System edukacyjny

Ocena z przedmiotu bywa rzeczą oczywistą: uczeń uczył się dobrze, raczej przykładał się do nauki, dostawał w przewadze same czwórki, to i czwórkę ma na koniec roku szkolnego. A na jakich zasadach wystawia się oceny z zachowania?
Jak wypadają dni wolne od szkoły w roku 2021/2022? Ten rok jest dla uczniów dość łaskawy pod względem liczby dni wolnych od szkoły. Zobacz kiedy dzieci nie idą do szkoły w roku 2021/2022 i zaplanuj wyjazd na majówkę lub do rodziny na święta listopadowe.
Nowy przedmiot "historia i teraźniejszość" zastąpi wiedzę o społeczeństwie. Takie zmiany wprowadza Ministerstwo Edukacji i Nauki. Co to za przedmiot i w której klasie będzie wprowadzony?
Polskie szkoły i przedszkola od lat ćwiczą się w przyjmowaniu dzieci cudzoziemców. Zwłaszcza pochodzących z Ukrainy. Sytuacja wojny wymaga, by ten system usprawnić, ale wiele już zrobiono. Placówki w całym kraju pracują nad odpowiednimi procedurami, by umożliwić dzieciom z Ukrainy dostęp do edukacji i namiastki dziecięcej normalności.
Początek roku szkolnego to ważna data w kalendarzu każdego ucznia, zwłaszcza, że ostatni rok uczniowie spędzili w większości w domu z powodu nauczania zdalnego. Sprawdź, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 i kiedy dzieci pierwszy raz pójdą w nowym roku do szkoły.
Kiedy jest Dzień Nauczyciela w 2022 roku? Święto Edukacji Narodowej wypada zawsze w ten sam dzień - 14 października. Jeśli jest to dzień powszedni, Dzień Nauczyciela jest wolny od zajęć lekcyjnych. 
Ferie to dwutygodniowa przerwa od szkoły. Kiedy wypadają ferie zimowe w 2022 r.? Prezentujemy terminy z podziałem na województwa. Zobacz, kiedy dzieci mają wolne od szkoły! 
Koniec roku szkolnego 2022 to moment wyczekiwany przez każdego ucznia. Kiedy przypada koniec roku szkolnego w 2022 roku? Sprawdźcie!
Wakacje 2022, jak co roku, rozpoczną się w czerwcu. To wyczekiwany moment i nagroda po wyjątkowo trudnym roku edukacji. Kiedy dokładnie zaczynają się wakacje w 2022 roku? Ile dni zostało jeszcze do wakacji?
Zmiana nauczyciela na innego w trakcie roku szkolnego nie jest łatwym zadaniem. Jeśli uczniowie wraz z rodzicami chcą wymienić pedagoga, muszą przede wszystkim zwrócić się z odpowiednią prośbą do dyrektora szkoły. Jakie kroki powinni podjąć?
Nowy przedmiot wchodzi do szkół od 1 września 2022. Czego będą się uczyć dzieci? Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało projekt podstawy programowej.
Odpowiednia reakcja na szkolne oceny jest wyzwaniem zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Właśnie teraz, gdy powoli kończy się I semestr, warto zastanowić się nad tym, jak reagować, gdy dziecko nie poprawi oceny z geografii lub dostanie na koniec pierwszego półrocza jedynkę z matematyki?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza