka czują, że zawsze mogą liczyć na wsparcie taty. Ojcowie spod tego znaku lubią też spędzać czas z rodziną.

Sprawdź: Te imiona pasują do układu gwiazd - wybierz imię dla dziecka zgodnie z jego znakiem zodiaku

Mama Ryby, Tata Koziorożec

Mama - Ryby, to wyjątkowo skupiona na emocjach rodzicielka. Nigdy nie krzyczy, brzydzi się przemocą. Liczy się dla niej spokój i bezpieczeństwo, jakie chce zapewnić dzieciom. Oceny w szkole, sukcesy na zajęciach dodatkowych w ogóle się dla niej nie liczą. Dyscyplina, czy obowiązkowość to kwestie, które wydają się dla niej nie istnieć.

Dowiedz się: Pobłażliwa jak Bliźnięta, czy wymagająca jak Panna? Zobacz, jaką jesteś mamą według zodiaku

I tu wkracza, Koziorożec, który ojcostwo ma we krwi. Ten tata traktuje rodzicielstwo bardzo na poważnie, to dla niego jak druga praca zawodowa. Jest całkowicie oddany rodzinie i czerpie z bycia ojcem niemałą satysfakcję. Chce nauczyć swoje dzieci jak najwięcej, przez co może czasami wywierać na nie zbyt dużą presję, ale mama Ryby, szybko ugasi jego zapędy i wprowadzi spokój między jego relacje z dziećmi. Ci rodzice świetnie się uzupełniają.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza