Masz już serdecznie dosyć zachowania swojego dziecka? Pomocą może być jego znak zodiaku

2023-04-06 13:29

Dziecko nie współpracuje, jest marudne, histeryzuje, a wszelkie rozmowy i prośby nie przynoszą pozytywnego skutku? Stresujesz się i coraz mniej dogadujesz z własnym dzieckiem? Być może łatwiej do niego trafisz biorąc pod uwagę jego znak zodiaku.

Dziewczynka
Autor: Getti Images Twoje dziecko źle się zachowuje, a ty nie wiesz, co robić? Rozwiązaniem może być jego znak zodiaku

Wychowywanie dzieci nie jest proste. Jako rodzice musimy zmierzyć się z niepowtarzalnym charakterem malucha, który też chce mieć coś do powiedzenia. Niezrozumiałe zaczyna się złościć, krzyczeć, płakać i często przestaje z nami współpracować. Nie możemy pozwalać mu na wszystko, ale jednocześnie mamy dość kłótni.

Maressa Brown w swojej książce „Rasing Baby by the Stars: A New Parent’s Guide to Astrology” przedstawiła zachowanie dzieci, biorąc pod uwagę znak zodiaku, pod którym się urodziły. Chce w ten sposób wesprzeć rodziców w łatwiejszym trafieniu do ich pociech.

Zobacz także: Dzieci spod tych znaków zodiaku są najbardziej pewne siebie. Czy jest wśród nich twoje?

Co zrobić, kiedy dwulatek wpada w złość na nasze „Nie!”? Terapeutka wyjaśnia, jak radzić sobie ze złością malca

Spis treści

 1. Znak zodiaku a zachowanie dziecka
 2. Baran
 3. Byk
 4. Bliźnięta
 5. Rak
 6. Lew
 7. Panna
 8. Waga
 9. Skorpion
 10. Strzelec
 11. Koziorożec
 12. Wodnik
 13. Ryby
Wielki horoskop miesięczny na kwiecień 2023. Te znaki czeka miłość

Znak zodiaku a zachowanie dziecka

Denerwujesz się, gdy twój maluch tak powoli się ubiera lub setny raz powtarzasz, aby posprzątał zabawki z podłogi w salonie? Wciąż masz uczucie, że wychowywanie dziecka to ciągła walka, prośby i groźby, a w efekcie i tak ulegasz, bo masz już dość awantur?

Maressa Brown twierdzi, że znak zodiaku twojego dziecka może wiele powiedzieć o jego zachowaniu. Co więcej, wiedza ta może stać się narzędziem do pozbycia się całego stresu związanego z niewłaściwym zachowaniem podopiecznego.  

Autorka w swojej książce uważa, że liczy się układ gwiazd i planet w chwili, gdy na świecie pojawiło się dziecko. Podkreśla, że najważniejszą zmienną jest samo dziecko: jego mocne strony, wyzwania, zainteresowania i emocje. Znak zodiaku może być odpowiedzią na wiele trudnych sytuacji.

Baran

Dzieci spod znaku zodiaku Barana są ruchliwe i uwielbiają być na w centrum zainteresowania. Baran często też sprawdza, czy może przekroczyć wyznaczone granice. Wszystko za sprawą bardzo ognistego charakteru rządzącego przez planetę Mars.

Sprzeciw rodzica kończy się wybuchem złości i walką na każdym kroku. Plusem jest jednak fakt, że gwałtowny wybuch zazwyczaj szybko się kończy.

Jak przekonać Barana, żeby zwolnił i zapanować nad jego wybuchami? Kluczem może okazać się przestrzeń, w której będzie mógł się uspokoić i przyniesie mu wyciszenie. Jeżeli widzisz, że traci nad sobą kontrolę w trakcie długiej jazdy samochodem, odwróć jego uwagę. Wprowadź gry, które postawią przed nim nowe, ciekawe wyzwanie. Może to być na przykład gra w szukanie kolorów lub nazywanie rzeczy za oknem.

Byk

Znak zodiaku Byk to znak ziemi rządzącym przez planetę Wenus. Dzieci spod tego znaku nie tak łatwo tracą cierpliwość. Zazwyczaj są spokojne i długo zachowują zimną krew. Warto jednak podkreślić, że Byki są z reguły dość uparte. Przekonane do swoich racji, szybko nie odpuszczają.

W przypadku Byków, chcąc ich do czegoś przekonać, musimy sięgnąć po odpowiednią motywację. Nawet najmłodsze dzieci spod tego znaku docenią tablicę z naklejkami, ale w ich przypadku liczy się również możliwość wyboru. Wystarczy, że rodzic zaproponuje dwie opcje, aby maluch mógł poczuć, że ma swoje zdanie.

Bliźnięta

Znak zodiaku Bliźnięta to znak powietrza rządzony przez planetę Merkury. Dzieci spod tego znaku często są bardzo towarzyskie i ruchliwe. Nie lubią nudy i przesiadywania wciąż w jednym miejscu. Chcąc uniknąć wybuchów złości i frustracji, trzeba zapewnić im możliwość działania.

W przypadku Bliźniąt dobrze sprawdzą się wszystkie zabawy sensoryczne lub gry pamięciowe. Starszym dzieciom spod tego znaku możemy zaproponować pisanie pamiętnika. Słowa i uczucia są ich mocną stroną.

Rak

Znak zodiaku Rak to znak wody rządzony przez Księżyc. Kochają niezależność, niekiedy są dość wybredne i mogą się buntować, jeżeli nie poświęca się im wystarczająco dużo czasu. Raki uwielbiają być widziane i słyszane.

Zbuntowanemu Rakowi trzeba poświęcić czas i uwagę. Uwielbiają się przytulać, ale również są bardzo pomocne. Zaangażuj dziecko do wspólnego dbania o dom – pomoc przy układaniu zabawek, wspólnego przyrządzania śniadań i sprzątania. Dzięki temu uleci z nich nadmiar negatywnej energii, a wy będziecie mieli ze sobą lepszy kontakt.

Lew

Znak zodiaku Lew to ognisty znak rządzony przez Słońce. Cechuje się asertywnością, ale również przywiązaniem do własnych upodobań. Wszelkie zmiany budzą w nim sprzeciw i złość. Lubią być również w centrum uwagi i często podkreślają, że wiedzą wszystko lepiej.

Lwom trzeba zaoferować możliwość poczucia siły i władzy. Warto więc dać im możliwość podejmowania decyzji. Małe Lwy mogą zdecydować, czy dziś na podwieczorek wolą jabłko, a może jogurt.

Lwy często widzą tylko swój punkt widzenia, więc warto uczyć ich empatii. Rozmawiać o ich uczuciach, ale również o tym, jak mogło poczuć się dziecko, którego nie chciały wpuścić na zjeżdżalnię. Jest to cenne dla jego rozwoju inteligencji emocjonalnej.

Panna

Znak zodiaku Panna to znak rządzony przez planetę Merkury. Panny przestrzegają zasad, są perfekcjonistami, ale bywają również bardzo wrażliwe. Kiedy sobie z czymś nie radzą, mogą reagować płaczem.

Panny mogą lepiej się motywować, gdy widzą wyraźny cel swoich działań. Nawet dość trudne zadanie rozpisane krok po kroku może okazać się znacznie mniej stresujące.

Waga

Znak zodiaku Waga jest znakiem powietrza rządzonym przez Wenus. Uwielbiają wszystko, co łatwe i przyjemne,  przy tym są wrażliwe i cenią sobie równowagę. Mogą czuć się rozdrażnione i zniechęcone zrobieniem czegoś, co wydaje im się wręcz nudne, niewygodne i uciążliwe.

Waga może często odwoływać się do niesprawiedliwości, gdy tylko poprosisz ją o zrobienie czegokolwiek, co w danej chwili jej nie pasje. Dlatego warto rozmawiać z nimi o uczuciach. Mówić im, że nam też bywa trudno i nie zawsze robimy tylko te rzeczy, które lubimy.

Skorpion

Znak zodiaku Skorpion jest wodnym znakiem rządzonym przez Marsa i Plutona. Jeżeli zmusimy Skorpiona do wyjścia ze swojej strefy komfortu, sprawimy, że będzie jeszcze bardziej uparty, niż zazwyczaj.

Skorpiony cenią sobie działanie i jasny cel. Zamiast uparcie powtarzać, żeby coś zrobiły, wyjaśnij, dlaczego jest to ważne i co osiągnie, gdy to wykona.

Warto również znaleźć dla Skorpionów miejsce, gdzie będą mogły dać upust swoim negatywnym emocjom. Z reguły bywają bardzo skryte, więc tłumią w sobie wszystkie uczucia, a gdy przychodzi co do czego, wybuchają. Dobrym rozwiązaniem może okazać się ciekawy tor przeszkód lub wyjście z dzieckiem na basen.

Strzelec

Znak zodiaku Strzelec to znak ognia rządzony przez Jowisza. Cenią sobie wolność i możesz odnieść wrażenie, że uwielbiają słowo „więcej”. Więcej zabawy, więcej ciasteczek, więcej bajek, więcej biegania, więcej skakania, więcej wszystkiego, co lubi. Nienawidzą za to sytuacji, gdy stawiane są im granice, choć same uwielbiają je przekraczać.

Ze Strzelcem warto postawić ciepły, ale stanowczy ton. Często też dalej zajdziemy, wykorzystując żart i dobry humor, niż groźby i nakazy. Zamiast wściekać się, że wszędzie rozrzucił zabawki, wymyśl zabawę, która mu to ułatwi – np. wrzucanie piłeczek do pudełka, kto będzie szybszy?

Koziorożec

Koziorożec rządzony przez Saturna jest znakiem ziemi. Dzieci spod tego znaku zodiaku charakteryzują się odpowiedzialnością, pracowitością i cenią sobie bardziej dorosłe życie. Często nie lubią, gdy mówi im się, co mają robić, bo doskonale zdają sobie sprawę ze swoich obowiązków.

Koziorożce biorą wiele rzeczy bardzo poważnie i tak też chcą być często traktowane. Kiedy popełnią błąd, warto im wytłumaczyć, że to zdarza się każdemu.

Wodnik

Wodniki to znaki powietrza rządzone przez planetę Uran. Wodnik uwielbia podważać wszelkie zasady. Nie straszne im również konsekwencje własnego zachowania. Prośby często spotykają się z bardzo chłodną reakcją, a przywołanie do porządku jedynie wzruszenie ramionami.

Wodnikom trzeba zaoferować racjonalne wyjaśnienie. Nie wystarczy powiedzieć „bo ja tak powiedziałam”. W ich przypadku to nie zadziała.

Ryby

Znak zodiaku Ryby rządzone są przez planetę Neptun i są typowym wodnym znakiem. Nie lubią konfliktów. W sytuacji, gdy mają zrobić coś, na co nie mają ochoty, po prostu udają, że nie słyszą.

Ryby lubią być w centrum uwagi i często wymyślają niebywałe historie. Lubią także być chwalone, więc dobrze jest cenić je za powiedzenie prawdy, a nie opowiadanie pięknych kłamstw.

Warto rozmawiać z nimi o emocjach, szczególnie tych negatywnych. Dzięki temu uczą się nad nimi panować. Dla zbuntowanych małych Ryb niezwykle cenne może okazać się miejsce, w którym mogą się wyciszyć i posłuchać spokojnej muzyki.

Czytaj także: Jak prawidłowo reagować na histerie u dziecka? Mamy 5 sprawdzonych sposobów na dziecięce złości