Przygotowania do ciąży

Jak i kiedy kształtuje się płeć dziecka? Jak to się dzieje, że rodzi się dziewczynka albo chłopiec? I czy zawsze płeć dziecka jest jednoznaczna? O płci dziecka decyduje wiele cech, nie tylko budowa zewnętrznych narządów płciowych. Przeczytaj.
Dziwne sposoby wykrywania ciąży królowały przez wieki, bo test ciążowy taki jakim znamy go dziś, pojawił się dopiero pod koniec lat 80-tych. Sprawdź, jakie kontrowersyjne metody stosowały nasze babcie i ich babcie, aby dowiedzieć się, czy będą miały dziecko.
Śluz szyjkowy zmienia swoją postać podczas trwania cyklu menstruacyjnego. Na każdym etapie cyklu śluz wytwarzany w szyjce macicy charakteryzuje inna konsystencja, zasadowość, barwa oraz lepkość. Śluz szyjkowy przed okresem jest zawiesisty, gęsty, nieprzejrzysty.
Ile dokładnie żyją plemniki w pochwie? W jakim środowisku czują się najlepiej? Jak długo plemniki są w stanie przetrwać w pochwie, a ile czasu poza organizmem? Plemniki nie należą do żywotnych. Bardzo szybko umierają, dlatego szansę na zapłodnienie mają tylko te wyjątkowo silne.
Jak spłodzić syna? To pytanie zadaje sobie sobie wiele par, starających się o dziecko. Co zrobić, by planowanie płci dziecka było skuteczne? Jakie metody dadzą nam upragnionego chłopca? Poznajmy te najpopularniejsze. Nie zaszkodzi wypróbować jednej lub wszystkich metod na chłopca.
Są pozycje seksualne, które ułatwiają zajście w ciążę, nawet wtedy, gdy ty masz tyłozgięcie macicy lub partner ma słabe nasienie. Jeśli więc planujesz ciążę, sprawdź, jakie pozycje seksualne powinnaś wybierać, by łatwiej zajść w ciążę. Przeczytaj, jak się kochać, żeby począć dziecko.
Czy istnieje sposób, aby urodzić chłopca lub dziewczynkę? O płci dziecka decyduje ostatecznie plemnik, który łączy się z komórką jajową. Ale istnieje wiele czynników, które – jak wynika z badań i statystyk – bardziej sprzyjają poczęciu córki lub syna.
Niedługo dzień ojca. Zwykle wydaje się, że aby nim zostać, nie trzeba wiele wysiłku, a poczęcie dziecka to dla mężczyzny nic trudnego. Naukowcy przekonują, że wielu panów ma z tym problem, a kluczem do sukcesu jest dbanie o zdrowie przed planowanym powiększeniem rodziny.
Ludzie decydują się na dziecko z różnych powodów. Czasem jest to po prostu oczywisty, kolejny etap życia. Gdy jednak przychodzi czas na zadecydowanie o rodzeństwie dla naszego jedynaka, czy też kolejnym dziecku w gromadce, powody są niekiedy... dyskusyjne. Psychologowie twierdzą, że jeśli chcemy mieć pierwsze lub kolejne dziecko tylko dla tych powodów, to lepiej ponownie przemyśleć temat.
Ciąża po cesarce to, z pewnymi drobnymi wyjątkami, taka sama ciąża, jak ta po naturalnym porodzie. Jeśli twoja poprzednia ciąża zakończyła się zabiegowo i planujesz kolejne dziecko, przeczytaj, jak wygląda druga ciąża po cesarce. Sprawdź też, kiedy możesz zajść w kolejną ciążę po cc.
Drugie dziecko młodzi rodzice często planują zaraz po pierwszym. Ale czy mają rację? Kiedy rozpocząć starania o dziecko w przypadku drugiego potomka? Wkrótce po urodzeniu pierwszego, czy po kilku latach? Kiedy jest najlepszy czas na drugie dziecko? Oto opinie rodziców, którzy już mają drugie dziecko.
Chcecie mieć dużą rodzinę? Nie macie czasu do stracenia! Eksperci z Centrum Medycznego Uniwersytetu Erasmusa w Holandii stworzyli wzór, który mogą wykorzystać przyszli rodzice, by ustalić, kiedy powinni zacząć starać się o dziecko. W obliczeniach bierze się pod uwagę liczbę dzieci, o której docelowo marzycie. Ich wyniki zaskoczyły niejedną parę. Sprawdźcie, czy wy też jesteście już 5 lat w plecy?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza