Znak zodiaku Wodnik. Charakterystyka - cechy i opis zodiakalnego Wodnika

2023-04-17 21:15

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są ciekawymi świata indywidualistami. Są niezwykle uzdolnione, ale przez przekorność i upartość nie zawsze mają w życiu lekko. W kontaktach towarzyskich są trochę wycofane i lubią chodzić własnymi ścieżkami, przez co ciężko im się zaangażować w głębokie relacje. Jakie jeszcze są osoby spod znaku Wodnika?

Wodnik znak zodiaku
Autor: Getty Images Wodnik znak zodiaku charakterystyka

Wodnik, czyli zodiakalny Aquarius. Jak wygląda znak zodiaku Wodnik?

Jaka jest kobieta Wodnik, a jaki mężczyzna Wodnik? Jakie będzie dziecko spod znaku Wodnika? Tego i wielu innych rzeczy o zodiakalnych Wodnikach dowiesz się z naszego opisu. 

Spis treści:

  1. Od kiedy znak zodiaku Wodnik
  2. Charakterystyka znaku zodiaku Wodnik
  3. Umiejętności i talenty Wodnika
  4. Kariera zawodowa Wodnika
  5. Kompetencje społeczne Wodnika
  6. Cechy charakteru Wodnika
  7. Dziecko spod znaku Wodnika
  8. Kobieta Wodnik
  9. Mężczyzna Wodnik
  10. Kamienie dla zodiakalnych Wodników

Od kiedy do kiedy znak zodiaku Wodnik? Daty urodzenia Wodnika

Osoby spod znaku zodiaku Wodnika urodziły się pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego.

Znak zodiaku Wodnik - charakterystyka. Opis zodiakalnego Wodnika

Osoby urodzone na przełomie stycznia i lutego są najbardziej uduchowione ze wszystkich, chociażby dlatego, że ich znak zodiaku związany jest z żywiołem powietrza. Ich opiekuńczymi planetami są Uran i Saturn.

Uran sprawia, że Wodniki są oryginalne, czasami wręcz nieprzewidywalne i nie lubią, by narzucano im jakiekolwiek ograniczenia. Pod wpływem Saturna wyprzedzają swoje czasy, eksperymentują, poszukują innowacyjnych rozwiązań, wymyślają rewolucyjne idee. Jednym słowem zwrócone są w stronę przyszłości, tego, co jeszcze nieznane i nieodkryte.

Umiłowanie wolności, niezależność poglądów, ciekawość świata. Jak te cechy wpływają na życie Wodnika?

Znak zodiaku a charakter dziecka - Wodnik

Umiejętności i talenty Wodnika

Jego wspaniałe pomysły często pozostają w sferze marzeń, a próby ich realizacji kończą się na słomianym zapale. Jednak jeśli jest do czegoś naprawdę przekonany, Wodnik potrafi do końca z całych sił o to walczyć.

Jego przekonanie przeradza się wtedy w upór, który nie końca znajduje zrozumienie u ludzi. W realizacji celu nie interesuje się wtedy, czy inni mają ochotę na zmiany, nie słucha ich rad, na krytykę reaguje gwałtownie. Chociaż trzeba przyznać, że kiedy okazuje się, iż nie miał racji, potrafi się do tego przyznać.

Na szczęście upór Wodnika dotyczy głównie realizacji jego pomysłów. Ta cecha w połączeniu z twórczym podejściem do życia i ciekawością praw rządzących światem sprawia, że tak wielu wśród Wodników wielkich naukowców, którzy dokonali rewolucyjnych odkryć, chociażby Darwin, Galileusz czy Mikołaj Kopernik.

Wodniki są uzdolnione nie tylko umysłowo, ale i artystycznie. Jest wśród nich na przykład wielu światowej rangi muzyków i kompozytorów, chociażby Wolfgang Amadeusz Mozart, Artur Rubinstein, a ze współczesnych Bob Marley, Władimir Wysocki lub Shakira.

Czytaj: Znak zodiaku Baran. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Byk. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Bliźnięta. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Rak. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Lew. Charakterystyka znaku zodiaku

Kariera zawodowa Wodnika

Wybiegając myślami w przyszłość, Wodnik „nie zauważa” teraźniejszości i bywa oderwany od otaczającej go rzeczywistości. Zainteresowany wzniosłymi sprawami nie interesuje się dobrami materialnymi, więc o nie nie walczy.

Obce jest mu budowanie kariery, rozpychanie się łokciami, by osiągnąć zamierzony cel. Najważniejsza jest dla niego realizacja marzeń, ale najczęściej pozostają one ze sfery duchowej. Pieniądze zarabia na ich realizację, a nie po to, by nadążać za modą lub chwalić się światu, że jest bogaty, że osiągnął sukces.

Osobowość Wodnika i jego kompetencje społeczne

Wodnik w kontaktach towarzyskich bywa wręcz nieporadny i często trzyma się na uboczu. Trudno mu zwłaszcza przystosować się do nowego środowiska. Z jednej strony lubi dobrą zabawę, nie unika ludzi, z drugiej często trzyma ich na dystans, nie chce też pozostawać w centrum uwagi.

Woli kontaktować się z resztą świata na swoich zasadach i wtedy, kiedy chce, a nie kiedy musi. Dlatego ma całą rzeszę znajomych, ale tylko kilka osób uważa za bliskich przyjaciół. W przyjaźni jest zawsze wierny i lojalny, podobnie zresztą w miłości. Jednak cechy te woli potwierdzać czynami, nie słowami, więc często brany jest za osobę chłodną, a nawet wyniosłą.

Mimo silnego indywidualizmu i potrzeby samotności, wrażliwy na sprawy innych Wodnik często udziela się społecznie, a przynajmniej jego działania zmierzają ku temu, by świat był lepszy.

Cechy charakteru Wodnika. Jaki jest zodiakalny Wodnik?

Problemy w relacjach z innymi biorą się przede wszystkim z tego, że Wodnik nie lubi pozorów i kłamstwa. I nie doszukuje się tych cech u innych. Po prostu nie potrafi zrozumieć, że ludzie często nie myślą tego, co mówią lub co mu obiecują. Dlatego jego łatwowierność jest przez nich wykorzystywana.

Drugą cechą, która przysparza mu kłopotów, jest wynikająca z tej pierwszej prostolinijność. Wodnik zawsze mówi to, co myśli, choć swoje słowa ubiera tak, by nie ranić. Dlatego mimo dobrych intencji bywa uważany za osobę zarozumiałą, która nie liczy się ze zdaniem innych.

Wiele osób z jego otoczenia uważa, że to trudny charakter Wodnika jest odpowiedzialny za nieporozumienia, choć to nie zawsze jest prawdą. Zodiakalne Wodniki bywają obrażalskie, a ich bliscy niekiedy nie wiedzą, dlaczego Wodnik milczy. Warto dać mu wtedy czas, by na spokojnie przemyślał sobie pewne sporne kwestie. 

Wodnikom często przypisuje się nietolerancyjność. Tymczasem to nieprawda! Wprawdzie wyrastający ponad przeciętność Wodnik nie ma cierpliwości chociażby do głupoty, i nie potrafi tego ukrywać, ale nietolerancyjny jest jedynie wobec… nietolerancji innych. 

Czytaj: Znak zodiaku Panna. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Waga. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Skorpion. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Strzelec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Koziorożec. Charakterystyka znaku zodiaku

Znak zodiaku Ryby. Charakterystyka znaku zodiaku

Dziecko spod znaku Wodnika

Już od najmłodszych lat Wodnik jest przekorny, chociaż trzeba przyznać, że nie awanturuje się i nie robi scen. Krzykiem i karami nic u niego nie wskórasz, bo wtedy jeszcze bardziej trwa przy swoim. Jeśli chcesz, by cię posłuchał, musisz mu po prostu wytłumaczyć, dlaczego ma zrobić to, o co go prosisz. Czuje się dobrze w grupie rówieśników, ale lubi też bawić się sam.

Dowiedz się: Znak zodiaku dziecka - jak wpływa na jego charakter?

A przede wszystkim lubi dużo czytać, np. książki przygodowe, popularnonaukowe. W szkole mawiają o nim „zdolny, ale leniwy”, bo wprawdzie lubi się uczyć, ale tylko tego, co go aktualnie interesuje. Jest duże prawdopodobieństwo, że zdecyduje się na studia, gdzie będzie mógł pogłębiać swoje zainteresowania, i wybierze kierunek, który niekoniecznie da mu później pieniądze, ale będzie dla niego ciekawym wyzwaniem.

Kobieta Wodnik

Wodniczka nie należy do romantyczek, nie czeka na księcia z bajki, często jej miłość rodzi się z zauroczenia intelektualnego lub po prostu z przyjaźni. Kiedy jednak trafi na swój ideał, jako osoba nie licząca się z konwenansami i niezwykle szczera, otwarcie okaże swoje uczucie. A jeśli uda jej się zbudować z nim związek, będzie mu wierna. Jaki to ideał?

Przeczytaj: Znaki zodiaku a macierzyństwo - jaką matką jesteś?

Będąc osobą nietuzinkową z dużą potrzebą niezależności poszukuje partnera, który okaże się inteligentny i tolerancyjny. Tylko z takim nie grozi jej nuda i tylko taki nie będzie narzucał jej swojego zdania. Dlatego panowie spod znaku Raka, Strzelca lub Wagi mają u niej największe szanse. Za to mężczyzna próbujący ją zdominować lub choćby ograniczać, nawet jeśli obdarzy go na początku silnym uczuciem, na dłuższą metę nie ma u niej szans.

Mężczyzna Wodnik

Wrażliwy marzyciel z luzackim podejściem do życia fascynuje kobiety. Ciągle poszukuje nowych wrażeń, dlatego przedkłada luźne związki nad małżeństwo i często bardziej ceni sobie przyjaźń niż miłość. Kiedy jednak ją znajdzie, na przykład w postaci kobiety, która będzie dla niego wyzwaniem intelektualnym i inspiracją, stworzy harmonijny związek oparty na wierności i wzajemnej tolerancji.

Najlepszą partnerką będzie dla niego kobieta spod znaku Strzelca, Raka, Wagi lub Byka.

Kamienie dla zodiakalnych Wodników

Szczęśliwy kamień: akwamaryn, ametyst

Szczęśliwy kolor: turkus, zieleń

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
10 września urodziny obchodzi

Planeta opiekuńcza Wodnika

Jego planetą opiekuńczą jest Uran, który ma znaczny wpływ na to jaki jest Wodnik. Planeta ta daje Aquariusowi siłę charakteru i bystrość umysłu. Choć cenią sobie bezinteresowność bliskich im osób, to cenią sobie ludzi, którzy są dla nich inspiracją i motywują ich do lepszego życia. 

Zodiakalne Wodniki chętnie i z łatwością poznają nowe osoby. Niestety równie łatwo skreślają z listy znajomych tych, którzy w jakiś sposób im "podpadli". Wodniki przez swoją nietuzinkowość i tajemniczość mimo wszystko fascynują osoby ze swojego otoczenia. Bywa, że je ranią, bo zdarzają im się zachowania egoistyczne i okrutne. Zawsze jednak uważają, że ich złe zachowania miały wyższy cel lub były czymś usprawiedliwione. Wodniki są dla siebie samych o wiele łaskawsze niż dla swoich bliskich. 

Sławne osoby spod znaku Wodnika

Wodniki są uzdolnione nie tylko umysłowo, ale i artystycznie. Jest wśród nich na przykład wielu światowej rangi muzyków i kompozytorów, chociażby Wolfgang Amadeusz Mozart, Artur Rubinstein, a ze współczesnych Bob Marley, Władimir Wysocki lub Shakira.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza