Podróże

Plażowanie z dzieckiem jest bardzo przyjemne, ale może być też niebezpieczne. Kąpieliska i baseny zachęcają do wypoczynku. Zanim wybierzesz się z dzieckiem nad wodę, przeczytaj, jakich zasad powinieneś przestrzegać, żeby zapewnić bezpieczeństwo sobie i dziecku.
Park rozrywki to idealne miejsce na wycieczkę. Farma Iluzji w Trojanowie oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Sprawią one, że twoja pociecha przeżyje niesamowite przygody i zabierze ze sobą mnóstwo wspomnień. Sprawdź co możecie spotkać na Farmie Iluzji.
Bez względu na to, czy przed nami krótki wyjazd z niemowlakiem na weekend, czy też planujemy dłuższy urlop z dzieckiem, powinniśmy się do podróży z dzieckiem właściwie przygotować. Pediatra wyjaśnia, jak powinna wyglądać podróż niemowlęciem.
Ryzyko zatrucia pokarmowego u dziecka w upalne dni jest większe. Bakterie, które odpowiadają za zatrucie pokarmowe atakują znacznie częściej latem, bo wysoka temperatura i wilgoć sprzyjają ich namnażaniu się. Co robić, gdy dziecko w czasie urlopu zacznie cierpieć z powodu zatrucia pokarmowego?
Zabawy z dzieckiem w samochodzie to obowiązkowy element każdej podróży, szczególnie tej długiej. Aby miło spędzić podróż z dzieckiem w samochodzie trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Czym zająć dziecko w samochodzie? Jakie są zabawy na podróż z dzieckiem? Zobacz nasze propozycje zabaw z dzieckiem w samochodzie!
W ciąży zastanawiasz się nad wszystkim dwa razy: czy możesz zjeść sushi, uprawiać sport, nosić zakupy…? Częstym pytaniem, które przyszłe mamy zadają swoim lekarzom jest to, czy w ciąży można jechać na wakacje. Wyjaśniamy, kiedy wyjazd z domu w okresie oczekiwania na dziecko jest bezpieczny.
Pierwszy telefon dziecka z kolonii i jeden wielki płacz! Między łkaniami słyszysz błagania, by go stąd zabrać. Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Podpowiadamy, jak postępować w sytuacji, gdy dziecko na kolonii lub obozie płacze i tęskni za domem.
Urlop bez dzieci to czasem kusząca opcja. Gorące, letnie dni zbliżają się wielkimi krokami, a plany urlopowe nabierają rumieńców. Dla rodziców nie oznacza to jednak tylko i wyłącznie zaplanowanie terminu urlopu i wybranie miejsca – to także często dylemat, czy zabrać ze sobą swoje pociechy czy może… zostawić je pod czyjąś opieką.
Wasze pierwsze wakacje z niemowlakiem będą wyglądały inaczej, niż kiedy podróżowaliście we dwoje, ale to nie znaczy, że muszą być mniej udane. Trzeba tylko pamiętać o dobrym zaplanowaniu terminu wakacji, spakowaniu odpowiednich rzeczy, a także ukochanych zabawek dziecka.
Wakacje z dzieckiem nad morzem to wymarzony urlop dla wielu rodziców. Zanim jednak wyruszymy na urlop, warto przypomnieć sobie i dziecku podstawowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na plaży.
Wkrótce wybieracie się na pierwszy urlop razem z malutkim dzieckiem? O czym warto pamiętać, by podróż z niemowlęciem była bezpieczna i upłynęła wam bez przykrych niespodzianek? Co się może przydać w podróży?
Wakacje nad morzem z małym dzieckiem będą udane, nawet jeśli nie dopisze pogoda. Gdzie pojechać nad morze z dzieckiem? Wybierzcie miejsce, w którym dzieciaki nie będą się nudzić. Dziwnówek, Darłowo, Świnoujście... Poznaj miejsca, do których rodzice jeżdżą najchętniej!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza