Kącik Taty

Misją numer jeden mężczyzny na sali porodowej jest wspieranie rodzącej partnerki. Ale to nie znaczy, że przyszli ojcowie powinni ignorować własne potrzeby. To nie ich egoizm: jeśli zadbają o siebie, będą bardziej pomocni w czasie porodu. To jak z zakładaniem maski tlenowej w spadającym samolocie.
Samotne wychowywanie dzieci przez ojca to zjawisko zdecydowanie rzadsze niż samotne macierzyństwo, ale równie trudne. Samotny tata nie jest jednak pozostawiony sam sobie. Zobacz, jak prawa i przywileje przysługują samotnym ojcom.
Pierwsze spojrzenie w oczy pierworodnego dziecka - to uczucie nie do opisania. Zobacz, jak reagowali na swoje dzieci świeżo upieczeni tatusiowie. Trzymaj chusteczkę pod ręką, bo będziesz płakać!
Kiedyś wydawało ci się, że ciąża żony to pestka, a problemy zaczną się dopiero po porodzie. Już wiesz, że byłeś w błędzie. Ciężarna partnerka potrafi facetowi dać niezłą szkołę. Zmiany nastroju, zachcianki, kaprysy i różnego rodzaju lęki zdarzają się teraz bardzo często. A wszystkiemu winna jest burza hormonów w ciąży.
Jaki powinien być prezent na Dzień Kobiet? Co kupić bliskiej sercu pani, żeby była zadowolona? Specjalnie dla was wybrałyśmy 3 propozycje prezentu na Dzień Kobiet, które nie kosztują więcej niż 50 zł. Przeczytaj sama albo od razu pokaż swojemu partnerowi, tacie czy bratu, żeby pamiętali, co ci kupić.
8 marca wypada Dzień Kobiet. Miłym dodatkiem do kwiatów czy prezentów jest kartka z życzeniami. Nie masz pomysłów, co do niej wpisać? Oto pomysły na życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Depresja poporodowa u mężczyzn? Wbrew pozorom u młodych ojców również może występować ten rodzaj zaburzeń depresyjnych. Jakie problemy mogą stanowić objawy depresji poporodowej u mężczyzn i co młode matki powinny zrobić, kiedy zauważą takie dolegliwości u swojego partnera?
Twój partner zamierza towarzyszyć ci na sali porodowej? To świetnie, ale... warto, by odpowiednio się do tego przygotował. Wyniki badań pokazują, że to, w jaki sposób ojciec odbiera poród swojego dziecka ma wpływ zarówno na jego relację z partnerką jak i więź z dzieckiem.
Większość z was zapewne dopiero spodziewa się potomstwa lub ukochane dziecko ma kilka miesięcy. Mój skarb szaleje na tym pięknym świecie już ponad rok, chciałbym zatem, z pozycji doświadczonego rodzica, uzmysłowić wam, jak piękne czasy was czekają.
U kobiety wiadomość o ciąży wyzwala całą masę lęków. A czego boi się przyszły tata? On też nie ma lekko – i jemu sen z powiek spędzają różne pytania i obawy. Ma do nich prawo, ale powinien je zracjonalizować i spróbować przezwyciężyć. Oto 8 najczęstszych obaw mężczyzny, oczekującego narodzin swojego pierwszego dziecka.  
Syndrom kuwady to sytuacja, kiedy mężczyzna odczuwa objawy ciąży, np. poranne mdłości. Ty jesteś w ciąży, a twój partner ma zachcianki, rośnie mu brzuch, cierpi na bezsenność? Przyszły tata też może odczuwać dolegliwości ciążowe! Takie zjawisko zwane jest też zespołem kuwady (couvade).
Gdy jesteś w ciąży, już po kilku miesiącach czujesz ruchy maleństwa, szybko nawiązujesz z nim emocjonalną więź. Inaczej jest z twoim partnerem: on dopiero musi przywyknąć do myśli, że zostanie ojcem. Jak podczas oczekiwania na dziecko pomóc mu oswoić się z tym faktem, jak przygotować go do ojca?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza