System edukacyjny

Jak zwykle w okolicach wakacji, ministerstwo podaje nowy Kalendarz szkolny. Poznaj harmonogram roku szkolnego 2022/2023 i zobacz, kiedy dzieci będą miały dni wolne od szkoły, a kiedy przypadną egzaminy i inne ważne dni w kalendarzy szkolnym.
Ferie to dwutygodniowa przerwa od szkoły. Kiedy wypadają ferie zimowe w 2022 r.? Prezentujemy terminy z podziałem na województwa. Zobacz, kiedy dzieci mają wolne od szkoły! 
Świat staje na głowie, ale pochwała pedofilii w podręczniku od historii, to chyba jednak przesada. Nowy podręcznik do Historii i teraźniejszości, nowego przedmiotu wprowadzanego właśnie do szkół ponadpodstawowych znalazł się pod ostrzałem.
Nie masz pomysłu na podziękowania dla nauczyciela na koniec roku szkolnego? Zobacz nasze propozycje podziękowań dla nauczyciela, które sprawią mu przyjemność oraz uhonorują trud włożony w nauczanie i wychowywanie dzieci. Takie podziękowania na koniec roku szkolnego wcale nie muszą być nudne i sztampowe! 
Ocena z przedmiotu bywa rzeczą oczywistą: uczeń uczył się dobrze, raczej przykładał się do nauki, dostawał w przewadze same czwórki, to i czwórkę ma na koniec roku szkolnego. A na jakich zasadach wystawia się oceny z zachowania?
Jak wypadają dni wolne od szkoły w roku 2021/2022? Ten rok jest dla uczniów dość łaskawy pod względem liczby dni wolnych od szkoły. Zobacz kiedy dzieci nie idą do szkoły w roku 2021/2022 i zaplanuj wyjazd na majówkę lub do rodziny na święta listopadowe.
Nowy przedmiot "historia i teraźniejszość" zastąpi wiedzę o społeczeństwie. Takie zmiany wprowadza Ministerstwo Edukacji i Nauki. Co to za przedmiot i w której klasie będzie wprowadzony?
Polskie szkoły i przedszkola od lat ćwiczą się w przyjmowaniu dzieci cudzoziemców. Zwłaszcza pochodzących z Ukrainy. Sytuacja wojny wymaga, by ten system usprawnić, ale wiele już zrobiono. Placówki w całym kraju pracują nad odpowiednimi procedurami, by umożliwić dzieciom z Ukrainy dostęp do edukacji i namiastki dziecięcej normalności.
Początek roku szkolnego to ważna data w kalendarzu każdego ucznia, zwłaszcza, że ostatni rok uczniowie spędzili w większości w domu z powodu nauczania zdalnego. Sprawdź, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 i kiedy dzieci pierwszy raz pójdą w nowym roku do szkoły.
Kiedy jest Dzień Nauczyciela w 2022 roku? Święto Edukacji Narodowej wypada zawsze w ten sam dzień - 14 października. Jeśli jest to dzień powszedni, Dzień Nauczyciela jest wolny od zajęć lekcyjnych. 
Koniec roku szkolnego 2022 to moment wyczekiwany przez każdego ucznia. Kiedy przypada koniec roku szkolnego w 2022 roku? Sprawdźcie!
Wakacje 2022, jak co roku, rozpoczną się w czerwcu. To wyczekiwany moment i nagroda po wyjątkowo trudnym roku edukacji. Kiedy dokładnie zaczynają się wakacje w 2022 roku? Ile dni zostało jeszcze do wakacji?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza