Szczepienia dzieci

Niedawno opublikowano najnowsze wyniki badań, dotyczących podawania dwóch dawek szczepionki przeciw Covid-19 dzieciom od 6. miesiąca życia do ukończenia 5 lat. W grupie badawczej, której podano szczepionkę, a nie placebo, wzięło udział 4802 dzieci. Celem badania była ocena bezpieczeństwa preparatu i skuteczności ochrony po szczepionce wśród najmłodszych.
Nieutulony płacz po szczepieniu to jeden z odczynów poszczepiennych. Choć szczepieniu niemowlęcia zwykle towarzyszy płacz – jest to związane z bólem w miejscu ukłucia, a także nową dla dziecka sytuacją, nieutulony płacz, czyli tzw. krzyk mózgowy powinien wzbudzić niepokój rodzica.
Sprawdź, które dolegliwości i odczyny po szczepieniu są nieprawidłowe i jak postępować z dzieckiem? Żaden, nawet największy zwolennik szczepień nie powie, że szczepienia to wyłącznie samo dobro. Bo przecież czasem powodują działania niepożądane.
W Polsce rośnie liczba rodziców, którzy nie chcą zaszczepić swoich dzieci. Jakie konsekwencje grożą za nieszczepienie dziecka? Czy można za to zapłacić jakąś karę?
Czy alergia u niemowlaka jest powodem do rezygnacji ze szczepienia? I co robić, gdy dziecko jest uczulone na któryś ze składników szczepionki? Poniżej przedstawiamy wyjaśnienie problemu i rady lekarza, które pomogą rodzicom podjąć decyzję w tej kwestii.
Czy warto szczepić dziecko na grypę, skoro wirusy co roku mutują i szczepienie trzeba powtarzać? Specjaliści przekonują, że tak, ponieważ grypa i jej powikłania mogą być niebezpieczne. Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić dziecko na grypę i kiedy podać dziecku szczepionkę.
Chociaż szczepionka 6w1 jest płatna, pozwala za jednym razem uodpornić dziecko aż na sześć groźnych chorób. Jakie są rodzaje szczepionek skojarzonych 6w1, ile dawek trzeba podać i ile kosztuje szczepionka 6w1?
Nie wiadomo, kiedy dostępna będzie szczepionka przeciwko COVID-19. Ministerstwo Zdrowia zapewnia jednak, że szczepienie - gdy tylko wejdzie na rynek - będzie w Polsce obowiązkowe, a więc bezpłatne.
Czy szczepienia są bezpieczne? Czy nie są zagrożeniem? Co z toksycznymi substancjami w szczepieniach czy autyzmem, który mogą powodować? Zgodnie z programem szczepień ochronnych obowiązującym w Polsce szczepienia są obowiązkowe. Jednak niektórzy próbują uchylić się od obowiązku szczepień. Dlaczego? Czy w obawie o bezpieczeństwo dziecka?
Szczepienie przeciwko ospie to ochrona dziecka przed chorobą. Dolegliwość ta może mieć różny przebieg - od łagodnego z kilkoma krostkami, po ciężki zakończony groźnymi powikłaniami. Dowiedz się, dlaczego warto zaszczepić dziecko przeciwko ospie wietrznej.
Szczepienie przeciwko WZW typu B u dzieci znajduje się w programie szczepień obowiązkowych. Szczepionkę podaje się dzieciom w pierwszej dobie ich życia. Jakie są przeciwwskazania do szczepienia przeciwko WZW i czy mogą wystąpić odczyny poszczepienne po szczepionce przeciwko żółtaczka?
Szczepionki skojarzone to takie szczepionki, które przy pomocy jednego zastrzyku uodparniają dziecko jednocześnie na kilka chorób. Ich zaletą jest ograniczona liczba wkłuć i zminimalizowanie bólu, wadą zaś - odpłatność.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza