Pokój niemowlaka

Pokój dla niemowlaka to szczególne miejsce w każdym domu. Rodzice starają się, aby pokój dziecka był przytulny, zachęcał do zabawy, a jednocześnie był funkcjonalny. Prezentujemy najładniejsze pokoje dla niemowlaków. Inspiracje z Instagrama!
Jak zaprojektować wnętrze, aby pokój dziecka rósł razem z małym właścicielem? Jeśli nie chcesz zbyt często zmieniać wystroju dziecięcego pokoiku, zaprojektuj pokój na lata. Urządź go tak, by łatwo można go było przearanżować, gdy maluszek nieco podrośnie.
Urządzając pokoik dla dziecka, zwróćcie uwagę na to, czym pomalowane są ściany i podłoga, a także z czego wykonano meble. Często nie mamy świadomości, jak wiele szkodliwych substancji znajduje się w przedmiotach, z którymi dziecko ma kontakt od pierwszych dni życia. Podpowiadamy, jak urządzić ekopokoik dla dziecka.
Nie masz miejsca na osoby pokój dla niemowlaka? Możesz urządzić na początku wygodny kącik dla niemowlęcia w sypialni małżeńskiej. Podpowiadamy jak to zrobić, by niemowlak miał wygodne miejsce w pokoju rodziców.
Urządzając pokój niemowlaka, wiele rodziców chce mieć kołyskę. Na pierwszy rzut oka kołyski dziecięce mają same wady. Dużo kosztują, od 150 do nawet 1000 zł, starczają na 5–6 miesięcy (czasem na krócej, jeśli niemowlę jest wyjątkowo duże i szybko próbuje siadać).
W pokoju niemowlęcia powinien panować ład i porządek. Ważne jest, aby wszystko, co niezbędne do pielęgnacji malucha było pod ręką. Oczywiście nie należy traktować tego zbyt dosłownie. Nie pozwólmy żeby wszystkie drobiazgi leżały na wierzchu, co spowoduje, że w końcu zapanuje bałagan. Warto znaleźć takie rozwiązanie, które pomoże nam ujarzmić stosy pieluszek, ubranek i zabawek.
Pokój dla niemowlaka to szczególna "odmiana" pokoju dziecięcego. Zobacz co powinno się w nim obowiązkowo znaleźć i stwórz własną aranżacje pokoju dziecięcego.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my