Dolegliwości w ciąży

Na mdłości cierpi aż 80% ciężarnych. Do tej pory sądzono, że jest za nie odpowiedzialny hormon o nazwie gonadotropina kosmówkowa, tymczasem naukowcy już wiedzą, że chodzi o inny hormon GDF15 produkowany przez łożysko.
Swędzenie skóry w ciąży to przykre uczucie. Czasem świąd skóry jest zupełnie normalnym zjawiskiem, niekiedy jednak swędzenie ciała wymaga konsultacji lekarskiej. Po czym poznać, co oznacza swędzenie w ciąży i jak dbać o skórę w ciąży? 
Zielony stolec przyszłej mamy może być związany z problemami zdrowotnymi, ale niekoniecznie. W okresie oczekiwania na dziecko z naszym organizmem dzieje się wiele dziwnych rzeczy. Zielona kupa może mieć jakąś banalną przyczynę, ale i być powodem do niepokoju.
Problemów z żołądkiem i trawieniem w ciąży jest niemało: przyszłym mamom dokuczają mdłości, wzdęcia, zaparcia, zgaga. Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie oraz codziennej porcji ruchu można im jednak zaradzić! Sprawdź, jak pokonać problemy żołądkowe w ciąży.
Skurcze łydek w ciąży to jedna z najczęstszych dolegliwości. Nagły skurcz łydki wyrywa ze snu, poraża bólem, czasem aż do łez. Przeczytaj, skąd się biorą skurcze łydek w ciąży i jak sobie z nimi radzić.
Zaparcia w ciąży to jedne z najbardziej dających się we znaki ciążowych dolegliwości trawiennych. Sprawdź, co brać na zatwardzenia w ciąży i dowiedz się, czy czopki glicerynowe i leki na przeczyszczenie to dobry pomysł na rozwiązanie tego problemu.
Piersi w ciąży na początku mogą być bardzo drażliwe - tkliwość piersi to normalny objaw ciążowy, podobnie, jak ich późniejsze powiększanie się. O piersi warto dbać przez całą ciążę, aby były jędrne, bez rozstępów. Jak zmieniają się piersi w ciąży i jak o nie dbać, aby zmiany te nie wpłynęły na ich wygląd?
To szokujące zdjęcie przedstawia cudem urodzone dziecko Elijah Reece - kobiety, która cierpiała na hyperemesis gravidarum, czyli niepowściągliwe wymioty ciężarnych. Wokół jej synka leży całe mnóstwo fiolek po lekach, strzykawek po zastrzykach, które musiała przyjmować kobieta. Przez całą ciążę wymiotowała co najmniej 40 razy dziennie.
Upławy w ciąży mogą mieć różne przyczyny, od grzybicy, które są ich najczęstszym powodem, po pierwotniaki i choroby weneryczne. Pojawiają się jednak głównie dlatego, że w czasie ciąży okolice intymne stają się bardziej wrażliwe i podatne na infekcje. Podpowiadamy, jak radzić sobie z upławami w ciąży.
Ból w pachwinie w ciąży nie musi być objawem niepokojącym. Ciąża, szczególnie ta zaawansowana wiąże się z pewnym dyskomfortem związanym z pojawiającymi się uciążliwymi dolegliwościami. Jedną z nich jest bolesność pachwin, na którą skarży się wiele mam.
Końcówka ciąży może przebiegać pod znakiem wielu dolegliwości - tych już znanych z poprzednich trymestrów, jak i zupełnie nowych, związanych z dużym już brzuszkiem. Jak sobie radzić z dolegliwościami ciążowymi w trzecim trymestrze: zgagą, mdłościami i problemami z poruszaniem się pod koniec ciąży?
Ból pleców w ciąży narasta zazwyczaj w miarę rozwoju dziecka. Im dłużej jesteś w ciąży, tym bardziej odczuwasz ból kręgosłupa. Do tego większość dostępnych środków przeciwbólowych nie jest wskazanych w ciąży. Jak więc radzić sobie z bólem pleców w ciąży?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza