Związek

Współczesny facet powinien dzielić obowiązki z żoną, być czułym, obecnym ojcem… Ale równocześnie w kulturze popularnej wyznacznikiem męskości wciąż są duże pieniądze i utrzymywanie rodziny. Kim jest współczesny mąż i ojciec? Jak radzi sobie ze zmianami "tradycyjnego" podejścia?
Problemy dnia codziennego, opieka nad dziećmi i praca pochłaniają naszą energię i czas. Trudno znaleźć jeszcze siłę podsycanie więzi w związku. Partner staje się opiekunem dzieci i pracownikiem w gospodarstwie domowym. Specjaliści podkreślają, że udany związek polega na tym, aby cały czas aktywnie dbać o osobę, którą kochamy.
Kłótnie w związku zdarzają się z różnych powodów. Nie oznacza to od razu kryzysu w małżeństwie. Jak wynika z sondaży, większość Polaków deklaruje, że woli rozwiązywać konflikty podczas spokojnej rozmowy, jednakże szczegółowa analiza ukazuje, że nie obce jest stosowanie niedojrzałych technik radzenia sobie z konfliktem. W społeczeństwie funkcjonuje powiedzenie, że kłótnie w związku są potrzebne. Czy faktycznie?
Twój partner cię zdradził. Zastanawiasz się, co dalej z waszym związkiem. Czy po zdradzie możliwe jest w ogóle dalsze wspólne życie? Jak będzie wyglądał związek po zdradzie? Czy warto ratować związek po zdradzie?
W każdym związku zdarzają się konflikty. Nawet sposób krojenia chleba może być przyczyną małżeńskiej sprzeczki. Nie ma w tym nic złego, jeśli kłótnia prowadzi do oczyszczenia atmosfery i rozwiązania problemu. Konstruktywna kłótnia to według psychologów szczera, otwarta dyskusja osób posiadających odmienne zdanie na dany temat, wykluczająca krzyk i przemoc. Brzmi pięknie, ale... jak tu grzecznie się kłócić, kiedy górę biorą negatywne emocje?
Tak twierdzi psycholog i autorka szerokich badań na temat rozwodów, która zanim je wykonała była… zwolenniczką rozwodów. Po wnikliwym przyjrzeniu się tematowi, zmieniła zdanie. Twierdzi, że to bardzo źle, że wystarczy kryzys w małżeństwie i już się rozstajemy, choć często ranimy w tym wszystkim dzieci. Bardziej niż nam się wydaje...
Kiedy na świecie pojawia się dziecko, to jego mama najczęściej rezygnuje z pracy zawodowej i poświęca opiece nad nim więcej czasu niż jego tata. Czasem zdarza się jednak, że jej zaangażowanie nie zostaje przez partnera docenione. Co może zrobić mama w domu, której wysiłku pracujący tata nie dostrzega?
Co-sleeping ma swoje wady i zalety. Wielu rodziców uważa, że spanie z dzieckiem wzmacnia poczucie więzi rodzinnej i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Niestety, może również wpływać na pogorszenie się jakości życia seksualnego rodziców. Czy co-sleeping to dobre rozwiązanie?
Przyjście na świat dziecka stawia na głowie życie w wielu związkach. Dowiedz się, jak wspólnie z partnerem przygotować się do narodzin dziecka i nowych obowiązków z tym związanych, by nie dopadł was kryzys.
Przyczyny kłótni młodych rodziców są różne. Małżonkowie często zauważają, że odkąd mają dziecko ciągle się kłócą. Najczęściej wynika to ze zmęczenia i niewyspania, bo niemowlę wymaga stałej opieki i uwagi rodziców. Ale nie zawsze. Poznaj najczęstsze przyczyny kłótni między rodzicami i sposoby, jak ich uniknąć.
Czy związek bez seksu, czyli całkowicie pozbawiony aspektu cielesnego, może funkcjonować? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: może, ale wyłącznie pod warunkiem, że taka jego forma odpowiada obojgu partnerom.
Miano „zrzędy” zwykle mężczyźni przypisują kobietom. Ale niektóre panie muszą stale znosić „muchy w nosie” i narzekanie swych partnerów. Jak to wytrzymać? I choć wydaje się, że wieczny malkontent jest lepszy od dyktatora, zimnego drania czy zazdrośnika, jest to również toksyczny partner, który tworzy z tobą toksyczny związek.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza