System edukacyjny

Ferie zimowe 2022 za pasem. Warto zacząć planować kiedy trzeba wziąć wolne i zaplanować czas dzieciom. Kiedy są ferie w każdym z województw?
Jak wypadają dni wolne od szkoły w roku 2021/2022? Ten rok jest dla uczniów dość łaskawy pod względem liczby dni wolnych od szkoły. Zobacz kiedy dzieci nie idą do szkoły w roku 2021/2022 i zaplanuj wyjazd na majówkę lub do rodziny na święta listopadowe.
Twoje dziecko nagle nie chce chodzić do szkoły, chociaż wcześniej bardzo ją lubiło. Albo w ogóle, już od samego początku roku szkolnego wyraźnie protestuje i nie chce rano wstawać. Jak radzić sobie z tą sytuacją i w jaki sposób pomóc dziecku przezwyciężyć niechęć do szkoły?
Dzień Nauczyciela, który przypada 14 października to doskonała okazja do wysłania kartki z życzeniami swojej wychowawczyni lub wychowawcy. Krótka graficzna wiadomość z kilkoma miłymi słowami na pewno zostanie doceniona przez nauczyciela. Skorzystajcie z naszych gotowych wzorów kartek z życzeniami z okazji Dnia Nauczyciela. Przygotowaliśmy kilka uniwersalnych wzór!
Twoje dziecko do tej pory uczęszczało na lekcje religii, ale w tym roku chcesz zrezygnować? Zobacz jak napisać potrzebne oświadczenie i czy takie pismo w ogóle jest potrzebne.
Kwestia ubezpieczenia szkolnego już od kilku lat wywołuje wiele wątpliwości rodziców. Czy rodzic może odmówić ubezpieczenia dziecka, które proponuje nauczyciel? Czy odmawiając ma obowiązek ubezpieczyć dziecko gdzie indziej? Poniżej odpowiadamy na te pytania i przedstawiamy najważniejsze fakty, dotyczące ubezpieczenia szkolnego.
Lektury szkolne to obowiązkowy element szkolnej rzeczywistości. W podstawie programowej dla edukacji wczesnoszkolnej Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało 27 pozycji książkowych, które są lekturami szkolnymi dla klas 1-3 w roku szkolnym 2021/2022. Wybór tych, które będą czytane z dziećmi i przez dzieci, pozostawiono nauczycielom.
Lektury szkolne zmieniają się wraz ze zmieniającymi się czasami. Kanon szkolnych lektur dla klasy ósmej przewiduje wiele nowych tytułów, których jeszcze kilka lat temu nie było na tej liście. Sprawdź lektury szkolne dla klasy 8 w nowym roku szkolnym 2021/2022.
Lektury szkolne w klasie piątej w roku szkolnym 2021/22 można podzielić na dwie kategorie. Pierwsza z nich to książki, które uczeń może czytać dla przyjemności, w drugiej natomiast znajdują się teksty, które rozbudzają wrażliwość i pomagają sprostać wymaganiom dotyczącym kształcenia literackiego, zawartym w podstawie programowej. 
Lektury szkolne w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/22 mają zachęcić dziecko do czytania książek. Dlatego oprócz pozycji klasycznych znalazły się na niej książki, po które większość dzieci sięgnie z przyjemnością. 
Lektury szkolne dla klasy 6 szkoły podstawowej w roku 2021/22 to pozycje, których czytanie wymaga skupienia i nie zawsze jest dla ucznia proste i przyjemne. Są wśród nich zarówno pozycje klasyczne, jak i takie, które na listę lektur trafiły od września 2021 roku. 
Gdy dziecko staje się markotne i nie chce chodzić do szkoły, prawdopodobnie ma problemy w szkole. Jak sobie poradzić w tej sytuacji? Czy zmiana szkoły jest dobrym rozwiązaniem i jak to zrobić? Rozmawiają psycholog Aleksandra Piotrowska.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza