Przygotowania do ciąży

Niedawno urodziłaś dziecko, a za kilka miesięcy zostaniesz mamą drugiego dziecka. Ciąża rok po roku to wyjątkowy przypadek. Bez względu na to, czy kolejna ciąża w tak krótkim odstępie czasu była planowana, czy jest skutkiem chwili uniesienia, powinnaś wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. Co trzeba wiedzieć o ciąży po ciąży?
Statystycznie, nawet co 5 para zmaga się obecnie z problemem niepłodności. Jej leczenie zawsze powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza. Bez niej istotnie wzrasta bowiem ryzyko ciąż wielopłodowych, które mogą nieść za sobą poważne powikłania. Które metody leczenia niepłodności zwiększają szansę na ciążę mogą?
Chciałabyś mieć córkę? A może marzysz o synu? Zaplanowanie płci dziecka to marzenie wielu rodziców. Niektórzy twierdzą, że jest to możliwe, jeśli planowanie płci dziecka oprzecie o chiński kalendarz planowania płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? Jak to zrobić?
Powiększenie rodziny zawsze wiąże się z wydatkami. I to nie tylko na dziecko – już w ciąży trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Doradzamy, które z nich warto ponieść, a na czym można zaoszczędzić.
W naszym kraju poronienia i nieudane próby zajścia w ciąże to temat tabu. Jednak jak przekonują psychologowie cytowanie przez amerykański serwis Sheknows, otwarte mówienie o swoich pragnieniach i problemach może pomóc przyszłym rodzicom. Czy mówić rodzinie lub znajomym o tym, że staracie się o dziecko?
Seks prokreacyjny to współżycie, którego głównym celem jest nie sama przyjemność z niego, a zajście w ciążę. Decyduje się na niego wiele par, które od dłuższego czasu starają się zostać rodzicami. Seks prokreacyjny ma swoje wady: zamiast cieszyć, zaczyna być przyczyną stresu potencjalnych młodych rodziców i nie sprzyja dobrym relacjom w związku.
Dni płodne po okresie wypadać mogą w różnym czasie – wszystko zależy od tego, jakiej długości jest cykl miesiączkowy danej kobiety. Jak obliczyć dni płodne po okresie? Wbrew pozorom nie jest to takie proste.
Sprzedaż komórek jajowych stała się już jedną z ofert stale pojawiających się w serwisach ogłoszeniowych. Handel jajeczkami odbywa się też w sposób bardziej zawoalowany za pośrednictwem klinik leczenia niepłodności. Jak to wygląda dokładniej?
Czy tabletki antykoncepcyjne mogą wpłynąć na rozwijający się płód? Idealną sytuacją jest, gdy kobieta ciężarna od samego początku trwania ciąży jest zdrowa i nie przyjmuje żadnych leków. Niestety często nie jest to możliwe. Zdarza się, że kobiety wciąż nieświadomie przyjmują doustną antykoncepcję, podczas gdy w ich organizmie rozwija się płód. Jakie może mieć to skutki dla dziecka?
Przygotowując się do ciąży, zwłaszcza, gdy kolejne miesiące nie przynoszą rezultatów, wiele osób sądzi, że to ich wina, bo swoim działaniem negatywnie wpływają na płodność. Czy na pewno tak jest?
Ile dokładnie żyją plemniki w pochwie, w jakim środowisku czują się najlepiej? Jak długo plemniki są w stanie przetrwać w pochwie, a ile czasu poza organizmem? Plemniki nie należą do żywotnych. Bardzo szybko umierają, dlatego szansę na zapłodnienie mają tylko te wyjątkowo silne.
Dziwne sposoby wykrywania ciąży królowały przez wieki, bo test ciążowy taki jakim znamy go dziś, pojawił się dopiero pod koniec lat 80-tych. Sprawdź, jakie kontrowersyjne metody stosowały nasze babcie i ich babcie, aby dowiedzieć się, czy będą miały dziecko.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza