Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

2021-12-01 12:01

Osoby urodzone pod znakiem Ryb są zamknięte w sobie i pogrążone w marzeniach. Uciekają od prozy życia, a wymyślonych przez siebie idei nie potrafią doprowadzić do końca. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Ryby?

Znak zodiaku Ryby
Autor: Żona krawca/facebook

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Ryby
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Ryby
  3. Umiejętności i talenty Ryb
  4. Cechy charakteru Ryb
  5. Kompetencje społeczne Ryb
  6. Dziecko spod znaku Ryb
  7. Kobieta Ryby
  8. Mężczyzna Ryby
  9. Kamienie dla zodiakalnych Ryb

Od kiedy znak zodiaku Ryby

Osoby spod znaku zodiaku Ryb urodziły się pomiędzy 19 lutego a 20 marca.

Charakterystyka znaku zodiaku Ryby

Przyjmuje się, że osoby urodzone w ostatnim, dwunastym znaku zodiaku skupiają w sobie cechy wszystkich wcześniejszych znaków. Ich dwoistość natury bierze się również z tego, że Ryby rodzą się na przełomie zimy i wiosny, a więc wtedy, kiedy następuje koniec rocznej wędrówki słońca i narodziny nowej epoki. I dlatego symbolem tego znaku są dwie ryby, ale każda z nich zwrócona w przeciwnym kierunku.

Ich żywiołem jest oczywiście woda, a opiekuńczą planetą Neptun. Obdarza on osoby spod znaku Ryb wrażliwością, empatią, intuicją, ale i skłonnością do mistycyzmu. Szósty zmysł sprawia, że Ryby, nawet jeśli przeciwstawiają się panującym zapatrywaniom i tendencjom, zawsze stawiają na zwycięskiego kandydata lub zwycięski los.

Dwoistość natury, przeciwstawne sobie cechy, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jak taki miks wpływa na życie Ryb?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Ryby

Umiejętności i talenty Ryb

Zamknięte w sobie i marzycielskie Ryby lubią unosić się... ponad ziemią, wiecznie bujają w chmurach, uciekając od prozy lub wręcz brutalności życia. Zamiast walczyć z realiami, starają się ich nie zauważać, wręcz od nich uciekają.

Być może dlatego, że brak im pewności siebie, nie potrafią być przebojowe, a ich nieśmiałość bywa wręcz chorobliwa. Ryby ustępują pola, nawet jeśli mają rację i nawet jeśli mają szansę na zwycięstwo.

Jednak nieograniczona wyobraźnia może być też dla nich plusem. Ryby są znakiem twórczym, z wyczuciem piękna, obdarzonym sporymi umiejętnościami manualnymi.

Lista artystów spod tego znaku wydaje się nie mieć końca. Znajdują się na niej malarze Michał Anioł i Sandro Boticelli, pisarze Victor Hugo, Jarosław Iwaszkiewicz, Zygmunt Krasiński i Ryszard Kapuściński, czy kompozytorzy tacy, jak Fryderyk Chopin i Antonio Vivaldi. Z drugiej strony pod znakiem Ryb rodzą się też umysły ścisłe, chociażby Albert Einstein.

Zobacz też: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Cechy charakteru Ryb

Łagodne Ryby to osoby wrażliwe na krzywdę innych. Współczują tym, których dotyka niesprawiedliwość, ale nie kończy się u nich tylko na empatii. Jako osoby uczynne pomagają innym na tyle, na ile potrafią.

Bywa to konkretna pomoc dla konkretnych osób, ale też angażowanie się w większe dobroczynne akcje. Po prostu jako idealiści, Ryby chcą naprawiać świat. Niestety, ich zdolność do poświęcania się często jest wykorzystywania przez tych, którzy odczytują ją jako naiwność.

Wrażliwość Ryb w stosunku do własnej osoby kończy się często na ich... nadwrażliwości. Delikatna konstrukcja psychiczna sprawia, że kiedy Ryby czują się niedocenione, zwłaszcza przez najbliższych, wpadają w czarną rozpacz. Ponieważ kiepsko radzą sobie z przeciwnościami losu mają też tendencję do depresji.

Na szczęście melancholijna natura, towarzysząca jej zrzędliwość i cierpiętnictwo równoważone są serdecznością i urokiem osobistym Ryb. Wszyscy wiedzą, że po prostu są one cierpiętnikami, które lubią wzbudzać litość, ale kiedy się wygadają, wszystko wraca do normy.

Kompetencje społeczne Ryb

Brak konsekwencji i zmienność to nadrzędna cecha wielu Ryb, wynikająca z ich dwoistej natury. Są łagodne i ustępliwe? Jak najbardziej, ale kiedy naprawdę przyparte są do muru, potrafią pokazać pazurki i wybuchają z siłą wulkanu.

Wpadają na świetne pomysły, wymyślają cudowne rzeczy? Niestety, niesystematyczność nie pozwala im ich realizować, muszą się mocno przyłożyć, by wszystko doprowadzić do końca.

Dziecko spod znaku Ryb

Dziecko spod tego znaku to niesprawiający większych kłopotów marzyciel. Spokojnie prześpi całą noc, jeśli tylko dostanie na dobranoc buziaka i porcję ulubionych bajek.

Często śni na jawie, lubi świat fantazji, ale tylko jej pozytywnych bohaterów. Nie należy do najodważniejszych dzieci, więc straszne smoki i okrutni czarodzieje wywołują o niego strach równie silny, co nieznane sytuacje, którym musi podołać w świecie realnym.

Przeczytaj: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

Dzieci spod tego znaku są grzeczne, słuchają rodziców, ale też nie kłócą się rówieśnikami. Wolą często ustąpić im pola, niż wywołać awanturę. Lubią się uczyć, nie buntują się przed odrabianiem lekcji. Nie mają problemów z matematyką, więc często decydują się na studiowanie nauk ścisłych. Dobra pamięć, zwłaszcza słuchowa, sprawia, że szybko uczą się języków obcych.

Kobieta Ryby

Jest osóbką wrażliwą, a czasami nawet zbyt emocjonalną. Lubi pogrążać się w świecie fantazji, marzy o wielkich czynach i wielkich uczuciach. Zbytnio idealizuje innych ludzi, co często kończy się dla niej problemami, zwłaszcza w sferze emocjonalnej.

Kiedy okazuje się, że to, co brała za przyjaźń na całe życie lub miłość bez granic, nie ma żadnej wartości - cierpi. Na szczęście nie zdarza się to często, bo jako osoby uczynne i przyjaźnie nastawione do świata, Ryby potrafią być docenione przez innych.

Zobacz też: Znaki zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Pani spod znaku Ryb jest osobą rodzinną, dobrą matką, partnerką i panią domu, ale chce za swoje poświęcenie dla bliskich być chwalona. Tyko wtedy wie, że jej działania mają sens, potwierdza swoją wartość. Co więcej, od swojego partnera wymaga ciągłego okazywania uczuć i dowodów miłości, co czasami może być uciążliwe.

Jej marzeniem jest mężczyzna, przy którym będzie czuła się bezpiecznie, również, chociaż nie jest materialistką, pod względem finansowym. Kiedy takiego znajdzie – najchętniej spod znaku Skorpiona, Raka i Ryby – będzie dla niego lojalną i łagodną, a nawet wręcz uległą partnerką.

Zobacz także: Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Ryby

Jest miły i sympatyczny, ale czasami wydaje się wręcz chłodny. Bierze się to z jego nieśmiałości. W poszukiwaniu ideału bywa często niestały w uczuciach. Zdarza się, że z kłopotliwych sytuacji ratuje go poczucie humoru.

Najlepszą partnerką będzie dla niego kobieta, która potrafi go na tyle zainteresować, by nie szukał sobie… innego akwarium. I jednocześnie na tyle mocna psychicznie, by znosić jego skoki nastrojów.

Zresztą mężczyźni spod znaku Ryb mają słabość do kobiet zaradnych i silnych, emanujących pewnością siebie. Jest szansa, że taki ideał znajdą pośród kobiet urodzonych pod znakiem Raka, Skorpiona, Byka lub Koziorożca.

Kamienie dla zodiakalnych Ryb

Szczęśliwy kamień: turkus, szafir

Szczęśliwy kolor: żółty, pomarańczowy, błękit

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza