Dolegliwości w ciąży

Upławy w ciąży mogą mieć różne przyczyny, od grzybicy, które są ich najczęstszym powodem, po pierwotniaki i choroby weneryczne. Pojawiają się jednak głównie dlatego, że w czasie ciąży okolice intymne stają się bardziej wrażliwe i podatne na infekcje. Podpowiadamy, jak radzić sobie z upławami w ciąży.
Ból w pachwinie w ciąży nie musi być objawem niepokojącym. Ciąża, szczególnie ta zaawansowana wiąże się z pewnym dyskomfortem związanym z pojawiającymi się uciążliwymi dolegliwościami. Jedną z nich jest bolesność pachwin, na którą skarży się wiele mam.
Końcówka ciąży może przebiegać pod znakiem wielu dolegliwości - tych już znanych z poprzednich trymestrów, jak i zupełnie nowych, związanych z dużym już brzuszkiem. Jak sobie radzić z dolegliwościami ciążowymi w trzecim trymestrze: zgagą, mdłościami i problemami z poruszaniem się pod koniec ciąży?
Skurcze łydek w ciąży to jedna z najczęstszych dolegliwości. Nagły skurcz łydki wyrywa ze snu, poraża bólem, czasem aż do łez. Przeczytaj, skąd się biorą skurcze łydek w ciąży i jak sobie z nimi radzić.
Zaparcia w ciąży to jedne z najbardziej dających się we znaki ciążowych dolegliwości trawiennych. Sprawdź, co brać na zatwardzenia w ciąży i dowiedz się, czy czopki glicerynowe i leki na przeczyszczenie to dobry pomysł na rozwiązanie tego problemu.
Ból pleców w ciąży narasta zazwyczaj w miarę rozwoju dziecka. Im dłużej jesteś w ciąży, tym bardziej odczuwasz ból kręgosłupa. Do tego większość dostępnych środków przeciwbólowych nie jest wskazanych w ciąży. Jak więc radzić sobie z bólem pleców w ciąży?
Jesteś w ciąży i zdarza ci się zapominać o niektórych obowiązkach? Masz problemy z koncentracją i skupieniem uwagi? Sprawdź czy „baby brain” dotyczy ciebie.
Na bóle pleców w trzecim trymestrze ciąży skarży się ponad połowa kobiet. Ale można zrobić sporo, by tym dolegliwościom zapobiec. Podpowiadamy, co jest dobre dla kręgosłupa i jak uniknąć bólu pleców w ciąży.
Padaczka nie jest przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę, chociaż wiele chorych kobiet obawia się planować dziecko. Niestety słusznie, bo w ciąży następuje nasilenie ataków choroby - ale można temu zapobiec.
Bolesne kopnięcia to rzeczywistość każdej przyszłej mamy. Z początku delikatne muśnięcia, pod koniec ciąży mogą zamienić się w nieprzyjemne i uciążliwe kopniaki i kuksańce. Jak reagować, gdy malec w brzuszku za bardzo się rozpycha?
Ból krocza w ciąży to charakterystyczny objaw właściwy ostatnim miesiącom oczekiwania na dziecko, który dotyka większość przyszłych mam. Ból krocza w ciąży występuje też w okresie okołoporodowym i jest charakterystyczny dla połogu. Skąd się bierze i czym się różni ból krocza w ciąży od bólu krocza po porodzie?
Bóle kręgosłupa zwykle nie oznaczają niczego groźnego, ale są bardzo dokuczliwe i do tego powszechne – w drugiej połowie ciąży odczuwa je niemal każda przyszła mama. Aby ból kręgosłupa w ciąży nie dokuczał ci za często musisz poznać sposoby, by skutecznie go łagodzić.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza