Pokój niemowlaka

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce w każdym domu. Rodzice starają się, aby pokój dziecka był przytulny, zachęcał do zabawy, a jednoczesnie był funkcjonalny. Prezentujemy najładniejsze pokoje dla niemowlaków. Inspiracje z Instagrama!
Nie masz miejsca na osoby pokój dla niemowlaka? Możesz urządzić na początku wygodny kącik dla niemowlęcia w sypialni małżeńskiej. Podpowiadamy jak to zrobić, by niemowlak miał wygodne miejsce w pokoju rodziców.
Urządzając pokój niemowlaka, wiele rodziców chce mieć kołyskę. Na pierwszy rzut oka kołyski dziecięce mają same wady. Dużo kosztują, od 150 do nawet 1000 zł, starczają na 5–6 miesięcy (czasem na krócej, jeśli niemowlę jest wyjątkowo duże i szybko próbuje siadać).
W pokoju niemowlęcia powinien panować ład i porządek. Ważne jest, aby wszystko, co niezbędne do pielęgnacji malucha było pod ręką. Oczywiście nie należy traktować tego zbyt dosłownie. Nie pozwólmy żeby wszystkie drobiazgi leżały na wierzchu, co spowoduje, że w końcu zapanuje bałagan. Warto znaleźć takie rozwiązanie, które pomoże nam ujarzmić stosy pieluszek, ubranek i zabawek.
Pokój dla niemowlaka to szczególna "odmiana" pokoju dziecięcego. Zobacz co powinno się w nim obowiązkowo znaleźć i stwórz własną aranżacje pokoju dziecięcego.
Urządzając pokoik dla dziecka, zwróćcie szczególną uwagę na to, czym pomalowane są ściany i podłoga, a także z czego wykonano meble. Często nie mamy świadomości, jak wiele szkodliwych substancji może znajdować się w przedmiotach, z którymi dziecko będzie miało bliski kontakt od pierwszych dni życia. Podpowiadamy, jak urządzić ekopokoik dla dziecka.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19