Dolegliwości w ciąży

Domowe sposoby na przeziębienie w ciąży są skuteczne oraz bezpieczne dla przyszłej mamy i nienarodzonego dzidziusia. Przeziębienie w ciąży leczy się trudniej, bo nie wszystkie leki, po które sięgałaś wcześniej, są dozwolone. Sprawdź, jak powinno przebiegać leczenie przeziębienia w ciąży.
Na początku ciąży możesz odczuwać dużą drażliwość w piersiach - tkliwość piersi to normalny objaw ciążowy, podobnie, jak ich późniejsze powiększanie się. O piersi warto dbać przez całą ciążę, aby były jędrne, bez rozstępów. Jak zmieniają się piersi w ciąży i jak o nie dbać, aby zmiany te nie wpłynęły na ich wygląd?
Gazy w ciąży to wstydliwy problem, choć dotyczy prawie połowy ciężarnych. Dlaczego kobiety oczekujące dziecka tak często skarżą się na gazy w ciąży i na zaparcia? Czy są skuteczne sposoby na gazy w ciąży?
Wzdęcia w ciąży to jedna z najczęściej przytrafiających się przyszłym mamom dolegliwości. Muszą one sobie z nimi radzić nieco inaczej niż osoba, która dziecka się nie spodziewa. Co przyczynia się do powstawania wzdęć w ciąży i w jaki sposób im zapobiegać?
Oto lekcja bezpiecznego masażu w ciąży. Masaż kręgosłupa w ciąży relaksuje, przynosi ulgę, masaż brzucha i ud - zapobiega rozstępom. Podczas ciąży można i warto korzystać z masażu jak najczęściej. Podpowiadamy, jaki masaż dla kobiet w ciąży będzie najlepszy. Jak i czym masować kręgosłup, plecy, brzuch w ciąży?
Zaparcia w ciąży to jedne z najbardziej dających się we znaki ciążowych dolegliwości trawiennych. Sprawdź, co brać na zatwardzenia w ciąży i dowiedz się, czy czopki glicerynowe i leki na przeczyszczenie to dobry pomysł na zaparcia w ciąży.
Ból brzucha, nudności w ciąży - większość dolegliwości w ciąży jest prawidłowa i normalna. Zdarzają się jednak dolegliwości ciążowe, których pojawienie się powinno wzbudzić naszą czujność: to krwawienie, bóle brzucha, brak ruchów płodu.... Zobacz, o których niepokojących dolegliwościach ciążowych powinnaś koniecznie powiadomić swojego lekarza.
Skurcze łydek w ciąży to jedna z najczęstszych dolegliwości. Nagły skurcz łydki wyrywa ze snu, poraża bólem, czasem aż do łez. Przeczytaj, skąd się biorą skurcze łydek w ciąży i jak sobie z nimi radzić.
Biegunka, wzdęcia czy zaparcia to dolegliwości żołądkowe dość często pojawiające się w ciąży. Są spowodowane hormonami ciążowymi, uciskiem rosnącej macicy... Przez 9 miesięcy twój układ trawienny będzie przeżywał prawdziwy koszmar. Sprawdź, jak sobie radzić z problemami żołądkowymi i trawiennymi na początku ciąży i w jej trakcie.
Biegunka w ciąży może się zdarzyć, zwłaszcza jeśli dopadł cię wirus żołądkowy lub zjadłaś coś nieodpowiedniego. Co wtedy robić, by organizm jak najszybciej odzyskał równowagę? Jak leczyć biegunkę i jak pilnować diety, aby uniknąć biegunki w ciąży?
Bolesne kopnięcia to rzeczywistość każdej przyszłej mamy. Z początku delikatne muśnięcia, pod koniec ciąży mogą zamienić się w nieprzyjemne i uciążliwe kopniaki i kuksańce. Jak reagować, gdy malec w brzuszku za bardzo się rozpycha?
Pierwsze oznaki ciąży zna - przynajmniej w teorii - każda kobieta. Mimo to, nasze informacje o oznakach ciąży nie zawsze są prawdziwe. Przeczytaj albo posłuchaj, jakie objawy zwiastują ciążę i sprawdź, czy to, co wiesz o oznakach ciąży to prawda czy mit?

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka