17-miesięczne dziecko

2018-08-31 13:10

Kalendarz rozwoju dziecka: 17 miesiąc życia dziecka. 17-miesięczne dziecko nienawidzi kiedy mu się coś nie udaje. Musisz być przygotowany na ataki buntu, krzyki, płacze i kopanie. Niemowlak potrafi już reagować na swoje imię i rozpoznaje coraz więcej osób. Czasem śnią mu się koszmary.

17 miesiąc
Autor: photos.com

Kalendarz rozwoju dziecka: 17 miesiąc życia dziecka.

17-miesięczne dziecko: zachowania

  • Dziecka jest wszędzie pełno i bawi się coraz bardziej skomplikowanymi zabawkami.
  • 17-miesięczne dziecko nie cierpi, gdy coś mu się nie udaje i zaczyna wrzeszczeć i płakać. Albo rzuca się na ziemię i kopie. Albo robi wszystko to na raz. Takie zachowanie dziecka jest dla sporej grupki rodziców początkiem prawdziwego, trwającego czasem wiele miesięcy, koszmaru.

Dowiedz się, jak poskromić złośnika >>

  • Wszystko dlatego, że dziecko w 17 miesiącu życia nie umie sobie poradzić z emocjami, które go ogarniają, gdy okazuje się, że nie wszystko dzieje się tak, jak by sobie tego życzyło.
  • Odkrywa też, że słowo "nie" i opór, nawet bierny, może być środkiem nacisku prowadzącym do osiągnięcia celu.
  • Waszym zadaniem jest uniknięcie sytuacji, w której takie zachowania wejdą dziecku w krew i staną się stałym elementem waszego życia. Nie możecie ulegać szantażowi, ani też dać się unieść gniewowi i np. dać dziecku klapsa.

17-miesięczne dziecko potrafi jeść łyżką, pić z kubeczka... Co jeszcze? Zobacz WIDEO

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Sprawdź, jak sobie radzić z dziecięcą histerią >>

17-miesięczne dziecko i rodzina:

  • Dziecko w 17 miesiącu życia zawsze reaguje na swoje imię, pozuje do zdjęć, lubi być bohaterem filmów i wprost uwielbia oglądać się na zdjęciach. Z drugiej strony, dziecko rozpoznaje i zapamiętuje coraz więcej twarzy, kojarzy wujków i ciocie, rozpoznaje ich na zdjęciach.
  • 17-miesięczne dziecko lubi słuchać opowieści rodzinnych. Umie chodzić jak kot, biegać jak pies, udawać pociąg i samochód.

17-miesięczne dziecko: sen

Czasem śnią mu się koszmary. Dziecko może budzić się z krzykiem jeszcze przez kilka miesięcy. Wszystko dlatego, że w 17 miesiącu życia dużo już umie zauważyć, ale niewiele właściwie zinterpretować... Rosnąca samodzielność i samoświadomość może też zaburzać nieco poczucie bezpieczeństwa i skłaniać dziecko do ssania kciuka, smoczka, huśtania się czy tulenia ukochanej zabawki.

Przeczytaj, skąd się biorą koszmary senne >>

17-miesięczne dziecko a nocnik

Najwyższa pora na spotkanie z nocnikiem. Co prawda nie możecie liczyć na to, że dziecko od razu zrozumie, do czego on służy, ale szanse na to powoli rosną.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Rozwój noworodka (tygodnie)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza