Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

2021-12-03 8:46

Osoby urodzone pod znakiem Barana są pełne temperamentu, energii i przebojowości, a czasami nawet wybuchowe i gwałtowne. To urodzeni zwycięscy. Jaka jest charakterystyka znaku zodiaku Baran?

znak zodiaku Baran
Autor: Getty Images Znak zodiaku Baran - jaka jest charakterystyka zodiakalnych Baranów?

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Baran
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Baran
  3. Cechy charakteru zodiakalnego Barana
  4. Kompetencje społeczne Barana
  5. Dziecko spod znaku Barana
  6. Kobieta Baran
  7. Mężczyzna Baran
  8. Kamienie dla zodiakalnych Baranów

Od kiedy znak zodiaku Baran

Osoby spod znaku zodiaku Baran urodziły się pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia.

Charakterystyka znaku zodiaku Baran

Żywiołem osób urodzonych pod znakiem zodiaku Baran jest ogień, a opiekuńczą planetą Mars. Niczym ogień Barany bywają nieprzewidywalne, niestabilne, ale też… żywiołowe.

Mars, mitologiczny bóg wojny, daje im siłę do działania i walki, a także potrzebę zwyciężania. Co z tych cech wynika w codziennym życiu Barana?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Baran

Cechy charakteru zodiakalnego Barana

Lubi poznawać świat, podróżować do egzotycznych miejsc. Wewnętrzna energia pomaga mu nie tylko w podbojach geograficznych. Baran potrafi budować konsekwentnie swoją karierę bez względu na wybraną dziedzinę.

Silna determinacja wspiera go w dążeniu do celu. Bywa, że próbując go osiągnąć, nie uznaje kompromisów. Często zresztą wikła się przy tym w różne problemy, bo przy okazji niestety brakuje mu umiejętności dyplomatycznych.

Przekonany o własnej nieomylności, o tym, że zawsze ma rację, nawet jeśli wszystko wskazuje, że tak nie jest, nie ukrywa tego - słowem i czynem wspiera swój upór, nie reagując na protesty innych. Najpierw mówi i działa, a dopiero potem myśli.

Wiele talentów wspartych dużą dawką energii sprawia, że pod tym znakiem rodzi się mnóstwo wybitnych indywidualności, realizujących się w zaskakująco różnych dziedzinach. Pod znakiem Barana urodził się znany z podbojów miłosnych Casanova, ale też wybitny artysta Leonardo da Vinci, filozof i matematyk Kartezjusz czy kompozytor Johann Sebastian Bach.

Kompetencje społeczne Barana

Ten najsilniejszy ze znaków zodiaku wymaga wiele nie tylko od innych, ale i od siebie. Jest gotowy do poświęceń, pomaga tym, którzy są w potrzebie. Nic dziwnego, przecież najlepiej ze wszystkich radzi sobie z przeciwnościami losu. W trudnych sytuacjach zachowuje trzeźwość umysłu. Często ratuje go też duże poczucie humoru.

Mimo, że bywa szczery aż do bólu, a to, jak wiadomo, nie zawsze jest przyjemne, jest bardzo lubiany i doceniany za dobre serce i gotowość do działania na rzecz innych. Chociaż lubi ludzi i lubi udzielać się towarzysko, Baran pracować woli solo. W zespole przydaje się jego niespożyta energia i pomysłowość, przeszkadza zaś nieumiejętność podporządkowania się innym.

Czytaj: Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Dziecko spod znaku Barana

Absolutnie nie jest potulnym barankiem. Kiedy jeszcze nie mówi, krzykiem upomina się o swoje prawa. Nie należy do cierpliwych dzieci. Potrafi rzucić na podłogę ukochaną zabawkę, walnąć małą piąstką, żeby wyładować swoją złość. Małe Baranki na szczęście są też wesołe, mają fajne pomysły do zabawy, więc przyjaciół im nie brakuje.

Raczej nie znajdziesz ich przy książce lub układaniu puzzli, lubią zabawy, w których mogą wyładować swój żywiołowy charakter, szaleją na podwórku czy w przedszkolu. Są lubiane przez rówieśników, ponieważ zawsze staną w obronie tych słabszych, a przyłapane na jakimś psikusie szybciej same przyznają się do winy, niż zwalą ją na innych.

Zobacz też: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

W szkole dają sobie radę, ale się nie przepracowują. Chociaż bywają niezwykle utalentowane, bardziej interesuje ich WF niż nauki ścisłe. Rodzice muszą mieć sporo cierpliwości, jeśli chcą okiełznać wojowniczy charakter małych Baranów, bo swoją energię wykorzystują one w różnych, nie zawsze akceptowalnych formach.

Na szczęście ta energia przydaje im się w życiu dorosłym. Mają wtedy szansę na karierę sportową, wojskową lub artystyczną.

Kobieta Baran

Nie jest aktorką drugiego planu, wręcz przeciwnie, to typ liderki. W kontaktach z innymi, również w sytuacjach damsko-męskich, chce przejmować inicjatywę. Lubi zmiany, ma mnóstwo pomysłów, ale w ich realizacji nie uznaje sprzeciwów.

Jest zawsze przekonana, że ma rację, więc na krytykę lub sprzeciw innych reaguje z... baranim uporem, który przeradza się w impulsywność. Jeśli coś idzie nie tak, bywa nawet dość nieprzyjemna.

Przeczytaj: Znaki zodiaku, a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Zakochana obdarza partnera radością, namiętnością i pasją. Kiedy okaże się, że to jednak nie Ten Wymarzony – a okazuje się dość szybko, bo Pani Baran potrafi rozgryźć każdego – nie ma problemu z zerwaniem. Po co się męczyć, skoro życie daje tyle innych możliwości? I w poszukiwaniu tych możliwości lubi flirtować.

Partnerem idealnym jest mężczyzna, który spokojnie zniesie jej dominujący charakter, nie będzie jej krępował. I pomoże jej w domu, bo Pani Baran realizuje się bardziej w pracy niż w życiu rodzinnym i domowym. W zamian będzie namiętną kochanką, wesołą i energiczną towarzyszką życia. Idealnym kandydatem na drugą połówkę będzie dla niej mężczyzna spod znaku Bliźniąt, Lwa, Strzelca lub Skorpiona.

Czytaj: Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Mężczyzna Baran

Nuda w łóżku ci z nim nie grozi. Bierze sobie za honor, by kobieta – a raczej kobiety, bo lubi podboje miłosne – uznała go za super kochanka. Żeby się w tym utwierdzić, rzeczywiście często wikła się w przygody z kobietami – uparty charakter i przekonanie o własnej wartości sprawiają, iż nawet nie pomyśli, że mógłby ponieść na tym polu klęskę.

Kiedy jednak tak się stanie, szybko o niej zapomina i znajduje sobie inny przedmiot zainteresowania. Zresztą bez problemu, bo Pan Baran to mężczyzna towarzyski, pełen humoru, budzący zainteresowanie płci przeciwnej.

Wyszukana metodą prób i błędów partnerka idealna, sprawi, że Pan Baran się wreszcie ustatkuje. A za taką partnerkę uzna kobietę, która mu się podporządkuje i będzie go kochała, żeby nie wiem co. Na przykład kobietę spod znaku Strzelca lub Ryb.

Wtedy będzie ją uwielbiał bez granic, da jej poczucie bezpieczeństwa. Ich związek będzie pełen namiętności okraszonej odrobiną zazdrości, bo zakochany Pan Baran nie toleruje nie tylko skoków w bok, ale nawet niewinnych flirtów.

Kamienie dla zodiakalnych Baranów

Szczęśliwy kamień: rubin, diament, turkus

Szczęśliwy kolor: wszystkie odcienie czerwieni

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza