Kącik Taty

Karmienie niemowlęcia to nie tylko sprawa mamy. Także tata ma tu ważną rolę do spełnienia, nawet gdy dziecko jest karmione tylko piersią. Ma to wiele plusów, m.in. wzmacnia więź pomiędzy tatą a dzieckiem oraz tatą i jego partnerką, odciąża mamę od obowiązków, pokazuje jego wspracie i zaangażowanie we wspólne wychowanie dziecka. Dlaczego jeszcze warto podjąć ten trud wspólnie?
Najtrudniejsze za wami – podjęliście decyzję, że idziesz na urlop tacierzyński, zwany też ojcowskim. Mama wraca do pracy, a ty zostajesz z dzieckiem w domu. Teraz będzie już z górki... Nie wierzysz? Nic dziwnego. Przewijanie, karmienie, pranie i gotowanie - to prawdziwe wyzwanie. Ale nie przesadzajmy. Nie są to obowiązki, z którymi nie dasz sobie rady.
Relacja "tata i dziecko" jest bardzo ważna. Zaangażowanie obojga rodziców i świadome rodzicielstwo to ważna kwestia już od pierwszych dni życia niemowlaka. Coraz więcej ojców to doskonale rozumie i czynnie włącza się w karmienie swoich pociech od pierwszych miesięcy życia. Dzięki nowym akcesoriom, podawanie mleka nie jest tylko domeną kobiet.
Prezent na Dzień Taty to wyraz miłości i szacunku. Prezent dla taty można kupić lub wykonać własnoręcznie, by sprawić mu przyjemność. Jaki prezent na Dzień Ojca sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy najciekawsze pomysły na prezenty dla taty.
Choć mówi się, że kobiety powinny mieć swoje święto cały rok, warto celebrować ten szczególny dzień. Dzień Kobiet to ważne w naszej tradycji święto. Oto nasza propozycja życzeń.
Jaki powinien być prezent na Dzień Kobiet? Co kupić bliskiej sercu pani, żeby była zadowolona? Specjalnie dla was wybrałyśmy 3 propozycje prezentów na Dzień Kobiet, które nie kosztują więcej niż 50 zł. Przeczytaj sama albo od razu pokaż swojemu partnerowi, tacie czy bratu, żeby pamiętali, co ci kupić.
Misją numer jeden mężczyzny na sali porodowej jest wspieranie rodzącej partnerki. Ale to nie znaczy, że przyszli ojcowie powinni ignorować własne potrzeby. To nie ich egoizm: jeśli zadbają o siebie, będą bardziej pomocni w czasie porodu. To jak z zakładaniem maski tlenowej w spadającym samolocie.
Samotne wychowywanie dzieci przez ojca to zjawisko zdecydowanie rzadsze niż samotne macierzyństwo, ale równie trudne. Samotny tata nie jest jednak pozostawiony sam sobie. Zobacz, jak prawa i przywileje przysługują samotnym ojcom.
Pierwsze spojrzenie w oczy pierworodnego dziecka - to uczucie nie do opisania. Zobacz, jak reagowali na swoje dzieci świeżo upieczeni tatusiowie. Trzymaj chusteczkę pod ręką, bo będziesz płakać!
Kiedyś wydawało ci się, że ciąża żony to pestka, a problemy zaczną się dopiero po porodzie. Już wiesz, że byłeś w błędzie. Ciężarna partnerka potrafi facetowi dać niezłą szkołę. Zmiany nastroju, zachcianki, kaprysy i różnego rodzaju lęki zdarzają się teraz bardzo często. A wszystkiemu winna jest burza hormonów w ciąży.
8 marca wypada Dzień Kobiet. Miłym dodatkiem do kwiatów czy prezentów jest kartka z życzeniami. Nie masz pomysłów, co do niej wpisać? Oto pomysły na życzenia z okazji Dnia Kobiet.
Depresja poporodowa u mężczyzn? Wbrew pozorom u młodych ojców również może występować ten rodzaj zaburzeń depresyjnych. Jakie problemy mogą stanowić objawy depresji poporodowej u mężczyzn i co młode matki powinny zrobić, kiedy zauważą takie dolegliwości u swojego partnera?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza