Zabawki dla dzieci

Nie nadają się dla zupełnych maluchów, ale można je kupić już 3-latkowi. Klocki konstrukcyjne pozwalają na odtworzenie świata rzeczywistego lub tego znanego z bajek. Odrobina wyobraźni i umiejętności dziecka sprawi, że z plastikowych, drewnianych lub metalowych klocków zbuduje wspaniałe budowle, pojazdy czy akcesoria do zabawy.
Zabawki sensoryczne są grupą zabawek, których celem jest stymulowanie rozwoju zmysłów - głównie dotyku, wzroku, słuchu oraz równowagi. Jakie zabawki sensoryczne wybrać dla dziecka i czym kierować się przy ich wyborze?
Zabawki interaktywne dla dzieci wspomagają kreatywność dziecka, rozwijają zmysły i umiejętność logicznego myślenia. Jakie zabawki interaktywne wybrać dla dziecka, by wspomóc jego rozwój? Przygotowaliśmy dla was 10 propozycji.
Zabawki dla dwulatka powinny być dobierane bardzo starannie, by wspierały rozwój malucha, kształtowały jego zdolności manualne i wspomagały myślenie logiczne. Jakie zabawki dla 2-letniej dziewczynki i 2-letniego chłopca będą najlepsze?
Zabawki dla dziewczynki to głównie lalki, wózki, akcesoria do zabawy w dom, ale także klocki, rysowanki czy akcesoria plastyczne. Czym się kierować przy wyborze prezentu dla dziewczynki i jakie zabawki będą najlepsze?
Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!
Po co dzieciom zabawki? Czy tylko po to, żebyśmy się o nie potykali, wchodząc do mieszkania? Czy nie mogłyby się bez nich wychowywać? Mogłyby, ale zabawki znacznie to ułatwiają. Zobacz, dlaczego warto kupować dzieciom zabawki.
Ile razy słyszałaś krzyk z piaskownicy: To moja łopatka, to moje wiaderko! Place zabaw, na których spotykają się dzieci w różnym wieku, to doskonałe miejsce do nabycia umiejętności interpersonalnych, ale też obszar, w którym często dochodzi do konfliktów. Jak sobie z nimi radzić i jak powinni się zachowywać rodzice - podpowiada Beata Mikołajewska, psycholog.
Zabawa lalkami jest dla dziewczynek i chłopców świetną rozrywką oraz nauką! Według psychologów, dzieci, które bawią się lalkami, czeszą je i ubierają, szybciej rozwijają swój zmysł estetyczny i relacje społeczne. Oprócz tego uczą się empatii i odpowiedzialności. Jaką lalkę kupić dziecku?
Zabawki do pływania, czyli rękawki i koła ratunkowe to konieczny sprzęt w czasie wakacji nad wodą. Nie wszystkie zabawki na plażę są jednak bezpieczne, o czym przekonuje Agnieszka Majchrzak z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak kupować zabawki na plażę?
Basen ogrodowy dla dzieci zapewni im świetną zabawę w wodzie. Jednak aby mogły się w nim bawić bezpiecznie i by basen ogrodowy służył przez kilka lat, trzeba dokonać odpowiedniego wyboru tego sprzętu. Radzimy, jaki basen ogrodowy dla dzieci wybrać.
Rodzice coraz uważniej wybierają zabawy na Dzień Dziecka. Najmłodsi na co dzień mają wiele atrakcji, więc trudno je jeszcze czymś zaskoczyć. Warto jednak pamiętać, że przygotowanie zabaw na Dzień Dziecka wcale nie musi być bardzo kosztowne i czasochłonne. Zobacz nasze propozycje spędzenia 1 czerwca i pomysły na zabawy na Dzień Dziecka!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza