Alarm w krakowskim oknie życia. To co zastały siostry zakonne, wszystkich zaskoczyło

2023-08-11 14:34

W krakowskim oknie życia prowadzonym przez siostry zakonne przy ulicy Przybyszewskiego włączył się alarm. Jednak zamiast dziecka zakonnice znalazły w nim 8 kociąt. O sprawie poinformowało Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Alarm w krakowskim oknie życia. To co zastały siostry zakonne, wszystkich zaskoczyło
Autor: Facebook @KTOZ Alarm w krakowskim oknie życia. To co zastały siostry zakonne, wszystkich zaskoczyło

„Tego jeszcze nie było. Kierowca KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że do odbioru jest 8 kociąt z okna życia. Ale - uwaga - z okna życia dla dzieci, prowadzonego przez siostry zakonne na ul. Przybyszewskiego” – napisano na facebookowym profilu KTOZ.

W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt

8 kociąt w krakowskim oknie życia. Wymagają leczenia

Jak dodano w komunikacie wszystkie kocie maluchy pozostawione w oknie życia wymagają leczenia weterynaryjnego – mają zaawansowany koci katar.

Pracownicy KTOZ zwrócili przy tym uwagę, że bieżący rok jest dla nich wyjątkowo ciężki – pod ich opiekę trafiła bowiem rekordowa ilość porzuconych zwierząt.

„Ciężko uwierzyć w to co się dzieje. Ten rok jest wyjątkowo ciężki. Tylu oddawanych zwierząt nie pamiętają najstarsi pracownicy. Pamiętajcie, że za pośrednictwem naszego biura można wykupić taniej zabieg kastracji/sterylizacji. Osobom w ciężkiej sytuacji materialnej pomagamy w pokryciu kosztów takiego zabiegu” – napisali.

Okna życia dla zwierząt w Polsce

Przypomnijmy, że oprócz okien życia dla dzieci istnieją także w Polsce liczne okna życia dla zwierząt, w których można pozostawić niechcianego psa lub kota. Tu zwierzę otrzyma fachową opiekę do czasu odebrania przez schronisko.

W samym Krakowie są trzy takie punkty:

  • Okienko Życia w siedzibie KTOZ, przy ul. Floriańskiej 53,
  • Klinika Weterynaryjna ARKA, ul. Chłopska 2a,
  • Hotel Dla Psów SZARIKTON , ul. Łużycka 111a (wjazd od ul. Bochenka).