PŁEĆ DZIECKA: sposoby na poczęcie dziewczynki

2013-05-31 2:18 Agata Nowicka

Płeć dziecka zwykle nie ma większego znaczenia dla przyszłych rodziców. Jeśli jednak chcesz zaplanować płeć dziecka, są na to sposoby. Dowiedz się, co robić, jeśli chcesz począć dziewczynkę.

Metody planowania płci dziecka można podzielić na dwie grupy: skuteczne i kosztowne oraz mało skuteczne, ale też mało inwazyjne i niezbyt drogie. Te skuteczne sposoby na planowanie płci dziecka stosuje się wyłącznie wtedy, gdy wiadomo, że dziecko o określonej płci będzie obciążone chorobą genetyczną, dotykającą tylko jedną płeć. Jeśli po prostu masz już dwóch synów, i tym razem chciałabyś począć dziewczynkę, możesz skorzystać z nieinwazyjnych metod, ale uwaga – nie ma gwarancji na ich skuteczność. Zachodząc w ciążę musisz być gotowa na to, że dziecko będzie miało inną płeć niż zaplanowana. Oto sposoby na poczęcie dziewczynki.

Oblicz swoje dni płodne za pomocą naszego kalkulatora

Planowanie płci dziecka: dziewczynka

  • metoda dietetyczna: przyszli rodzice na 6 tygodni przed poczęciem powinni jeść dużo produktów bogatych w wapń i magnez (nabiał, pełnoziarniste kasze, pieczywo, makarony, marchew, gorzka czekolada, rośliny strączkowe). Unikaj soli, kawy i innych napojów bogatych w kofeinę (cola, herbata).
  • metoda owulacyjna: chodzi o to, by odbyć stosunek w ściśle określonym momencie cyklu – 1-2 dni przed owulacją. Wtedy plemniki żeńskie mają większe szanse dotrzeć do komórki jajowej, ponieważ są bardziej odporne i dłużej żyją w drogach rodnych (plemniki męskie są szybsze, ale szybciej giną).

www.dlarodzinki.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE