System edukacyjny

Kiedy jest Dzień Nauczyciela w 2022 roku? Święto Edukacji Narodowej wypada zawsze w ten sam dzień - 14 października. Jeśli jest to dzień powszedni, Dzień Nauczyciela jest wolny od zajęć lekcyjnych. 
Dzień Nauczyciela, który przypada 14 października to doskonała okazja do wysłania kartki z życzeniami swojej wychowawczyni lub wychowawcy. Krótka graficzna wiadomość z kilkoma miłymi słowami na pewno zostanie doceniona przez nauczyciela. Skorzystajcie z naszych gotowych wzorów kartek z życzeniami z okazji Dnia Nauczyciela. Przygotowaliśmy kilka uniwersalnych wzór!
Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot znany uczniom już od kilku lat, jednak w tym roku przechodzi on pewne przeobrażenia, o których warto wiedzieć. Na czym polega przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa i co się robi na EDB?
Jak zwykle w okolicach wakacji, ministerstwo podaje nowy Kalendarz szkolny. Poznaj harmonogram roku szkolnego 2022/2023 i zobacz, kiedy dzieci będą miały dni wolne od szkoły, a kiedy przypadną egzaminy i inne ważne dni w kalendarzy szkolnym.
Lektury szkolne klasa 5 w roku szkolnym 2022/23 można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to książki, które uczeń może czytać dla przyjemności, w drugiej natomiast znajdują się teksty, które rozbudzają wrażliwość i pomagają sprostać wymaganiom dotyczącym kształcenia literackiego, zawartym w podstawie programowej. 
Lektury szkolne zmieniają się wraz ze zmieniającymi się czasami. Kanon szkolnych lektur dla klasy ósmej przewiduje wiele nowych tytułów, których jeszcze kilka lat temu nie było na tej liście. Sprawdź lektury szkolne dla klasy 8 w nowym roku szkolnym 2021/2022.
Lektury szkolne dla klasy 6 szkoły podstawowej to pozycje, których czytanie wymaga skupienia i nie zawsze jest dla ucznia proste i przyjemne. Są wśród nich zarówno pozycje klasyczne, jak i takie, które na listę lektur trafiły dopiero we wrześniu 2021 roku. 
Wymagania edukacyjne dla klas 1-3 to opracowane przez nauczyciela oczekiwania wobec ucznia na pierwszym etapie szkoły podstawowej, zgodne z podstawą programową. Opanowanie wymogów przez dziecko daje podstawę do wystawienia mu śródrocznej i rocznej oceny klasyfikacyjnej.
Kryteria oceniania dla klas 4-8 buduje się w oparciu o system od jedynki do szóstki. Szczegółowe warunki i sposób oceniania w każdej szkole uwzględnia statut. To w nim powinny znaleźć się wszystkie reguły dotyczące wystawiania ocen.
Przedmioty klasa 4 to dla ucznia wielka niewiadoma. W planie lekcji pojawiają się nowe przedmioty, nowi nauczyciele, zmieni się też zupełnie system nauczania, który bardzo różni się od edukacji zintegrowanej, znanej dotychczas z klas 1-3. Jakie przedmioty są w 4 klasie szkoły podstawowej?
Lektury klasa 4 w roku szkolnym 2022/23 mają zachęcić dziecko do czytania książek. Dlatego oprócz pozycji klasycznych znalazły się na niej książki, po które większość dzieci sięgnie z przyjemnością. 
Lektury szkolne klasa 1, klasa 2 i klasa 3 to obowiązkowy element szkolnej rzeczywistości. Dowiedz się, jakie są lektury szkolne w klasach 1-3 i jaki wybór mają dzieci. W podstawie programowej dla edukacji wczesnoszkolnej Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało 27 pozycji książkowych w roku szkolnym 2022/2023.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza