NOWY NUMER
Uroda w ciąży
Jeśli w ciąży dokuczają ci problemy z cerą, takie jak trądzik czy przesuszona skóra, musisz pamiętać, że niektórych kosmetyków, które standardowo stosuje się przy takich dolegliwościach, nie będziesz mogła teraz używać. Zabronione są na przykład leki zawierajace w swym składzie estrogeny, flutamid czy izotretynoiny. Radzimy, jakich preparatów mogą używać ciężarne, które borykają się z trądzikiem, przesuszoną skórą i przebarwieniami, a jakich powinny unikać.
Przesuszona skóra w ciąży powoduje spory dyskomfort. Jej wrażliwość i pieczenie pojawiają się nawet jeśli do niedawna wszystko było w porządku? Dlaczego w ciąży skóra może stać się wrażliwa i jak zminimalizować związane z tym niedogodności? Jak pielęgnować skórę w ciąży?
Kąpiel w ciąży, choć niewątpliwie przyjemna, nie zawsze jest dla ciężarnej bezpieczne. Czy można się kąpać w wannie w ciąży? Czy gorąca kąpiel jest dozwolona? Czy można korzystać z hydromasaży w ciąży? Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kąpieli w ciąży.
Ciąża zimą to dla skóry spore obciążenie. Cera staje się często bardzo wrażliwa podczas ciąży, przez co szczególnie nie służą jej mróz, wiatr czy centralne ogrzewanie. Dlatego zimą skórę należy pielęgnować wyjątkowo starannie.
Piersi to ta część ciała, która przez macierzyństwo zmienia się najbardziej. Może z wyjątkiem brzucha. Piersi ciężarnej i karmiącej, a później kończącej karmienie matki zmieniają kilkakrotnie rozmiar i jędrność. Można z tym próbować walczyć, ale zanim się to zrobi, warto popracować nad samoakceptacją - będzie wtedy łatwiej dążyć do wymarzonego wyglądu. Zdecydowanie pomocna będzie doza humoru. A ją zapewni ten filmik...
Oleje w ciąży to wszechstronne kosmetyki: nadają się nie tylko do pielęgnacji twarzy i ciała, ale też zastąpią odżywkę lub maskę do włosów i wzmocnią cebulki włosów. Które oleje najlepiej nadają się do olejowania włosów?
Plamy na skórze w ciąży to tylko jeden z licznych problemów skórnych przyszłych mam. Ciąża to wyjątkowy czas dla skóry, w czasie którego mogą się pojawić różnorodne zmiany: ciemne plamy na skórze, pajączki, wysypka. Przeczytaj, skąd się biorą przebarwienia oraz plamy na skórze i jak się ich pozbyć?
Wczesne działanie i systematyczność – te słowa oddają najlepiej to, co jest konieczne, by zapobiec rozstępom w ciąży. O rozstępach i sposobach pozbycia się rozstępów po ciąży rozmawiamy z dr. n. med. Dorotą Kwiatkowską, dermatologiem oraz lekarzem medycyny estetycznej Skin Clinic w Warszawie.
Jeśli jesteś w pierwszej ciąży, teraz masz na to czas. Wsłuchaj się w dobowy rytm organizmu i wypiękniej w ciąży. Masz kilka wolnych godzin? Poświęć je dla siebie i wykorzystaj je na pielęgnację ciała i relaks. Kosmetyki zadziałają skuteczniej, jeśli nałożysz je o odpowiedniej porze. Pielęgnacja ciała w ciąży oraz dzień dla urody znacznie poprawią ci samopoczucie.
Nie tylko duży brzuch i przyrost wagi świadczą o tym, że jesteś w ciąży. U ciężarnej zmienia się między innymi cera czy wygląd piersi. Także włosy i paznokcie w ciąży nie są takie same. Jeśli dopiero zaczynasz swój 9-miesięczny maraton, zobacz, jak w ciąży będzie się zmieniało twoje ciało. Część z tych zmian wcale nie jest taka zła...
Rozstępy w ciąży to koszmar przyszłych mam. Na szczęście można ich uniknąć. Systematyczna pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami jest najważniejsza, by skóra w ciąży pozostała elastyczna, gładka i bez rozstępów. Sprawdzonymi sposobami na uniknięcie rozstępów w ciąży dzielą się doświadczone mamy, którym się to udało!
Wiele kobiet chce wyglądać pięknie na porodówce - czują się wtedy lepiej, pewniej, mają lepsze samopoczucie. Gdy poczujesz skurcze, nie będziesz miała czasu myśleć o swoim wyglądzie. Dlatego wcześniej zadbaj o to, aby pójść do fryzjera albo na manicure. Podpowiadamy, o czym pamiętać, aby wyglądać pięknie na porodówce.
Więcej z działu Wygląd w ciąży
Narzędzia
O tym się mówi
Materiał sponsorowany